samochody

Mercedes-Benz S65 AMG – charakterystyka, cena i wygląd w skrócie

Mercedes Benz S65 lewa strona

Mercedes Benz dostarcza nam swoje najnowsze samochody Mercedes-Benz S65 AMG przed. Jest to najbardziej ekonomiczny samochód spośród wszystkich 12-cylindrowych samochodów.

Mercedes-Benz S65 AMG zachwyca designem i wykonaniem

Mercedes Benz S65 tył

Jeszcze przed swoją światową premierą jej producent ma Mercedes-Benz S65 AMG Nazywany „Liderem w serii wskaźników”. Nie tylko jest najmocniejszy w swojej klasie, ale w ogóle nie zużywa tak dużo paliwa. Model został zaprezentowany publiczności na targach Los Ageles. Jego producenci ujawnili również wiele szczegółów dotyczących samochodu. Wiemy już o Mercedes Benz AMG, że w przeciwieństwie do swoich przodków (Mercedes Benz S63), nie ma już 8-cylindrowego, ale 12-cylindrowego silnika. Posiada również 2 turbiny. Ma pojemność 6,0 litrów i 630 KM, rozwijając moment obrotowy 1000 Nm. Imponuje dużą mocą i odpowiada normie Euro 6, która będzie obowiązywać w 2015 roku. Niemniej jednak Mercedes Benz AMG nie jest aż tak „chciwy” i spala tylko 11,9 l/100 km. Dlatego jest najlepszy w swojej klasie. Nowa manualna skrzynia biegów odgrywa przede wszystkim ważną rolę w utrzymywaniu niskiego zużycia paliwa. Mercedes Benz AMG S65 posiada 7-biegową automatykę – AMG SpeedShift 77G – Tronic. Posiada 3 opcje pracy (z systemem start-stop), sportową i manualną skrzynię biegów. Połączenie silnika i automatycznej skrzyni biegów umożliwia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,3 sekundy, a prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

Mercedes-Benz S65 AMG ma wiele innowacji

Wnętrze Mercedesa S65 AMG

Lista standardowego wyposażenia Mercedes-Benz S65 AMG obejmuje innowacyjne zawieszenie – Magic Body Control, które jest dostępne jako opcja w standardowej Klasie S. Przy pomocy specjalnej elektroniki czujniki sprawdzają zasięg drogi przed pojazdem i automatycznie przesyłają otrzymane dane do komputera, który automatycznie dostosowuje samochód do sytuacji. Ponadto kierowca może wybrać tryb „Komfort” lub „Sport”. Po raz pierwszy S65 AMG jest oferowany tylko z kutymi kołami. Mają 4 różne rodzaje konstrukcji. Standardowe wyposażenie obejmuje 20-calowe opony w rozmiarze 255/40 z przodu i 285/35 z tyłu. Opcjonalnie dostępne są karbonowo-ceramiczne tarcze o średnicy 420 mm, które są o 20% lżejsze od standardowych. Według elektronicznego asystenta, jakim dysponuje Mercedes Benz AMG S65, pomaga poprawić stabilność samochodu na drodze. Systemy te mogą poprawić stabilność na zakrętach i w razie potrzeby zablokować tylne koło. Mercedes Benz AMG S65 trafi na rynek w marcu przyszłego roku i będzie kosztować 232 000 euro.

Reflektory Mercedes S65 AMG

Silnik Mercedes Benz S65

Drzwi Mercedes Benz AMG

Układ abc Mercedesa S65 AMG    Wnętrze Mercedesa Benz AMG  Mercedes Benz S65 w środku około 2

Mercedes S65 AMG tył 2