salon

Zestawienie kolorystyczne szaro-brązowo-białe w salonie – przykładowe stylowe umeblowanie na zdjęciach

połączenie kolorów szary brązowy biały dywan akcenty kolorystyczne okładzina ścienna

Salon pełni rolę centrum mieszkania, dlatego zależy nam, aby ten pokój był szczególnie wygodny. Nie jest tajemnicą, że kolory mogą wpływać i zmieniać całą atmosferę. Urządzając dom, często stajemy przed pytaniem, które kolory rzeczywiście do siebie pasują, ponieważ istnieje wiele kombinacji kolorów. W dzisiejszym artykule zestawiliśmy świetne przykłady kombinacji kolorów szarego, brązowego i białego w salonie, w którym ta nowoczesna, kolorowa gra robi dużą różnicę.

salon rustykalny dywan szary meble korona jasnobrązowy

Naszym pierwszym przykładem kombinacji szaro-brązowo-białych kolorów jest ten rustykalny salon, który jest całkowicie umeblowany w naturalnych odcieniach. Tutaj szary dywan ukazuje meble w ciepłym brązie jak na scenie. Harmonijne połączenie ziemistego brązu z grafitową szarością tworzy czystą atmosferę i nadaje przestrzeni mieszkalnej wyjątkowy charakter i urok.

futro biały fotel brązowy szary kolor ściany

Ten salon jest prawdziwym dowodem na to, że kolor szary jest błędnie klasyfikowany jako mdły i nudny. Połączenie szarości z ciepłym drewnem tworzy przytulną atmosferę. Białe futro na podłodze i białe romby na wzorzystym dywanie nadają pomieszczeniu szlachetnego i eleganckiego charakteru. I jak widać z tego szykownego wnętrza, nie wszystkie szarości są takie same. To, czy pracujesz z jasnymi, ciemnymi, cieplejszymi czy chłodniejszymi kolorami, jest częściowo kwestią gustu, a także zależy od tego, jaki efekt w pomieszczeniu chcesz osiągnąć.

meble szare brązowe zasłony dekoracja ścienna

W salonie na powyższym przykładzie wyraźnie widać, jak szykownie, luksusowo i elegancko może wyglądać w salonie zestawienie kolorystyczne szarości, brązu i bieli. Podczas gdy kolor białego sufitu harmonizuje z wykładziną o grubym włosiu i tworzy ramę dla pokoju, eleganckie sofy o matowej powierzchni tworzą harmonijną całość. Zawieszono też ciężkie zasłony w łagodnym odcieniu szarości, aby dopasować się do reszty kolorystyki.

marmurowa podłoga biały stołek fotel szary

W tym szlachetnym obiekcie zdecydowali się nawet na szykowną podłogę wykonaną z białego, polerowanego kamienia naturalnego z szarymi i srebrnymi nitkami. Stolik kawowy i stolik pomocniczy również wykonane są z szarego marmuru. Chociaż wszystkie materiały i dodatki użyte w tym nowoczesnym mieszkaniu zostały starannie dobrane i użyte, zestawienie kolorystyczne szary brąz biały nie wygląda na wykonane..

nowoczesna skórzana sofa z naturalnego kamienia w kolorze szarym,

Ten prosty salon fascynuje cudownie subtelną szarością jako kolor ściany. Skórzana sofa w kolorze karmelowego brązu doskonale wyróżnia się na biało-szarym tle. Ta farba ścienna ma tę zaletę, że daje pierwszeństwo innym kolorom, nie będąc całkowicie niepozorną. Zarówno szary, jak i brązowy są idealne do zestawienia kolorystycznego ton w ton. Różne niuanse łączą ton w ton i nadają pomieszczeniu dynamizmu.

szaro-niebieska kolorystyka salonu

Brązowy, szary i biały to nie jedyne kolory, które szczególnie dobrze ze sobą współgrają. Tutaj wybrałeś nowoczesne meble tapicerowane i parkiet w jasnoszarym kolorze. Kolorowy akcent został umiejętnie ustawiony jasnoniebieską sofą i dwoma hokerami w tym samym odcieniu. To właśnie kolor podłogi sprawia, że ​​urocza niebieska sofa wygląda na dużą. Niebieski świetnie uzupełnia trójstronną kombinację.

