salon

Styl marokański – 38 orientalnych salonów z egzotycznym akcentem

pomysł na salon w stylu marokańskim żółty niebieski czerwony romantyczny

W burzliwej historii północnoafrykańskiego narodu Maroka różne kultury, cywilizacje i religie odegrały ważną rolę, a także pozostawiły tam swój ślad. Od rdzennych Berberów po Arabów, od Rzymian i Hiszpanów, kraj ten przez wiele stuleci gościł na swoim terytorium wielu innych gości. Nic więc dziwnego, że kultura marokańska jest tak bogata w tak wiele różnych niuansów. Ich architektura jest bogata, żywa i inspirowana szeroką gamą źródeł. Styl marokański do dekoracji ucieleśnia elementy wielu innych kultur. Szczególnie marokańskie przestrzenie mieszkalne wyglądają ekscytująco, żywiołowo i bardzo mistycznie.

Styl marokański – bogaty w faktury i kolory

sofa narożna w stylu marokańskim lustro z kamienia oliwnego,

Wypełniony jasnymi, magnetycznymi kolorami, z misternymi geometrycznymi wzorami, pluszowymi dywanami, lampionami, światłami i wygodnymi otomanami, styl marokański inspiruje Cię do śmiałości i ekstrawagancji, jeśli chodzi o meble i dekoracje. Oto zbiór niesamowitych przestrzeni życiowych, które na różne sposoby pokazują ponadczasowego ducha marokańskiego i pokazują go dzisiejszemu światu. Ciesz się tą ekscytującą galerią zdjęć!

Styl marokański z nowoczesnymi interpretacjami 

styl marokański jadalnia wnętrze czerwone meble dywan orientalny łuk

Styl marokański klasyczny salon, dzięki jasnym kolorom i różnorodnym fakturom, wydaje się być niesłabnącym celebracją życia. Ale porozmawiamy o tym trochę później. Większość właścicieli domów po prostu chce odrobiny marokańskiego uroku w swoich pokojach. Jednocześnie jednak chcą zachować elegancki, świeży, współczesny charakter domu. Można to osiągnąć za pomocą jasnych akcentów kolorystycznych, które wspaniale prezentują się w salonie na chłodnym, neutralnym tle. Oczywiście istnieje wiele sposobów na zintegrowanie ich z otoczeniem. Piękne poduszki narzuty i podłogowe, ozdobne zasłony, klasyczne marokańskie dywany i przytulne dekoracje w jaskrawoczerwonych, żółtych i niebieskich odcieniach są tutaj wszędzie, a te odważne marokańskie elementy przejmują scenę!

Geometryczne wzory i jasne akcenty

styl marokański pomarańczowy kolor ściany ciemnoczerwony orientalny wzór kanapy

Popularnym trendem jest stosowanie fascynujących geometrycznych wzorów i krzykliwych akcentów, dzięki którym pokój orientalny wygląda elegancko i nowocześnie, a jednocześnie typowo marokański! Duże lustra i błyszczące powierzchnie mogą również podkreślić ten atrakcyjność, nie sprawiając wrażenia, że ​​jest nie na miejscu. Rzeczywiście, widzimy, że klasyczny styl Hollywood Regency i styl marokański idą w parze we wspaniałym salonie! Czy to nie zaskakujące??

Kolorowe i klasyczne!

romantyczne ozdoby kominkowe w stylu marokańskim fotel otomana

Chcesz odejść od europejskiego stylu wyposażenia i wprowadzić do swojego wnętrza egzotyczną nutę? W takim razie powitaj klasyczny marokański styl w aranżacji wnętrz! Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wybór koloru tła dla swojego salonu. To duża różnica między włączeniem elementów marokańskich do nowoczesnego wnętrza a wyborem konkretnego motywu marokańskiego. Neutralne tło w kolorze białym lub kremowym już nie wystarcza! Często preferowanymi kolorami są ciepłe żółte i spalone pomarańcze. Dla tych, którzy chcą „śródziemnomorskiego stylu” w swoim marokańskim salonie, odpowiednią alternatywą jest kolor morski, turkusowy lub niebiesko-zielony.

Luksus w domu

Nowoczesny wystrój w stylu marokańskim

Nie wahaj się wypełnić pokoju luksusowym wystrojem w kontrastujących kolorach i ciężkich wzorach, aby uzyskać autentyczny marokański wygląd. Zasłony inspirowane pustynnym życiem na Bliskim Wschodzie, takie jak naturalna zieleń, łuki i okna z dziurkami od klucza oraz inne elementy klasycznej architektury Bliskiego Wschodu, nadają marokańskiemu salonowi ozdobny urok.

