salon

Umebluj minimalistycznie – 17 nowoczesnych salonów o zredukowanym designie

minimalistyczne meble drewniane panele salon

Jeśli marzysz o salonie będącym udanym połączeniem nowoczesności i przytulności, charakteryzującym się prostotą, elegancją i zredukowaną dekoracją, możesz urządzić swój salon w sposób minimalistyczny. Minimalistyczne umeblowanie jest jednocześnie funkcjonalne i zachęcające, w piękny sposób łączy kolory i wyraźne linie. Zainspiruj się minimalistycznym stylem życia z poniższej galerii zdjęć i zobacz nowe i oryginalne pomysły i przykłady minimalistycznego życia.

Urządź salon w minimalistyczny sposób i stwórz spokojną atmosferę

wnętrza-minimalistyczne-zdjęcia-wyposażenia-powierzchni-mieszkania

Jeśli chcesz nadać swojemu salonowi minimalistyczną metamorfozę, musisz przestrzegać kilku zasad, które pomogą nadać salonowi spokój i przejrzystość. Chociaż minimalny styl życia skupia się na posiadaniu mniej, pokój nie może oczywiście wydawać się ponury i pusty. Minimalistyczne umeblowanie w żaden sposób nie oznacza, że ​​pomieszczenia stają się puste i bezosobowe, dlatego nie należy zapominać o osobistym charakterze przy redukcji, a nawet używać w bardzo ukierunkowany sposób.

Salon z minimalistycznymi meblami

meble-niskie-stolik-okno-front

Jak w każdym innym stylu życia, funkcjonalne i wygodne meble to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego pomieszczenia. Minimalistyczne meble wyróżniają się wyraźnymi i czystymi liniami oraz przyjaznymi, przeważnie jasnymi kolorami. Jasne kolory sprawiają, że Twój salon wygląda bardziej zachęcająco i przejrzyście. W minimalistycznym wnętrzu kanapa jest chyba najważniejszym meblem.

dywan-kanapa-czarno-szara

Kolorystyka od bieli do kremu, beżu i brązu do szarości doskonale wpisuje się w minimalistyczny styl życia i sprawia, że ​​kanapa jako element wyposażenia stanowi serce pomieszczenia. Subtelny kolor podstawowy można oczywiście uzupełnić i rozluźnić akcentami i kontrastowymi kolorami. Pozostałe meble, takie jak stolik kawowy, komoda czy kredens również powinny być utrzymane w jasnej kolorystyce.

Zmniejszona dekoracja i wolne powierzchnie

zestaw-deko-minimalistyczny-kolor-neutralny

Styl minimalistyczny świadomie unika zbędnych przedmiotów, dlatego dekoracja nie może być utożsamiana z klasycznym stylem umeblowania. Nacisk kładziony jest na kilka celowo umieszczonych elementów dekoracyjnych, które tworzą swobodne powierzchnie. Duża komoda pozostaje wolna od różnych dekoracyjnych figur i akcesoriów i promieniuje spokojem i spokojem na mieszkańców i gości.

Umebluj minimalistycznie i stwórz darmową podłogę

projekt ściany-regał-minimalistyczny-dekoracja

Kolejnym warunkiem uzyskania pożądanego minimalistycznego wyglądu jest wolna podłoga. Jeśli chodzi o podłogę, możesz zdecydować się na ciepły parkiet oraz szykowne i eleganckie płytki. Jeśli podłoga jest dla Ciebie zbyt pusta, nie musisz oczywiście rezygnować z dywanu lub chodnika, ale te również powinny być utrzymane w jasnych kolorach.

biała-czarna-sofa-mosiądz-stolik-zasłony

Przy minimalistycznym stylu na podłodze nie ma miejsca na inne akcesoria domowe, z wyjątkiem tych, które pełnią funkcję. Ładny stojak na czasopisma czy kosz na drewno opałowe w żaden sposób nie szkodzi minimalistycznemu wnętrzu. Jeśli urządzasz w sposób minimalistyczny, możesz dodać do wystroju kilka roślin doniczkowych i ożywić pomieszczenie.