podłoga brązowa sofa szara kombinacja kolorów salon

Kolory szary i brązowy z ich różnymi niuansami i fasetami są naprawdę wszechstronne. Wygodna sofa w dużej mierze decyduje o efekcie pomieszczenia, dlatego dobór odpowiedniej kolorystyki jest bardzo ważny. W powyższym przykładzie szary materiałowy pokrowiec sofy jest bardzo prosty. Kolor rozwija się tutaj, ponieważ odpowiedni partnerzy kolorystyczni zostali umieszczeni po jego stronie.

szaro-brązowo-białe kombinacje kolorów okładzin ściennych

Jeśli chcesz dać pierwszeństwo brązowym niuansom w salonie, możesz również uzyskać przemyślaną i harmonijną kompozycję z ciepłymi odcieniami brązu. Panele ścienne wykonane z drewna w kolorze beżowo-szarym zostały tutaj połączone z jasnym brązem sofy. Połączenie kolorów ciemnobrązowych tonów z innymi jaśniejszymi kolorami daje szczególnie przyjazny efekt. Odcienie kremowe są również odpowiednimi partnerami dla szarości i brązu.

neutralna ciepła sofa skórzany brązowy stolik kawowy biały

Jak widać na pierwszy rzut oka, promienna biel pozwala również na wyeksponowanie wszystkich neutralnych i naturalnych kolorów podczas urządzania i projektowania salonu. Biała ściana nadaje skórzanej sofie w kolorze miękkiego brązu cappuccino wizualnego utrwalenia i tworzy delikatną równowagę. Proste i prostoliniowe meble w kolorze białym zapewniają dodatkowy spokój.

drewno białe szare akcenty poszewki salon

Każdy, kto pragnie większej jasności i przejrzystości w przestrzeni życiowej, może osiągnąć pożądany efekt przestrzenny dzięki meblom i tekstyliom domowym wykonanym z naturalnych materiałów. W ten sposób masz możliwość nadania meblom, które są w przeważającej części białe, dodatkowego ciepła. Naturalne materiały, takie jak drewno i rafia, uzupełniają kombinację kolorów szaro-brązowo-biały na wiele sposobów.

sofa brązowoszara podłoga betonowe akcenty

Ten przytulny salon bez wątpienia udowadnia, że ​​zestawienie kolorystyczne szarości, brązu i bieli świetnie prezentuje się również w połączeniu z „motley”. Kolory pomarańczowy i czerwony dodają pomieszczeniu powiewu świeżości.Podczas gdy na śnieżnobiałym, puszystym dywanie dominuje czekoladowobrązowa sofa, wzrok natychmiast przykuwają umiejętnie zastosowane, kolorowe akcenty na ścianie i na ścianie. poszewki na poduszki.

skandynawski styl bohemy skórzana sofa brązowa kombinacja kolorów

Naszym kolejnym pomysłem na umeblowanie z połączeniem kolorów szaro-brązowo-biały jest przytulny salon, który jest wynikiem doskonałej gry pomiędzy stylem życia skandynawskim i boho chic. Ciepłe kolory, wspaniałe i kolorowe tekstylia domowe oraz mieszanka materiałów nadają pomieszczeniu ożywienia i charakteru, nie niszcząc harmonijnego obrazu całości.

dekoracja ścienna fotel szary rzuć poduszka brązowa

Jeśli chcesz urządzić i zaaranżować swój salon zgodnie z zasadą szarości na szarość i wolisz ciemniejsze niuanse kolorystyczne, małe balansowanie i kolorowe akcenty mogą wyczarować wesoły i ekscytujący efekt przestrzenny. Kombinacje kolorystyczne z szarością, mokką i innymi kolorami ziemi wyglądają gustownie. Możesz także użyć przedmiotów ze srebrnym akcentem.

czarny brązowy szary salon jadalnia

Jeśli chcesz wprowadzić do salonu jeszcze większy komfort, możesz w decydujący sposób przyczynić się do upragnionego wyglądu za pomocą dopasowanego dywanu. Dzięki temu możesz nie tylko cieszyć się cudownym komfortem chodzenia i optycznie oddzielać różne obszary, ale także tworzyć wspaniałe kolorowe akcenty. Ten szary salon świeci zupełnie innym światłem dzięki brązowemu dywanowi.

salon szary naturalny kamień drewniane listwy

Zestawienia kolorystyczne z szarością, beżem i bielą mogą wydawać się purystyczne i luksusowe. Chociaż w powyższym przykładzie szaro-brązowe meble zostały połączone z innymi odcieniami szarości, a nawet czernią, monochromatyczny wygląd wygląda po prostu elegancko i stylowo. Ciemne niuanse kolorystyczne trójkolorowej kompozycji są delikatnie złagodzone przez dyskretnie zastosowane akcenty w bieli.