samochody

Jaguar F-Type Coupé: spojrzenie za kierownicę

Jaguar-typ-F-czerwony-daleki-zdjęcie

Z Jaguar F-Type Coupe jest dokładnie tym, czego się spodziewaliśmy. Chcemy to tylko wyjaśnić, to nie jest zła rzecz. Tak, w zasadzie niespodzianek tym autem nie ma, przy tym ważnym aucie jego dokładność jest nie tylko świadectwem dobrze wykonanej pracy marketingowej, ale także dowodem na to, że Jaguar nie idzie na kompromisy.

Jaguar F-Type Coupé – połączenie dziedzictwa z historią

Zdjęcie lotnicze Jaguara typu F Coupe

Właściwie nieczęsto zdarza się, aby firma motoryzacyjna tak wyraźnie spojrzała wstecz na swoją przeszłość w kluczowym momencie swojego rozwoju. Zwykle, jeśli skupisz całą uwagę na związku między dziedzictwem a historią, otrzymujesz coś w rodzaju hazardu, bardziej bezpośredniego odwoływania się do emocji niż racjonalnego myślenia. Kiedy w zeszłym roku wyszedł kabriolet typu F, stwierdziliśmy, że jego skojarzenia z przeszłością są bardziej psychologiczne niż techniczne; F- jest lepiej zaprojektowany niż E-type, jeśli nie trzymasz się ściśle chronologii liniowej, ponieważ pomiędzy nimi było wiele sportowych Jaguarów, a także wiele porzuconych wizji koncepcyjnych.

Jaguar F-Type Coupé – dane techniczne

Jaguar F Typ ruchu czerwony kolor

Jaguar F-Type Coupe ma o wiele lepsze pretensje do bezpośredniego pochodzenia technicznego w porównaniu do swoich przodków. Wygląda fantastycznie, znacznie ładniej niż kabriolet. Ta niezrównoważona relacja między dwoma lustrami w oryginalnym typie E; otwarty samochód otrzymał wiele wyróżnień, ról filmowych i sesji zdjęciowych, podczas gdy Stała Głowa Coupé wciąż czeka, mówią miłośnicy designu, w tym Ian Callum, główny projektant Jaguara. Dla Callum kształt płynącego dachu jest w sam raz, to był decydujący moment w rozwoju samochodu; rezultatem jest teraz jeden z najpiękniejszych trzech czwartych widoków na ulicę.

Zachowanie na ulicy

Jagua-F-Type-za-opony-czerwony-away

Każdy, kto czeka na coupé, musi wytrzymać zwykły długi czas realizacji. Zapowiedzi koncepcyjne, reklamy, inscenizowany debiut i teraz ci ludzie w końcu mają szansę zasiąść za kierownicą, już niedługo, za kilka tygodni, kiedy na rynek trafią pierwsze pojazdy klienta.

Jaguar na scenie

coupe-Jaguar-F-w drodze-czarny

Jak wspomnieliśmy wcześniej o kabriolecie, F-Type nie jest nieśmiały ani wycofany, zarówno pod względem hałasu, jak i dramatu. Nawet dodanie solidnego kawałka aluminium nad głową nie zmniejszy hałasu pochodzącego z rur wydechowych. W wersji V8 „R”, szczególnie w przypadku F-Type, wszelkie trzaski, huki i pomruki, czyli atak dźwięku, są na szczęście zrównoważone przez dynamiczny blask samego samochodu. Dodanie dachu sprawiło, że F-Type jest sztywny, jak można się spodziewać, dzięki czemu nawet niedoświadczeni kierowcy zachowują równowagę, postawę i zwinność podczas pchania. Na jednej trasie F-Type nadal jest zalany, zwłaszcza flagowy „R”, z wyrafinowaną elektroniczną siatką bezpieczeństwa, dzięki czemu samochód może dostosować się do mokrych i suchych warunków.

Bezpieczny w drodze

Jaguar-Typ F-bagażnik-czarny-otwarty

Jak to często bywa, jest to skromny samochód z silnikiem V6, słodki punkt, trochę lżejszy, nie tak bezczelny i wystarczająco mocny. Dach oferuje również dużo więcej miejsca w bagażniku niż kabriolet, dzięki czemu coupe jest całkiem atrakcyjnym sedanem, a opcjonalny szklany dach oznacza, że ​​nawet nie przegapisz nieba. Krótko mówiąc, Jaguar F-Type Coupe trafia prosto na szczyt listy życzeń samochodów, które kochasz i które też Ci się spodobają.

Wygodne coupe

Jaguar-F-Type-the-coupe-wewnątrz