Minimalistyczne pomysły na życie do projektowania ścian

ceglane ściany minimalistyczne lampy sofy

Ściany w minimalnym umeblowaniu charakteryzują się również zredukowanym designem. Charakterystyczne dla minimalizmu jasne i przyjazne kolory są również wykorzystywane w projektowaniu ścian. Jeśli chcesz żyć w sposób minimalistyczny, zrezygnuj z ozdób ściennych lub wykorzystaj obrazy i inne dekoracje ścienne w ograniczonym zakresie.

wyposażenie-białe-minimalistyczne-stolik kawowy-marmur

Jeśli chcesz umieścić piękny obraz w centrum uwagi, użyj kolorów, które pozostaną wierne stylowi. Aby cieszyć się celową pustką ścian, unikaj dużych i wspaniałych ramek do zdjęć. Dzieje się tak, ponieważ zakłócą one jednomyślny establishment. Lustra w salonie również powinny być starannie zaaranżowane. Zawsze dekoruj w tym stylu życia z pewnym instynktem i pozwól swoim myślom i wyobraźni wędrować po otwartych przestrzeniach.

Stwórz zróżnicowane środowisko życia

loft-salon-lampy-wiszące-minimalistyczne

Umeblowanie własnych czterech ścian w sposób minimalistyczny nie oznacza, jak już widzieliście, priorytetowego traktowania monotonii. Jeśli chcesz wprowadzić dynamikę i głębię do minimalistycznego stylu, możesz użyć tekstur i tkanin, a tym samym stworzyć niepowtarzalną atmosferę, pozostając wiernym minimalizmowi.

minimalistyczny stół z drewna kominkowego na sofę

Spójrz na powyższy przykład! Tutaj drewno z widocznym usłojeniem zostało połączone z delikatną, beżową skórą. Nowoczesna, prosta kanapa i nietuzinkowy, drewniany stolik kawowy doskonale współgrają ze sobą. Zapraszamy do zabawy innymi materiałami i antypoślizgowymi tkaninami i stworzenia niepowtarzalnego, minimalistycznego wnętrza.

Dekoracja okien zgodna ze stylem życia

panele-scienne-zaslony-minimalistyczne-meble

Ci, którzy chcą żyć minimalistycznie i dążyć do całkowicie zrealizowanego stylu, nie mogą zapomnieć o dekoracji okna. Bujne i wzorzyste zasłony są tu zdecydowanie nie na miejscu i brakowałoby pożądanego wrażenia przestrzennego. Idealnie pasujesz do prostych, gładkich zasłon w naturalnych kolorach, szarych lub białych i możesz cieszyć się prywatnością, kiedy tylko chcesz.

Umebluj się w minimalistyczny sposób i schowaj w dobrym stylu

kominek-elektryczny-stolik-kawa-wyposażenie-proste

Przy minimalistycznym umeblowaniu z pewnością musisz rozstać się z niektórymi przedmiotami dekoracyjnymi i innymi przedmiotami. Oczywiście nie mówimy tutaj o utylizacji, ale raczej o przechowywaniu i sztauowaniu. Akcesoria dekoracyjne, które nie pasują do nowego stylu, można przechowywać w piwnicy lub na strychu. Możesz oczywiście zachować ubrania lub inne przedmioty często używane w pokoju.

Wiszące światła-filigranowe-siedzisko-lustra

Zamknięte fronty szafek w kolorze ścian idealnie wpasowują się w minimalistyczne meble i pozostawiają proste i uporządkowane wrażenie. Projekt ściany, a tym samym ogólny wygląd pomieszczenia, nie zostają zakłócone. Otwarte półki nie są dobrym rozwiązaniem w skromnym salonie.

Wzbogać minimalistyczny wygląd kolorem

wiszące krzesło-salon-meble-loft

Choć minimalistyczne umeblowanie z definicji oznacza używanie subtelnych kolorów, nie oznacza to, że odrobina koloru zniszczy nowoczesne, minimalistyczne meble. Wręcz przeciwnie, możesz ustawić wspaniałe akcenty w salonie za pomocą kolorowych poduszek lub tapicerki. Niezwykły mebel również nie jest na miejscu i wyczarowuje wyjątkowy i kreatywny minimalistyczny obiekt.

Kusząca gra kształtów i materiałów

salon-jadalnia-meble-stoliki

Jak już wspomniano, w nowoczesnym, zredukowanym salonie należy unikać zabawnych i natrętnych detali. Ale jeśli pozwolisz, aby różne kształty i materiały działały w niemal przypadkowej kombinacji, z pewnością stworzysz współczesne meble do salonu o wyjątkowym uroku.

zdjęcia-biały-salon-prosta-cegła

Wdrożenie minimalistycznego stylu życia jest stosunkowo łatwe, ponieważ każdy mebel ma wpływ. Jednak dla pomyślnego ogólnego obrazu, bardzo ważne jest konsekwentne podążanie za tym stylem umeblowania. W przeciwnym razie pożądany efekt przestrzenny może nie zostać osiągnięty.