salon

Wybór odpowiednich zasłon do salonu – 20 pięknych pomysłów

zasłony do salonu przezroczysty żółty pastelowy kolor ściany jasnoniebieski

ten Zasłony do salonu są szczególnie ważne we wnętrzu, ponieważ mają dramatyczny efekt i upiększają wystrój wnętrza. Przed wyborem zasłon do salonu należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Najpierw zastanów się, jak duże są Twoje okna i przyjrzyj się, czy zasłony, które chcesz, pasują do wnętrza salonu. Jeśli masz ograniczony budżet, możesz samodzielnie złożyć projekt zasłony. Jeśli wolisz konkretną tkaninę, zastanów się, czy materiał nadaje się na zasłony i jak będzie opadał. Zawsze dobrze jest najpierw wybrać wzór, aby kolory i tkaniny pasowały do ​​wystroju i wystroju salonu.

Wybór zasłon do salonu – ważne wskazówki

zasłony do salonu zasłony wzór dyskretne pastelowe kolory czarno-białe

Kiedy zastanawiasz się, który? Zasłony do salonu należy wybrać, pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest funkcja jako pierwszy czynnik. Przy podejmowaniu tej decyzji szczególnie ważne jest przeznaczenie zasłon. Chcesz, aby zasłony zapewniły więcej prywatnej przestrzeni, czy po prostu potrzebujesz ich jako dekoracji? Innym znaczącym elementem jest sprawa. Jeśli chcesz, aby zasłony wyróżniały się jako element dekoracyjny w salonie, wybierz tkaninę o jasnych kolorach i efektownych wzorach. Ale jeśli wolisz prostszy wzór, zawieś zasłony z przezroczystej tkaniny w neutralnych kolorach. Szczególnie ważne jest poznanie dokładnych wymiarów okien w salonie.

Wybór zasłon do salonu – ciekawe i kreatywne pomysły

Zasłony do salonu stylowe zasłony wzór ciemny kolor czerwony fotel

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na swoje okna w salonie, wybierz zasłony w wyrazistych kolorach, np. w pasy. Surowy jedwab bardzo dobrze komponuje się z jasnymi kolorami i nadaje projektowi zasłony pewną elegancję. Wzór w kratę i paski pasują do salonu z tradycyjnymi meblami i klasycznym wzornictwem. Jeśli jesteś po Zasłony do salonu szukając więcej stylu i elegancji, wybierz model wykonany z transparentnej tkaniny. W większości przypadków zasłony te można znaleźć w jasnych i neutralnych odcieniach. Zawsze wyglądają elegancko i delikatnie, tworząc romantyczną atmosferę. Często konieczne jest łączenie przezroczystych zasłon z zasłonami wykonanymi z gęstej tkaniny lub z roletami, ponieważ nie zapewniają one wystarczającej przestrzeni prywatnej.

Ciekawe pomysły na projekty zasłon

zasłony do salonu jaousien plisowana beżowy kolor ambiance

Jeśli masz małe okna, rolety są również bardzo praktycznym rozwiązaniem. Dokładnie dopasowują się do kształtu okna i nie ukrywają ozdobnych detali i ciekawych elementów przy oknie. W ciągu dnia rolety można złożyć i wyglądać równie elegancko i stylowo. Jeśli chcesz uzyskać dramatyczny efekt, wybierz Zasłony do salonu, które biegną od sufitu do podłogi. Tak więc pokój będzie wyglądał na wyższy, a zasłony będą wyglądały masowo i imponująco. W ciągu dnia można je związać z boku ozdobnymi wiązaniami.

Prosta konstrukcja kurtyny

zasłony do salonu elegancki nowoczesny biały prosty design żółty fotel

Lekko przezroczyste zasłony mają bardziej dekoracyjny efekt, więc mniej chronią przed światłem słonecznym i ogólnie światłem dziennym, ale nadal mogą w pewnym stopniu chronić przed wścibskimi oczami. Wspaniale obramują okno i tworzą bardziej domową atmosferę. Jeśli pomieszczenie jest otoczone nieprzezroczystym ogrodem i nie jest używane do spania tam, gdzie pożądana jest ciemność, te rodzaje tkanin są w zupełności wystarczające. Salon to taki pokój.

Różne wzory zasłon z kolorowymi wzorami

wybierz odpowiednie zasłony do salonu różne

Jeśli nie możesz się zdecydować lub chcesz uzyskać szczególnie ciekawy efekt, po prostu połącz ze sobą kilka wzorów zasłon. Dwa modele nie są rzadkością, ale dzięki trzem kawałkom tworzysz naprawdę przyciągający wzrok. Możesz albo powiesić trzy zasłony z jednej strony, a drugą pozostawić wolną, lub zawiesić trzy elementy po każdej stronie okna. To kwestia gustu. Pomysł nadaje się szczególnie do szerszych okien.