Światła, wzory i pluszowe tekstury

pomysły na dekorację tapicerowanej sofy w stylu klasycznym

Dekorując w stylu marokańskim, powinieneś raczej zrezygnować z bocznych stolików i innych dodatkowych stolików. Pięknie rzeźbione drewniane dekoracje, kolorowe znaleziska z lokalnego pchlego targu z orientalnym zacięciem i wspaniałe stołki mają swoje miejsce w tym klimacie. Skupiając się na dekoracji, tkaninach i kolorach, nie zapominaj o roli opraw oświetleniowych. Ponieważ właśnie one odgrywają bardzo ważną rolę w osiągnięciu prawdziwego marokańskiego nastroju. W rzeczywistości światła, takie jak latarnie w stylu marokańskim, są dokładnie tym detalem, który najbardziej kojarzy się z tą kulturą. Kiedy widzisz taką lampę, cały pokój określasz jako prawdziwie marokański!

Czyste światło

Drewniany stół-lite drewno-klasyczne meble-styl afrykańsko-arabski

Niezwykłe i niepowtarzalne światła marokańskie spełniają podwójną funkcję w salonie, są genialnymi rzeźbiarskimi dodatkami, nawet gdy nie są włączone. Połącz je z innymi ogólnie uznanymi cechami stylu vintage, na przykład z dywanami marokańskimi, a połowa Twojej pracy zostanie wykonana! Pobudzający, zachęcający, a czasem po prostu majestatyczny salon marokański to wyrazista oaza koloru i kreatywności.

Czysta nuta z arabskim polotem

salon-z-kominkiem-okno-o-zaokrąglonych-arabskich-kształtach

 Projekt wnętrz Lucy

Jeśli chcesz zaimplementować orientalny styl w swoim nowoczesnym salonie, powinieneś popracować nad kolorami. Orientalny świat barw obfituje w intensywne kolory, które są bardzo wyraziste we wnętrzu. Należą do nich głównie żółty, czerwony, pomarańczowy, zielony i lazurowy niebieski. Możliwe jest łączenie stylu nowoczesnego i marokańskiego w umeblowaniu, ale tylko przy użyciu odpowiednich kolorów. Nawet jeśli ściany i sufit są białe, możesz nadać salonowi orientalny charakter elementami wyposażenia w odpowiedniej kolorystyce.

Bajkowy dom

Salon-dom-dwukondygnacyjny-typowo-marokański

Styl marokański nadaje każdemu pomieszczeniu odrobinę egzotyki. Dzięki mocnym kolorom, pięknym tkaninom i drewnianym elementom wyposażenia Twoje mieszkanie wygląda jak pałac z „1001 nocy”. Aby uzyskać całkowicie autentyczny wygląd, każdy element odgrywa ważną rolę – od projektu ściany po mały stołek w salonie. Dużą rolę odgrywają tu dekoracje mebli i okien, które zdecydowanie powinny być częścią wystroju. Popularnymi motywami do tego są kwiaty, wici, a przede wszystkim motywy zapożyczone z natury.

Orientalny nowoczesny

Styl-Vintage-ze-szklanym-stołem-i-meble-tapicerowane

Coraz więcej projektantów wnętrz stara się wprowadzić orientalny styl wyposażenia do nowoczesnych wnętrz. Rezultatem jest swoista mieszanka stylów, która przemawia za niezwykłą aranżacją wnętrza. Elementami często stosowanymi w takim obiekcie są orientalne dywany i lampy wiszące. Mają specyficzną konstrukcję i dlatego od razu wskazują na Orient.

Podstawowe elementy do orientalnego wnętrza

Zasłony-z-figurami-orientalnymi-meble-domu

 Projekt Jason Dallas

Jak każdy styl życia, style orientalny i marokański mają pewne elementy, które są dla nich fundamentalne. Są to głównie przedmioty, które służą do dekoracji. Podstawą wystroju tego stylu umeblowania są wygodne poduszki podłogowe i pufy w typowej dla stylu kolorystyce, lampy wiszące o nietypowym wzornictwie, a także różne naczynia ze srebra, miedzi i mosiądzu. Parawenty wykonane z drewna to kolejny popularny pomysł na dekorację, który może również służyć jako przegroda pokoju w większym pokoju.

