Samochody, męski świat

Porsche Cayenne Coupe – W 2020 roku producent zamieni pojemność na komfort

dwa kolory szary i pomarańczowy z prosche cayenne coupe

Możesz przewrócić oczami, ale sukces SUV-a Porsche Cayenne Coupe bez wątpienia będzie ogromny. A przynajmniej nie mija tak szybko. Udane modele luksusowych samochodów, takie jak BMW X6 i Mercedes-Benz GLC Coupe na 2020 rok, oznaczają, że inne marki będą się nimi dobrze bawić. Jednak Porsche jest pierwszym producentem samochodów, który zaprezentował Cayenne Coupe w 2020 roku. Nawet wśród bardziej dynamicznych kierowców w swojej kategorii, styl Coupé Cayenne zyskał bardziej funkcjonalny wygląd. W najwyższym punkcie jest o 20 milimetrów niższy niż normalne Cayenne. Stamtąd jednak jego dach biegnie stromo w dół, a tylna przestrzeń nad głową jest dokładnie odcięta. W ten sposób producent odcina również niewielką część tylnej ładowności.

Prosche Cayenne Coupe

Porsche Cayenne coupe w kolorze pomarańczowym z czarnymi felgami aluminiowymi

Aby zrekompensować utratę przestrzeni nad głową z tyłu, tylne siedzenia w Porsche Cayenne Coupe są obniżone o 30 mm. Niestety za mało dla wszystkich, ponieważ nie każdy mógł wygodnie usiąść z tyłu coupé. Jako punkt odniesienia nie ma jednak problemu z normalnym Cayenne, ale wtedy pasażerowie siedzą wyżej niż sugeruje ich rozmiar.

porsche cayenne coupe w kolorze pomarańczowym i szarym widok z tyłu z wydechem

Większość zwykłych kierowców nie zauważy różnicy. Jednak na pewno zauważysz nowe tylne siedzenie, które ma plastikową skorupę. To również oddziela lewe od prawych siedzeń, co oznacza, że ​​SUV jest teraz oficjalnie czteromiejscowym samochodem. Standardowe tylne siedzenie Cayenne jest nadal dostępne jako bezpłatna opcja, ale mechanizm przesuwny był potrzebny w poszukiwaniu dodatkowych 30 mm.

wnętrze z elektronicznymi wyświetlaczami w kokpicie coupe porsche cayenne z systemem nawigacji i automatycznymi biegami

Opcjonalnie fotele te mają wstawki owinięte kultowym wzorem Porsche Pepita, który każdy po prostu nazwie pepitką. Dlatego Coupé oferuje więcej standardowych funkcji niż normalne Cayenne. Należą do nich sportowe opcje, takie jak aktywne zawieszenie PASM i pakiet Sport Chrono, a także standardowe koła o średnicy 50 cm.

czarne felgi aluminiowe z felgami pirelli z emblematami

Jeśli jednak uaktualnisz do Porsche Cayenne Coupe Turbo, otrzymasz modele 53cm na wszystkich czterech rogach, z możliwością przesiadki na bardzo wygodny zestaw 55cm, który możesz zobaczyć na pomarańczowym aucie przedstawionym tutaj. Tylna karoseria coupe jest również o 18 mm szersza, aby pomieścić te masywne role.

Połącz innowacyjny design z mocą

dach z włókna węglowego Porsche Cayenne coupe z czarnym tylnym spojlerem

Szklany dach jest standardem, ale aby zmniejszyć wagę, nabywcy coupe mogą zapoznać się z panelem z włókna węglowego w ramach gamy „lekkich pakietów sportowych”. To dość ciekawa nomenklatura dla pojazdu ważącego ponad 1950 kg. Dach z włókna węglowego i inne niewielkie optymalizacje zmniejszają jednak wagę o około 20 kilogramów.

jeżdżąc w szarym kolorze porsche cayenne coupe

Moc pochodzi z jednego z dwóch silników Cayenne, zaczynając od 3,0-litrowego V6 z turbosprężarką o mocy 335 KM i momencie obrotowym 450,1316 Nm. Porsche Cayenne Coupe Turbo jest również wyposażone w 4,0-litrowy silnik V8 z dwiema turbinami o mocy 541 KM i momencie obrotowym 768,7488 Nm.

karbonowy dach z góry na ruchomym pomarańczowym coupe porsche cayenne

To spora moc, ale poza bardziej agresywnymi kołami i normalnym aktywnym zawieszeniem, samochód nie powinien prowadzić się inaczej niż jego normalny kuzyn. Coupe ma dokładnie takie same osprzęt zawieszenia i tuning, co oznacza, że ​​w tym przypadku chodzi o wygląd.

przód porsche cayenne coupe w kolorze pomarańczowym z czarnymi felgami aluminiowymi w dużej hali

A ile kosztuje wygląd? Cena wywoławcza Porsche Cayenne Coupe 2020 to 75 300 USD. To prawie 10 000 dolarów więcej niż podstawowe Cayenne. Pamiętaj jednak, że masz kilka możliwości wyboru.

porsche cayenne coupe na drodze na zewnątrz z krajobrazem w tle

Coupé Turbo zaczyna się od 130 100 USD. Nie należy jednak zapominać o dodatkowej wysyłce w wysokości 1250 USD za oba modele. Szukaj tych coupe w salonach tej jesieni, a wkrótce potem ruszaj na eleganckie ulice miasta.

coupe porsche cayenne w kolorze szarym z nowoczesnymi tylnymi światłami i podwójnymi wydechami w sportowym stylu

otwierana klapa bagażnika porsche cayenne coupe w kolorze szarym z nowoczesnymi tylnymi światłami

otwierana klapa bagażnika z obniżonymi tylnymi siedzeniami porsche cayenne coupe 2020

Tylne siedzenia w luksusowym samochodzie porsche cayenne coupe z uchwytem na butelkę

Widok z wielofunkcyjnej kierownicy i cyfrowych wyświetlaczy na przednim siedzeniu porsche cayenne coupe 2020

Panoramiczny dach wykonany ze szkła i białych skórzanych foteli we wnętrzu porsche cayenne coupe

coupe porsche cayenne w kolorze pomarańczowym z czarnym szklanym dachem w rustykalnym otoczeniu