samochody

BMW M3 E46 i powrót szerokich błotników

BMW-M3-E46-CSL-ulica

Modele dostępne w USA: od roku modelowego 2001-06

Wartość rynkowa: samochody z dużym przebiegiem około 9500 euro, samochody codziennego użytku 13000 euro, samochody garażowe 18000 euro

Dlaczego warto wybrać E46

drzwi nożycowe bmw m3 coupe

BMW M3 E46 posiada wiele z najlepszych cech swoich dwóch poprzedników. W przeciwieństwie do E36, który zastąpił, BMW M3 E46 starannie oddzielone od swoich poprzedników. Od strony mechanicznej oznaczało to, że zawieszenie i nadwozie, od joysticka, przez ramę pomocniczą, po amortyzatory, zostały wzmocnione, usztywnione i przebudowane w celu uzyskania większej prędkości i trwałości.

Zewnętrznie zaszczyty BMW M3 E46 E30 ze specjalnymi błotnikami z przodu iz tyłu oraz bocznymi wlotami powietrza powinny przypominać 3.0 CSL z lat 70-tych. W tamtym czasie BMW nie spodziewało się jeszcze, że w ciągu najbliższych kilku lat staną się popularnym dodatkiem, najpierw do tuningowanych, a potem do oryginalnie produkowanych samochodów..

BMW zainstalowało pod zakrzywioną aluminiową maską sześciocylindrowy silnik rzędowy o pojemności 3,2 litra. Miał moc 333 KM i wydawał zgrzytliwy, metaliczny dźwięk. To powinno wystarczyć entuzjastom zatroskanym o prawie 1600 funtów wagi BMW M3 E46 zrobił.

Którą wybrać?

bmw-m3-csl-e46-metaliczne-góry

Podobnie jak E36, BMW M3 E46 oferowane w różnych kolorach iz różnymi dodatkami. Mimo to do produkcji sedana nie doszło i większą uwagę zwrócono na coupé. Są bardziej powszechne, a także bardziej pożądane, choćby dlatego, że wersja kabriolet miała zbyt twarde zawieszenie z drgającym nadwoziem.

Zmiany w tym modelu na przestrzeni lat były minimalne

bmw-m3-csl-e46-metaliczny

Najbardziej godne uwagi jest wprowadzenie klasycznej zautomatyzowanej manualnej skrzyni biegów (ASG), która jest elektroniczną wersją standardowej sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów M3. Ponieważ wielu nie było tak entuzjastycznie nastawionych do zmiany biegów i braku odliczeń, tradycyjny wariant zmiany biegów jest z BMW M3 E46 bardziej prawdopodobne, że zostanie znaleziony.

Instalując części CSL z pakietu Competition Package, możesz uzyskać szybszą oś sterującą, unikalne felgi i owiewki oraz większe hamulce.

Ten M3 był pierwszym wyprodukowanym z systemem nawigacji. Używane samochody z takim wyposażeniem są zazwyczaj warte trochę mniej, ale oczywiście zależy to od regionu i ogólnego stanu. Możesz je najlepiej znaleźć w certyfikowanych dealerach samochodów używanych BMW oraz w ogłoszeniach lub na forach fanów BMW.

Na co zwrócić uwagę

bmw-e46-seria-biała

 

Oferuje urzekające połączenie szybkości na prostych z nowoczesnym akcentem. W przeciwieństwie do E36, trwałość nie jest tutaj problemem. Z BMW M3 E46 również lepiej radzi sobie z trudniejszym stylem jazdy niż jego poprzednik, ponieważ poprawiono wszystko, od żywotności tulei zawieszenia po wnętrze. „System chłodzenia ma zwykle dłuższą żywotność”, mówi Thongsai, „a termostat jest ustawiony na nieco chłodniejszą pracę niż E36, co może pomóc. Ogólnie rzecz biorąc, wydaje się, że trwa to długo, gdy jeździ się z wyczuciem ”.

Więcej informacji

bmw-m3-e46-niebieski-tuning

 Pierwsze samochody miały problemy z łożyskiem korbowodu, które zostały usunięte po wycofaniu przez producenta. Idź przed zakupem BMW M3 E46 więc upewnij się, że zostało to zrobione w wybranym przez Ciebie samochodzie. W przypadku wariantów z ASG często dochodzi do awarii pompy hydraulicznej, która kosztuje kilka tysięcy dolarów. Podobnie jak w przypadku E30, regulację zaworu należy przeprowadzać co 50 000 km.

BMW M3 E46 Coupe w wersji ze skóry cynamonowej

cynamon-kolor-bmw-e46-coupe

BMW M3 E46 ma normalny, krępy rozmiar

bmw-exterior-picture-page-e46

Od czasu do czasu: rewolucja samochodowa

bmw-m3-csl-e46-dwa

BMW M3 E46 gwarantuje doskonałe osiągi w drodze

bmw-m3-e46-parking-przód

bmw-m3-e46-tapeta-czerwona-zdjęcie

Bmw M3 E46 Tuning biały kolor

BMW_M3_E46_metalowa hala

bmw-m3-e46-czerwona-strasse

Bmw_Series3_E46-coupe-m3

metalowe-m3-bmw-przednie-duże

Tuning-BMW-E46-M3-czerwony

Tuning-BMW-E46-M3-boczny

weiss-strasse-bmw-m3-e46

Nowe Audi A8 2015 zostało niedawno przetestowane w Alpach