Samochody, styl życia

Google Auto – Innowacja bez kierownicy i pedałów

google auto drive zdjęcia pojazdu

Maszyna nie potrzebuje sterownika, jeździ automatycznie. Firma Google pracuje nad samochodem z w pełni automatycznym układem kierowniczym, który nie ma kierownicy ani pedałów. Imponujące dwumiejscowe samochody nie są przeznaczone do sprzedaży. Stanowią kolejny krok w projekcie stworzenia w pełni autonomicznych samochodów.Firma ma nadzieję, że w ciągu roku wyprodukuje 100 prototypów Auto Google budować. Będą one podróżować z niską prędkością 40 km/h. To naturalny kolejny krok w projekcie Google, który ma już takie samochody Lexus RX i Toyota Prius w Kalifornii pokonał tysiące kilometrów dzięki specjalnemu zestawowi czujników i komputerów. Mieli jednak kierownicę i pedały, a także zastępczych kierowców, którzy w razie potrzeby interweniują.

Google Auto jako grafika komputerowa i produkt końcowy

graficzny prototyp samochodu google produkt końcowy szary białyNowa Auto Google całkowicie wyklucza ludzi. Największą przeszkodą w tym projekcie jest prawo. Oczekuje się jednak, że do końca tego roku Kalifornia ma mieć specjalne wytyczne dla samochodów bez kierowcy.

Jedyne urządzenie, które służy do kontroli z eksperymentu Auto Google będzie przyciskiem do włączania i wyłączania silnika. Te nowe typy samochodów będą kompaktowe i zasilane elektrycznie. Celem ich opracowania jest ułatwienie poruszania się w zatłoczonym ruchu miejskim. Jednak w pierwszych wariantach testowych montowane są pedały i kierownica, ponieważ jest to wymagane przez prawo.

Google Auto z unikalnym designem

google auto automatycznie prototypuje technologię wynalazczą

Maszyny będą wykorzystywać kombinację czujników laserowych i radarowych, a także kamer i danych z map Google. Jednym z ciekawszych elementów w nich jest część przednia, która wykonana jest z miękkiej pianki chroniącej przechodniów w przypadku kolizji. Przednia szyba od Auto Google składa się z elastycznego materiału o tym samym przeznaczeniu.

Tylna rufowa kamera samochodowa pojazdu google

Samochód Google od tyłu

model auto google innowacja konstrukcja

Samochód Google w trakcie budowy

auto google konstrukcja kroki inżynierowie działania

Elektronika jest sprawdzana

auto google jazda próbna niezależnie projektowanie wnętrz

Jazda próbna wymaga trochę przyzwyczajenia się dla niektórych