samochody

Lamborghini SUV „Urus”: obecnie najszybszy samochód terenowy

lamborghini suv urus niebieski oficjalny model prezentacji

W pierwszym tygodniu grudnia włoski producent luksusowych samochodów sportowych oficjalnie zaprezentował pierwszego SUV-a Lamborghini w historii firmy. Nazywa się „Urus” i pojawi się na rynku wiosną 2018 roku. Dzięki 650 PS i silnikowi V8 z podwójnym turbodoładowaniem pod maską ma wszystkie wymagania, aby być najszybszym pojazdem terenowym na świecie.

Pierwszy SUV Lamborghini w historii firmy

lamborghini suv urus niebieski projekt luksusowy samochód sportowy

Pierwszym pojazdem terenowym wyprodukowanym przez Lamborghini jest LM002. Produkowany był w małych seriach w latach 1986-1993, a na rynku pojawiło się tylko 328 egzemplarzy. Po tym niezbyt udanym projekcie sportowego SUV-a Włosi zainwestowali dużo środków w nowego „Urusa”. Zbudowałeś nową fabrykę z lakiernią w Sant’Agata Bolognese i zatrudniłeś nowych inżynierów, którzy mają pracować tylko nad rozwojem nowego pojazdu terenowego. Pierwsze rodzaje przesyłek były testowane w zimnie, upale i deszczu przez ponad dwa lata w Europie, Afryce, USA i na Bliskim Wschodzie i przebyły razem ponad milion kilometrów.

Lamborghini SUV: „Urus” to najszybszy samochód terenowy na świecie

lamborghini suv urus samochód sportowy luksusowy design

Jego poprzednik LM002 służy jako baza i punkt wyjścia dla nowego SUV-a Lamborghini. Jednak tak wiele podobieństw między tymi dwoma modelami nie pozostało. Może tylko fakt, że silnik nie jest jak zwykle z tyłu, tylko z przodu. Pod względem designu poprzedni crossover szokował 24 lata temu, natomiast nowy SUV ma przypaść do gustu klientom, którzy chcą auta rodzinnego, a nie dwumiejscowego. Siła atletyczna jest dostępna. Luksusowy SUV imponuje prędkością maksymalną 305 km/h, co czyni go najszybszym pojazdem terenowym na świecie. Dla porównania Bentley Bentayga osiąga 301 km/h, a Porshe Cayenne Turbo 286 km/h.

lamborghini suv urus luksusowy samochód sportowy design język

„Urus” oferuje miejsce dla pięciu osób i pomimo 2,2 tony powinien czuć się sportowo dzięki mocy 650 KM i silnikowi V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Jest wyposażony w ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów i mechanizm różnicowy Torsen, który rozdziela moment obrotowy do 850 Nm między dwie osie. We wnętrzu dominują szlachetne materiały, takie jak aluminium, karbon, skóra i Alcantara. Ustawienia funkcjonalne w coupe, takie jak pozycje siedzeń, temperatura, system nawigacji, telefon itp., są dostępne na dwóch cyfrowych wyświetlaczach TFT – jednym dla kierowcy i jednym dla funkcji mających wpływ na pasażerów. Lamborghini zredukowało do minimum przyciski i pokrętła na kokpicie.

lamborghini suv urus luksusowy model samochodu

W dolnej części szerokiej konsoli środkowej znajduje się przełącznik dynamiki jazdy po stronie kierowcy. Dostępne są różne tryby: Strada (ulica), Sport, Corsa (wyścig) i Neve (śnieg), które są oferowane dla modeli serii. Dostępne są również dwa ustawienia terenowe: Terra (ziemia) i Sabbia (piasek), które klient musi dodatkowo zamówić. Podstawowa cena SUV-a Super Lamborghini zaczyna się od 204 000 euro i ma trafić do pierwszych klientów wiosną 2018 roku.

lamborghini suv urus projekt luksusowy samochód sportowy

lamborghini suv urus najszybszy projekt samochodu luksusowy samochód sportowy najszybszy

lamborghini suv urus żółty widok z boku

lamborghini suv urus luksusowy samochód sportowy pierwszy model

lamborghini suv urus fotele wewnętrzne kokpit samochodowy

lamborghini suv urus wnętrze alcantara brązowy

lamborghini suv urus kokpit samochodowy brązowe czarne fotele z alcantary

lamborghini suv urus portotyp jazdy testowej

Oficjalny film z Lamborghini

Pierwsza próbka miejsca z Auto Bild