samochody

BMW R1200GS Adventure 2014 zapewnia komfortową frajdę z jazdy

R1200GS Adventure 2014 lewy projekt

Większy skok zawieszenia, większy zbiornik, dłuższe podróże i nowe tryby jazdy ulepszają najnowszego towarzysza przygody BMW – BMW R1200GS Przygoda 2014.

BMW R1200GS Adventure 2014 – z amortyzatorem skrętu

Prawy design BMW Adventure 2014

Nowa BMW R1200GS Przygoda 2014 ma ten sam chłodzony wodą i powietrzem, pionowy dwucylindrowy silnik typu bokser o pojemności skokowej 1170 cm³, co normalny GS. Mokre sprzęgło jest napędzane sześciobiegową skrzynią biegów. Aby poprawić jego manewrowość, zwłaszcza w terenie, koło zamachowe silnika było o prawie 1 kg cięższe, co w połączeniu z tłumikiem drgań, który znajduje się pomiędzy skrzynią biegów a osią napędową, powinno zapewnić płynniejszą pracę napędu. Z BMW R1200GS Przygoda 2014 opiera się na ramie rurowej w standardzie GS. Motocykl ma o 2 cm większy skok. Nowy 30-litrowy zbiornik jest o 10 litrów większy niż wcześniej. Duży model Adventure jest również wyposażony w amortyzator skrętu, a ulepszona geometria wahacza powinna poprawić zwrotność. ABS i ASC (automatyczna kontrola stabilności) BMW R1200GS Przygoda 2014 są dołączone domyślnie. Interesujące są również dwa nowe warianty ustawień „Deszcz” i „Droga”. Przy ustawieniu deszczu silnik reaguje łagodniej, co pomaga kierowcy utrzymać kontrolę nad motocyklem na śliskiej nawierzchni. W połączeniu z tym istnieje ulepszona kontrola stabilności, aby móc szybciej interweniować. Zamawiając półaktywną technologię podwozia ESA, tłumienie zawieszenia kół jest złagodzone. W ruchu drogowym reakcja silnika jest szybsza, a zarówno ABS, jak i ASC są ustawione na warunki o lepszej przyczepności.

BMW R1200GS Adventure 2014 – osiągi i dynamika

BMW R1200GS 2014 prawa strona

Podobnie jak w przypadku standardowego GS BMW R1200GS Przygoda 2014 opcjonalnie dostępne z trzema trybami jazdy, aby dostosować się do danych okoliczności. Nazywają się „Dynamic”, „Enduro” i „Enduro Pro” i są aktywowane przez wtyczkę kodującą. Najbardziej sportowe ustawienie to dynamika. Silnik jest ustawiony na bezpośrednią reakcję przepustnicy, a ASC jest ograniczony w taki sposób, że kierowca może łatwo dryfować tyłem. ABS jest skonfigurowany do ruchu drogowego, a jeśli Dynamic ESA jest dostępny jako opcja, tłumienie jest mocniejsze. Tryb enduro BMW R1200GS Przygoda 2014 jest przeznaczony do jazdy terenowej i zapewnia płynną reakcję silnika w celu lepszej kontroli, podczas gdy interwencja ASC jest bardziej powściągliwa, co pozwala kierowcy swobodnie dryfować tylnym kołem do woli. ABS jest ustawiony na luźne podłoże, a konfiguracja zawieszenia Dynamic ESA, jeśli jest dostępna, jest bardziej miękka. Trzecie ustawienie, Enduro Pro, jest przeznaczone do użytku w terenie i zostało zaprojektowane głównie z myślą o oponach z kolcami. Reakcja silnika jest bardziej spontaniczna, a ABS na tylnym kole jest pomijany, aby ułatwić kierowcy kontrolowanie kierunku motocykla. Konfiguracja zawieszenia Dynamic ESA powraca do ustawień operacyjnych.

BMW R1200GS Adventure 2014 – różnorodność kolorów

BMW R1200GS Adventure lewa strona niebieska

Dalsze najważniejsze informacje BMW R1200GS Przygoda 2014 obejmują zmienioną ramę, ściętą przednią szybę, ochraniacze dłoni, szersze podnóżki, a także wzmocniony pedał hamulca i dźwignię zmiany biegów. Silnik i większy zbiornik są lepiej chronione przez stabilne pręty ochronne. Wąski, rozkładany fotel zapewnia kierowcy komfort podczas podróży, bez względu na długość. Wspomniane już opcjonalne dodatki, takie jak Dynamic ESA oraz tryby jazdy Dynamic, Enduro i Enduro Pro, są długie. Oprócz systemu nawigacyjnego i komputera pokładowego istnieje BMW R1200GS Przygoda 2014 z tempomatem, reflektorami LED, dodatkowymi reflektorami LED, systemem monitorowania ciśnienia w oponach, podgrzewanymi manetkami, chromowanym układem wydechowym, systemem alarmowym i oponami terenowymi. Jest też dla BMW R1200GS Przygoda 2014 Kufer boczny i kufer górny wykonane z aluminium, każda z torbą na walizkę i wodoodporną torbą na zbiornik. Ponadto BMW oferuje tłumik HP firmy Akrapovic, przyciemnioną przednią szybę, fotel wyścigowy z bagażnikiem, nawigator motocyklowy BMW V oraz system komunikacji. ten BMW R1200GS Przygoda 2014 będzie dostępny w kolorach Olive Matte, Alpine White i Racing Blue Metallic.

R1200GS Adventure 2014 ponad komfort

BMW Adventure 2014 prawy bok czarny srebrny

Motocykl przedni R1200GS Adventure 2014

Przygoda BMW Adventure 2014 przed nami

BMW R1200GS Przygoda w prawo szybko    Motocykl BMW R1200GS 2014 z prawej strony