Wysokie zasłony z motywami kwiatowymi

dobierz odpowiednie zasłony do salonu wysokie

Te nowoczesne odcinki tkaniny są świetną alternatywą dla klasycznych zasłon i zasłon do salonu. Zwisają prosto z sufitu i można je przesuwać za pomocą szyn. W ten sposób można je dowolnie otwierać i zamykać, mogą całkowicie lub tylko częściowo zachodzić na siebie i wisieć w dowolnym miejscu na oknie. Jest to szczególnie korzystne, gdy słońce jest jeszcze bardzo nisko od końca jesieni do początku wiosny i mocno świeci w pomieszczeniu. Dzięki długości tkaniny możesz zawsze osłonić żądany obszar bez całkowitej utraty światła.

Zasłony w kolorze turkusowym wykonane z solidnej tkaniny

dobierz odpowiednie zasłony do salonu w kolorze turkusowym

Gęsta tkanina jest nie tylko szlachetna, ale także bardzo korzystna, jeśli chcesz skutecznie zaciemnić pomieszczenie, ale żaluzje i tym podobne są dla Ciebie zbyt nowoczesne lub proste. Jeśli więc mieszkasz w jednopokojowym mieszkaniu, w którym salon jest sypialnią, ten rodzaj zasłony może się przydać do salonu i jednocześnie ozdobić pokój. Dopasuj kolor ciężkiej tkaniny do reszty wnętrza. Nie musi być też ciemno. Nawet tkaniny w jasnych kolorach mogą być bardzo nieprzezroczyste ze względu na ich grubość.

Zasłony z przezroczystej tkaniny

wybierz odpowiednie zasłony do salonu przezroczyste

Użyj tkanin zasłonowych, aby podkreślić swój styl umeblowania. Na przykład, jeśli urządziłeś się w nowoczesnym i minimalistycznym stylu, możesz użyć szarości lub innych neutralnych kolorów. Aby uzyskać egzotyczny styl, tkaniny mogą być ozdobione wzorami, takimi jak liście roślin tropikalnych, a kolory takie jak niebieski, biały, beżowy i koralowy oraz wzory pasków doskonale nadają się do wnętrz w stylu marynistycznym. Więc użyj tego domowego akcesorium, aby nadać swojemu wnętrzu wykończenie.

Zasłony w paski w kolorze różowym i fioletowym

dobierz odpowiednie zasłony do salonu w pasy

Aby uzyskać wyjątkowo kobiece wnętrze, możesz wybrać zasłony do salonu, które są wykonane w dopasowanych kolorach i mają zabawny design. Takie warianty doskonale sprawdzają się również w pokojach dziewczynek. Inne dopasowane dekoracje i dywany tworzą piękną i harmonijną grę.

Zasłony o eleganckim designie dopasowane kolorystycznie do wnętrza

dobierz odpowiednie zasłony do salonu w kolorze różowym

Tkaniny zasłonowe są często łączone z żaluzjami. To dobry pomysł, jeśli zasłony mają służyć tylko jako dekoracja, ale jednocześnie pożądana jest prywatność i ochrona przed słońcem. Jeśli rolety nie są potrzebne, można je po prostu złożyć i cieszyć się wolnym oknem z zasłonami. Nawiasem mówiąc, zasłony i zasłony do salonu nie muszą jak zwykle wieszać po obu stronach okna. Atrakcyjny efekt powstaje również z jednej strony.

Zasłony z ciekawym wzorem 

dobierz odpowiednie zasłony do wzoru w salonie

Tkaniny na okna nie mają już tylko użytecznego przeznaczenia. W znacznym stopniu wpisują się w domową atmosferę, mają walor dekoracyjny, a swoimi wzorami i kolorami tworzą ciekawe akcenty. Możesz nawet przejąć rolę dekoracji ściennej, czego dowodem jest ten model. Ciekawe wzory są szczególnie widoczne i zdobią zarówno ścianę, jak i okno. Więc pozbądź się sterylnego wyglądu pomieszczenia za pomocą tkanin!

Stylowe zasłony z czerwonymi motywami

dobierz odpowiednie zasłony do salonu eleganckie

Gęste zasłony o prostym wzorze w kolorze pomarańczowym

dobierz odpowiednie zasłony do salonu ciasno

Proste czarno-białe zasłony z wzorem w paski

dobierz odpowiednie zasłony do listwy w salonie

Wesołe zasłony z zygzakowatymi wzorami

dobierz odpowiednie zasłony do salonu zygzak

zasłony do salonu - dobierz odpowiednie zasłony do rolet do salonu

wybierz odpowiednie zasłony do salonu w kolorze pomarańczowym

dobierz odpowiednie zasłony do pastelowego salonu

zasłony do salonu

 Kolejne 100 pomysłów na salony