salon

Urządzanie salonu – żyj ekologicznie i zdrowo

Skonfiguruj sofę w salonie-dywan-kolory organiczne

Ekologiczne meble do salonu są w modzie. Idzie w parze ze zdrowym trybem życia. Produkowane ekologicznie meble, farby i dywany bez zanieczyszczeń są jej częścią tak samo, jak zdrowy klimat w pomieszczeniach. Ale to nie wszystko, przy ekologicznym urządzaniu salonu należy również wziąć pod uwagę rodzaj ogrzewania.

Aranżacja salonu – podstawowe zasady ekologicznego wnętrza

Umeblowanie salonu Pomysły na umeblowanie-ekologicznie-ekologiczne

Termin ekologia składa się z greckich słów oznaczających gospodarstwo domowe i nauczanie. Ekologia, pierwotnie rozumiana jako część biologii, zajmuje się relacjami między żywymi istotami a ich środowiskiem. I na tym właśnie polega naturalne, ekologiczne umeblowanie salonu. Oznacza świadomość ekologiczną i zdrowotną ludzi, która, mówiąc ściśle, nie jest nowa, ale jest na nowo odkrywana i przeżywana w czasach nowożytnych.

Wyposażenie salonu – ekologiczne meble z naturalnego drewna

Umeblowanie salonu meble z naturalnego drewna-ekologiczne-zdrowo-mieszkalne

Meble z naturalnego drewna tworzą wyjątkową atmosferę dla ekologicznego wyposażenia salonu. Są nie tylko wykonane bez użycia szkodliwych substancji, ale również łączą ideę zrównoważonego podejścia do natury. Ponadto są wyjątkowo wytrzymałe, trwałe i emanują wyjątkowym ciepłem. Stanowią zatem idealny dodatek do naturalnego wyposażenia salonu.

Znaki jakości ułatwiają wybór ekologicznych mebli i akcesoriów do domu

Salon-wyposażenie-materiały-pieczęć aprobaty

Zdrowe życie jest najwyższym priorytetem, jeśli chodzi o ekologiczne wyposażenie salonu. Powinien spełniać następujące podstawowe wymagania:

– Brak emisji zanieczyszczeń

– Nieszkodliwy dla zdrowia

– Informacje o pochodzeniu materiałów i produkcji

– Meble wykonane z surowców odnawialnych zawsze powinny znaleźć się na liście ekologicznych mebli do salonu. Znaki jakości mogą ułatwić podjęcie decyzji.

Niebieski Anioł

Z Niebieskie anioły identyfikuje produkty, które wyróżniają się specjalnymi właściwościami. Obejmuje to brak szkodliwych substancji, zwłaszcza przy powlekaniu mebli i ich produkcji z głównie surowców odnawialnych.

Znak FSC

Znak FSC oznacza Forest Stewardship Council i identyfikuje wyłącznie drewno i produkty z drewna pochodzące ze zrównoważonej gospodarki leśnej. W tym celu producenci muszą przestrzegać łącznie 10 zasad. Do najważniejszych z nich należą prawa rdzennej ludności, działania na rzecz zachowania pierwotnych lasów i prawa do ochrony środowiska.

Dobry Splot

Goodweave to globalna inicjatywa, której celem jest wyeliminowanie pracy dzieci w przemyśle dywanowym. Dywany oznaczone pieczęcią GoodWeave zostały wykonane nie przez dzieci, ale przez osoby dorosłe. Ponadto pieczęć wymaga również spełnienia kryteriów ekologicznych przy produkcji dywanów.

EcoControl

Meble z certyfikatem ÖkoControl produkowane są w sposób przyjazny dla środowiska i zdrowia. Etykieta wymaga przestrzegania wysokich minimalnych standardów. Aby uzyskać etykietę, producenci muszą udowodnić, że materiał jest wolny od szkodliwych substancji oraz podać wyraźne pochodzenie materiałów i produkcji. Ponadto wytwarzane produkty muszą nadawać się do recyklingu.

Urządź salon i ogrzej go ekologicznie

salon-wyposażenie-ogrzewanie-przyjazne-środowisko-porady-pomysły

Oprócz naturalnego wyposażenia salonu, coraz więcej osób decyduje się również na zrównoważony rodzaj ogrzewania. Szczególną rolę w świadomym korzystaniu z zasobów przyrody odgrywa ogrzewanie. Oprócz ogrzewania drewnem jako zrównoważonym surowcem, istnieją również rodzaje ogrzewania, które działają z biogazem. Alternatywnie stosuje się również pompy ciepła wykorzystujące energię geotermalną.

Ogrzewanie drewnem

Ogrzewanie drewnem jest jednym z najbardziej naturalnych rodzajów ogrzewania, ponieważ drewno jest paliwem neutralnym dla klimatu. Spalony wydziela tylko tyle CO2 ile pochłonął w trakcie swojego wzrostu.