Przytulna część wypoczynkowa z poduszkami podłogowymi

Herbata-i-kawa-narożnik-okrągły-siedzisko-poduszki-na-dywanie

 Fotografia Kuda

Jeśli chcesz urządzić mieszkanie w orientalnym stylu, możesz zaprojektować osobną część wypoczynkową. Niezbędny jest tam dywan z kilkoma poduszkami podłogowymi i niskim stolikiem pośrodku. Pomieszczenie można oddzielić od reszty mieszkania za pomocą baldachimów z organzy. Należy również upewnić się, że w tym obszarze jest odpowiednie oświetlenie, które wyczaruje ciepłe światło. Mając taką oazę spokoju i relaksu we własnym domu nie musisz martwić się stresem.

Urządź salon w arabskim stylu

stylowe-kształty-i-przestrzenie-arabski-styl

Oświetlenie suku

Aby zaprosić Orient do własnych czterech ścian, niekoniecznie trzeba urządzać całe pomieszczenie w stylu marokańskim czy arabskim. Zamiast tego można od czasu do czasu umieścić w pomieszczeniu różne elementy stylu, które nadają tylko orientalny charakter. Sam decydujesz czy dywan, piękny szklany żyrandol czy sofa z marokańskim wzorem.

Kolor ściany zielony do salonu w stylu orientalnym

Siedziska-z-poduszkami-i-dywanami-zielone-ramy-okienne

 Elad Gonen

Styl marokański charakteryzuje się żywymi kolorami i pięknymi wzorami. Jeśli chcesz nadać swojemu salonowi odrobinę marokańskiego charakteru, możesz zdecydować się na taki kolor ściany. Ponieważ styl umeblowania ma wiele wspólnego z naturą, zieleń jest idealnym kolorem dla ścian i mebli. Połącz z jasnożółtym i pomarańczowym, aby stworzyć harmonijną atmosferę.

Kolorowe umeblowanie w stylu Orient

Okrągły-miejsce-do-siedzenia-z-tapicerką-i-poduszkami-w stylu arabskim

 Ibrahim radwan

Dzięki udanemu połączeniu różnych kolorów i wzorów do wnętrza możesz zaprosić popularny styl orientalny do swojego mieszkania. Najłatwiej to zrobić, używając odpowiednich tekstyliów. Styl marokański wykorzystuje dużo jedwabiu, organzy, bawełny oraz brokatu. Meble tapicerowane i piękne zasłony są więc koniecznością w prawdziwie orientalnym klimacie. Użyj jak największej liczby kolorów, które są ze sobą dobrze skoordynowane. Zbierz więcej inspiracji dla stylu marokańskiego z naszej galerii zdjęć.

czerwony-kolor-kolorowe-meble-klasyczne-i-stylowe

Becky Harris

Skórzana sofa w stylu retro z metalowymi krzesłami

Wzory Urso

Rattanowy stół-poduszki na siedzisko-orientalny-dywan-zasłony

Laura U

Lampa wisząca-latarnia-marokański-kolorowy-dywan

Duet Design Group

nowoczesne-umeblowanie-kominek-z-kamieniem-naturalnym

Partnerzy projektu Toma Stringera

orientalny-dywan-z-poduszkami-kolorowy-pluszowy

Dom & Domy Palm Springs Home Staging

Nowoczesne-wyposazenie-ze-skórzanymi-meblami-turkusowymi

Wnętrza Tami Smight

Wysoki sufit-przewiewna-drewniana podłoga

Kot-drewniana-sofa-z-tapicerką

Wnętrza Rebeki Mitchell & butik

Arabskie-kształty-i-figury-salon-w-turkusie

Marokański Bazar Projektanci wnętrz

Bajkowe meble-poduszki tapicerowane-wysoki sufit-orientalne

Kamień Gordona

Dom-z-werandą-salon-z-kominkiem

Horchów

Klasyczna-dekoracja-ścienna-tapicerowana-z-drewnianym stołem

Sunny K. Merry

Ręcznie tkane-dywan-kremowo-białe-meble-z-kominkiem

Kamień Gordona

Meble w stylu marokańskim

Kolorowe-poduszki-skórzane-meble-nowoczesny sprzęt

Projekt Sarah Kidder

Niebieski-dywan-z-asymetrycznymi-figurami

Janet Paik

Drzewa-jako-dekoracja-klasyczne-białe-meble-z-metalowymi-stołami

z Wisteria

Lustrzana dekoracyjna sofa tapicerowana na ścianę

Natalie Fuglesveit Projektowanie wnętrz

Dekoracja ścienna-stoły w stylu południowym-drewniane

Klasyczna mozaika marokańskie wnętrze

Żaglówki-widok-portu-przybrzeżnego-ganek-w stylu marokańskim