salon

Ukrywanie miejsca pracy i drukarki w salonie – 14 pomysłów

Ukryj drukarkę w salonie – wyciągnij na bok

Wielu z nas potrzebuje miejsca do pracy w domu, ale jeśli nie ma osobnego pokoju, zwykle trzeba go zintegrować z inną przestrzenią życiową, taką jak salon lub sypialnia. Mamy szczęście, że dzięki postępowi technologicznemu wszystko staje się mniejsze i bardziej kompaktowe: ultracienkie tablety, Macbook Air, iMac z wyświetlaczem Retina. Jednak drukarki, skanery i tym podobne są wciąż nieco większe i chcielibyśmy je jakoś elegancko ukryć, gdy nie są używane. Jak zdobyć małą i dużą pracę? Ukryj drukarkę w salonie, pokażemy Ci w dzisiejszym artykule.

Ukryj drukarkę w salonie – w meblach

Ukryj drukarkę w salonie-biurko-wysuwane-szuflady-odwrócone

Do tego obszaru roboczego zaprojektowano specjalną wysuwaną szufladę, w której można schować dużą drukarkę. Jednak z przodu zamontowano dwa uchwyty szuflad, aby nie zakłócać symetrii w konstrukcji biurka.

Wysuwane półki w szafie

Ukryj drukarkę w salonie-wysuwane-półki-papier do drukarki

Dużą drukarkę można również schować w klasycznej szafce z zamkniętymi drzwiami. Użyj wysuwanych półek, aby był łatwo dostępny, gdy chcesz z niego korzystać.

Ukryj drukarkę w salonie – sam zrób składany front szuflady

drukarka-salon-ukryj-meble-komoda-telewizor-ścienny

Pamela z PBJStories ukryła swoją małą drukarkę w jednej z wielu szuflad drewnianej komody. Po wymianie kilku zawiasów front szuflady można złożyć do przodu.

Ukryj drukarkę w salonie – w wiklinowym pudełku

drukarka-salon-ukryj-kosz-pudełko-wycinany-papier

Ten prosty pomysł możesz również zrealizować samodzielnie w domu. Wszystko, czego potrzebujesz, to skrzynka z koszem, w której zmieści się Twoja drukarka. Następnie na ściankach pudełka z przodu i z tyłu wykonuje się dwa duże wycięcia. Pozwala to na bezproblemowe osadzenie drukarki w obiekcie.

drukarka-salon-ukryj-pomysl-koszyk-wycinanki

Zaplanuj i zmierz dokładnie, gdzie należy ciąć nożem. Szczelina z przodu powinna być na tyle duża, aby papier łatwo się wysuwał.

Mechanizmy Push To Open

drukarka-salon-system-chowania-półki-fronty-drewniane-push-to-open-mechanizm

Surowe linie, niezbędne w nowoczesnych koncepcjach wyposażenia, obejmują również proste fronty meblowe bez uchwytów. Rozważ mechanizm otwierania drzwi push-to-open, aby system szafek mógł być harmonijnie i dyskretnie osadzony w salonie.

ukryty obszar roboczy 

Miejsce pracy-salon-ukryj-szafkę-wysokie półki

Miejsce do pracy w salonie można również schować za drzwiami. Gdy nie jest używany, wygląda po prostu jak duża szafa. Optymalnie wykorzystaj pionową przestrzeń i zaplanuj kilka półek na książki nad biurkiem na komputer.

Miejsce do pracy ukryte za drzwiami w salonie

Miejsce pracy-salon-ukryte-wbudowane oświetlenie szafki

Nie zapominaj, że funkcjonalne oświetlenie jest szczególnie ważne w miejscu pracy. Zwłaszcza gdy jest schowany w szafie. Wybierz oprawy wpuszczane lub taśmy LED, ponieważ nie zajmują miejsca, ale charakteryzują się wysoką wydajnością. I pamiętaj, że w tym małym salonie łóżko zostało również zintegrowane ze ścianą?

wysuwana tablica na klawiaturę

Miejsce pracy-salon-ukryj-szafkę-wysuwaną-klawiatura

Jeśli chcesz zintegrować komputer w szafie, upewnij się, że z przodu masz wystarczająco dużo miejsca, aby można było przeciągnąć krzesło, aby usiąść. Fotel to dobra opcja, ponieważ jest również wygodny do oglądania telewizji.

Półki w szafie pomalowane w kontrastowym kolorze

przestrzeń robocza-pc-salon-ukryj-różowy-lakierowane-półki-drzwi-składane

W tej części mieszkalnej znajdują się akcenty kolorystyczne, które charakteryzują poczucie przestrzeni. Za drzwiami szafki w kolorze szałwii kryją się otwarte półki pomalowane na różowo. Mały stołek z kółkami idealnie pasuje również pod blat biurka.

Drzwi klapowe z kolorową powierzchnią na wysoki połysk

miejsce do pracy-PC-salon-ukryj-drzwi-składane-czerwone-fronty-wysoki połysk

W małych salonach szczególnie cenione są powierzchnie o wysokim połysku, ponieważ odbijają światło dzienne i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe. Te jasno pomalowane drzwi szafki na zawiasach wcale nie są niepozorne.

Ukryj komputer w szafie

Miejsce pracy-salon-ukryj-szafa do zabudowy-komputer-biały

Otwórz drzwi szafki bazowej, złóż front szafki i voila! W salonie dostępne jest już funkcjonalne biurko. Jeśli zamkniesz wszystkie szafki, wszystko znów wygląda ładnie i schludnie.

Ukryj miejsce do pracy w sypialni

miejsce do pracy-sypialnia-ukryj-szafkę-regały-komputer

Jeśli w salonie nie ma miejsca na miejsce do pracy, dobrą alternatywą jest sypialnia. Ale musisz poświęcić coś z dużej szafy.

Wyciągnij półki i zamknij je ponownie

drukarka-salon-ukryj-wysuwane-półki-biurko

* pełny przewodnik po blogu PBJStories od Pameli

* Pełne instrukcje dotyczące projektu skrzyni koszowej można znaleźć tutaj