samochody

Motocykl koncepcyjny Akrapovic Full Moon nie pasuje do żadnej kategorii

akrapovics full moon rower koncepcyjny 30-calowe przednie koło

Producent układów wydechowych Akrapovic zaprezentował swój nowy motocykl koncepcyjny o nazwie Full Moon na pokazie motocykli customowych w Bad Salzuflen. Został zaprojektowany i opracowany we współpracy ze słoweńską firmą Dreamachine Motorcycles. Rower Morsus wyłonił się z tego partnerstwa w 2011 roku. Podobnie jak jego poprzednik Rower koncepcyjny Akrapovics Full Moon ekstrawagancki rower pokazowy, którego nie można przypisać do żadnej z aktualnych kategorii.

Motocykl koncepcyjny Akrapovic Full Moon wydaje się pochodzić z innego świata

akrapovics full moon concept bike tył z blachy w kształcie łzy

Nazwa koncepcyjnego motocykla nie jest przypadkowa, nawiązuje do niezwykłego 30-calowego przedniego koła wykonanego z aluminium i karbonu. Powinna przypominać pełnię księżyca – tak wielką i imponującą na nocnym niebie!

Akrapovics Full Moon Concept Bike – technicznie doskonały

akrapovics full moon motocykl koncepcyjny z układem wydechowym zintegrowany z owiewką

Kolejną innowacją jest wyjątkowo duża kompozytowa tarcza hamulcowa wykonana z węgla. Kierowanie jest w pełni automatyczne, co pozwala projektantom na absolutną minimalizację kierownicy. Dzięki zawieszeniu hydraulicznemu motocykl koncepcyjny może stać nawet podczas parkowania.

Niestandardowe układy wydechowe firmy Akrapovic

akrapovics-full-moon-koncepcja-roweru-układ-wydechowy-część-nadwozie

Rufa wykonana jest w całości z blachy i ma futurystyczny, zwężający się kształt łezki. Pod spodem znajduje się klasyczna S&Silnik S Knucklehead o pojemności 1524 centymetrów sześciennych z dwoma zmodyfikowanymi, niestandardowymi wydechami firmy Akrapovic, które są częścią nadwozia. 800 godzin pracy poszło na motocykl koncepcyjny Full Moon, ale cena wciąż nie jest znana.

Acrapovic

Motocykle Dreamachine

tylne światła

akrapovics-full-moon-concept-tylne-swiatla-roweru

Znak towarowy Full Moon

budowa roweru koncepcyjnego akrapovics full moon

Znak towarowy Akrapovic

akrapovic-full-moon-concept-rower-srebrna-owiewka