Oprócz zwykłego rozpalania kominka na polana, dostępne są teraz bardzo wydajne piece od różnych dostawców, takich jak: Kamdi24.de można uzyskać. Istnieją również piece na pelet, które można zintegrować z istniejącym systemem grzewczym w celu zasilania grzejników i ogrzewania podłogowego w ciepło.

Ogrzewanie biogazem

Biogaz powstaje w wyniku fermentacji biomasy. Służy do opalania systemów grzewczych, takich jak ogrzewanie gazowe. Nowoczesne systemy ogrzewania gazowego z kotłami kondensacyjnymi należą do najbardziej wydajnych rodzajów ogrzewania na rynku i są stosunkowo niedrogie w zakupie.

Ogrzewanie energią geotermalną

Innym ekologicznym rodzajem ogrzewania jest wykorzystanie energii geotermalnej. Pracuje tu elektryczna pompa ciepła, wykorzystująca energię cieplną zmagazynowaną w ziemi. Jeśli energia elektryczna nadal pochodzi z twojego własnego układu słonecznego, to okazuje się, że tak jest System grzewczy jako szczególnie zrównoważony.

Urządzając salon – pomyśl także o zdrowym klimacie w pomieszczeniach

Pomysly-meble-salonu-porady-praktyczne

Wilgotność względna i klimat w pomieszczeniu są niezbędnymi warunkami komfortowego środowiska życia. Dotyczy to zwłaszcza salonu, pokoju, w którym ludzie spędzają większość czasu obok sypialni. Idealnie wilgotność względna powinna wynosić od 40 do 60 procent, a temperatura w pomieszczeniu od 19 do 22 stopni. Ale oprócz temperatury i wilgotności ważną rolę odgrywają również zanieczyszczenia.

Każdy, kto przed urządzaniem salonu zwraca uwagę na ekologiczne wytyczne budowlane, gwarantuje, że powietrze w pomieszczeniu jest wolne od szkodliwych substancji. Ponieważ w fazie użytkowania pomieszczeń znajdują się opary z użytych materiałów budowlanych. Obejmuje to materiały budowlane, takie jak cegły, a także farby ścienne i tapety. Niskoemisyjne farby i lakiery posiadają znak Natureplus. Nie zawierają rozpuszczalników z plastyfikatorami, które są niebezpieczne dla zdrowia.

Wykorzystanie organicznych kolorów

Istnieje również duża liczba kolorów organicznych, takich jak wyłącznie ekologicznie produkowana szwedzka czerwień. Farba ta wykonana jest wyłącznie z naturalnego błota lakierniczego, czerwonych pigmentów, mąki, wody i oleju lnianego. Atramenty organiczne są nieszkodliwe ekologicznie i zawierają wyłącznie naturalne surowce. Nie są ani niebezpieczne dla zdrowia, ani toksyczne, dlatego nadają się szczególnie do ekologicznego wyposażenia salonu.

Pomysły na ekologiczne umeblowanie salonu

Salon-wyposazenie-podstawowe-zasady-mieszkanie-przyjazne-dla-srodowiska

Zrównoważony, świadomy ekologicznie i wolny od szkodliwych substancji – to, co obecnie rozwija się jako trend, jest nadal tematem niszowym dla niektórych sklepów meblowych. Więc nadal potrzebujesz trochę elastyczności i kreatywności, aby żyć naprawdę ekologicznie. Najwyższym priorytetem jest używanie mebli drewnianych bez szkodliwych farb i z etykietami ekologicznymi.

Ale sama przestrzeń musi być również postrzegana jako całościowy system ekologiczny. Jeśli tylko meble i wyposażenie są zrównoważone, na niewiele się zda, jeśli w ściany są nadal wbudowane szkodliwe dla środowiska materiały izolacyjne lub jeśli system ogrzewania olejowego działa w piwnicy. Ekologiczne życie to duży obraz: produkty oszczędzające zasoby, surowce wielokrotnego użytku i unikanie zanieczyszczeń.

W ten sposób można ponownie wykorzystać materiały, takie jak europalety i pudła. Można je przycinać na wymiar i składać, aby zrealizować najbardziej kreatywne pomysły na życie. Jako dodatek do ekologicznego wyposażenia salonu, harmonijnie dopasowują się i wyglądają estetycznie. Ci, którzy chcą żyć stylowo i blisko domu, nie muszą już iść na kompromisy. Jest to raczej odpowiedni dobór mebli i nowe pomysły na życie. Nic nie stoi na przeszkodzie Twojemu ekologicznemu wyposażeniu salonu.

Umeblowanie salonu – ekologiczne i przytulne

Pomysłów-meble-salonu-porad-porad