samochody

Klasyczne BMW M3 2001 w teście drogowym i jak się sprawuje…

BMW M3 po lewej stronie ładny design

W 1995 roku pojawiło się BMW M3, które pomimo czułych kół imponowało szybkością, wrażeniami z jazdy i ogólną charakterystyką. W 2001 roku pojawiła się nowa generacja M3, BMW M3 2001, z niezwykle mocnym silnikiem. Egzotyczny sześciocylindrowy silnik rzędowy o pojemności 3,3 litra ma 333 KM, ale jak radzi sobie na co dzień samochód, który wytwarza 102,6 KM na litr??

BMW M3 2001 w teście

BMW 2001 znanego producenta czerwonej farby

Do testu drogowego, a BMW M3 2001 Wybrano dwudrzwiowe. Ma pakiet zimna i luksusowy, regulowane siedzenia, reflektory ksenonowe, odtwarzacz CD i system dźwiękowy firmy Harman / Kardon. Od razu imponował swoim przyspieszeniem i bezpiecznym kierowaniem. Zrobił to od zera do 100 km / hw 4,6 sekundy. Pomimo tego osiągnięcia, BMW M3 2001 ale także właściwości, które nie były tak zadowalające. Silnik często dławił się podczas rozruchu. Ale jeśli zaczął za pierwszym razem, sapnął i zatrzymał się na kilka sekund. Ten samochód szybko przyzwyczaja się do zapinania pasów bezpieczeństwa, instalowania czujnika radarowego i dostrajania się do ulubionego radia po uruchomieniu silnika, aby dać mu wystarczająco dużo czasu na rozgrzanie. Zwykłego kierowcę może też przestraszyć wysokie zużycie oleju silnikowego w BMW M3 2001. Testowany samochód zużył swój pierwszy litr po niespełna 3000 km. Podczas pierwszej wymiany oleju po 20 000 km okazało się, że zużył kolejne 3 litry. Dlatego warto mieć zawsze pod ręką butelkę oleju silnikowego. Szybko pojawiły się na ten temat dwie różne opinie BMW M3 2001. Miłośnicy sportów ekstremalnych pokochali połączenie sportowych osiągów i szybkości reakcji z funkcjonalnością sedana. Ci, którzy są bardziej fanami komfortu, nie mogli jednak przyzwyczaić się do twardego podwozia, szybkiej skrzyni biegów, zwiększonego układu napędowego i hałasu kół.

BMW M3 2001 – felgi przystosowane na zimę

M3 2001 jazdy kolor niebieski po prawej stronie!

Gdy w styczniu 2002 roku zima była w pełnym rozkwicie, stało się jasne, że oryginalne felgi Michelin Pilot Sport, które zapewniały doskonałą przyczepność zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni, nie nadają się na śnieg. Dlatego do mocarnych zastosowano koła Bridgestone Blizzak MZ-01 BMW M3 2001 bardziej praktyczne na zimę. Po 36 000 km doszło do wypadku, w którym szczątki z mikrobusu uderzyły w przednią część BMW M3 2001 rozbity. Trzeba było wymienić reflektory, amortyzatory, osłonę chłodnicy, maskę i błotniki. Około 6500 km dalej w zawieszeniu tylnego koła zauważono grzechotanie, co sprzedawca szybko przypisał luźnemu mocowaniu amortyzatora. Zostały one wymienione, a mechaników samochodowych poproszono o sprawdzenie, co powoduje zgaśnięcie silnika podczas uruchamiania. Nie mogli jednak znaleźć problemu, po 45 000 km uruchomiła się klimatyzacja BMW M3 2001 rozwijać własną postać. Albo dmuchała na pełnych obrotach, albo wcale. Ona również została zmieniona. Mniej więcej w tym samym czasie wymieniono również koła zimowe. Ale zamiast oryginalnych felg Michelin, warto wypróbować Bridgestone Potenza S-03.

BMW M3 2001 – wyczynowy samochód sportowy

BMW M3 w ciekawym kolorze żółtym marki modelowej

Jedyny inny problem z BMW M3 2001 Pozostały lepkie drzwi kierowcy spowodowane wewnętrzną taśmą uszczelniającą przesuwającą tylną powierzchnię wewnętrznego panelu drzwi. Dzięki wymianie listew uszczelniających na obu drzwiach podczas konserwacji po 61 155 km, problem został trwale rozwiązany. Ta konserwacja BMW M3 2001 był trzeci. Pierwsze dwa przyszły po 20 000 km i 40 000 km. Wszystkim wymieniono olej i filtr, przeprowadzono ogólne przeglądy, a filtr węglowy, który zbiera kurz, pyłki i brud, wymieniono na nowy. Pierwsze dwie prace konserwacyjne na BMW M3 2001 zostały uwzględnione w cenie zakupu. Jako bonus dealer wymienił nawet pióra wycieraczek w wycieraczkach przedniej szyby. Trzeci serwis po 61 155 km wyniósł 163 USD. Z BMW M3 2001 dla wielu kierowców jest zbyt sportowy. Jeśli jednak szukasz w pełni wyczynowego samochodu sportowego, który może sprostać codziennym potrzebom 4 osób, jest to świetny wybór.

Opony zimowe do BMW M3 2001

2001 stary model elegancki z żółtego lakieru

Ponieważ nie ma opon zimowych dla rozmiarów kół BMW M3 2001 (225 / 45ZR-18 z przodu i 255 / 40ZR-18 z tyłu), testerzy zamówili w firmie Tire Rack komplet 17-calowych opon o tej samej wielkości. Za 1288 USD otrzymali cztery 225/50QR-17 Bridgestone Blizzak MZ-01, a także 7,5/17-calowe felgi aluminiowe od AT Italia Type 5. Mają zadowalającą przyczepność na suchej nawierzchni i są głośniejsze niż Michelin na autostradzie Sporty pilotażowe. Ale są idealne do jazdy po śniegu i to robią BMW M3 2001 nadaje się do użytku pomimo swoich wad w warunkach zimowych. Więc jeśli chcesz jeździć swoim M3 w warunkach zimowych, koniecznie potrzebujesz takich opon.

Opony letnie dla BMW M3 2001

Chociaż oryginalne opony Michelin, z którymi BMW M3 2001 Opony zimowe zostały zastąpione przez nowe opony Bridgestone Potenza S-03 latem przyszłego roku, aby sprawdzić, czy poprawiły one właściwości jezdne. Chociaż opony Bridgestone ledwo zmieniły M3 w 530i, złagodziły niektóre z największych nierówności. Wykazały się również co najmniej takim samym poziomem przyczepności jak opony Michelin. Jednak po 22 500 km średni obwód kół był już zużyty. Dla porównania, bieżniki opon Michelin po 29 000 km miały jeszcze 47% żywotności.

BMW M3 2001 – Wykrywacz radarów

Samochód sportowy BMW M3 o pięknym designie

Zainstalowano detektor radarowy Passport SRX. Składa się z sześciu jednostek, z których wszystkie muszą być zainstalowane i okablowane przez eksperta. W tym przypadku to dealer przymocował odbiornik do kratki. Tylny radar został jednak zainstalowany pod tablicą rejestracyjną. Część z interfejsem trafiła pod deskę rozdzielczą, a wolną przestrzeń w desce rozdzielczej wykorzystano na wyświetlacz. Ogólnie rzecz biorąc, SRX to dobrze wykonany system, który jest schludny i dyskretny w BMW M3 2001 pasować.

Po 64 000 km udał się na tor testowy DaimlerChrysler Chelsea, aby przetestować pracę SRX. W tym samym czasie pojawił się Valentine One, zwycięzca testu z lutego 2002 roku. Stwierdzono, że zasięg SRX był znacznie niższy niż Valentine One, co prawdopodobnie wynikało z niskiego położenia odbiornika. Jest to typowy problem w przypadku czujników radarowych zainstalowanych na stałe. Valentine One został przymocowany do przedniej szyby, dzięki czemu ma większy zasięg. To duża zaleta.

Niska pozycja najwyraźniej nie miała wpływu na wrażliwość lidaru SRX. Był o 20% lepszy od Valentine One, zarówno z tyłu, jak i z przodu. Aby zobaczyć, jak dobrze działa SRX, ustawiono trzy różne pułapki radarowe / lidarowe. Miał dobrą odpowiedź na dwa gatunki. Trzeci wariant był dla niego trudniejszy, dlatego konieczna jest bardzo szybka reakcja hamowania, aby uniknąć mandatu za parkowanie. Ogólnie rzecz biorąc, wykrywacz radarów Passport SRX to dobry wybór.