salon

Skórzana sofa – oryginalny szyk do Twojego salonu

skórzana-sofa-brąz-koniak-biała-podłoga-drewno-stolik-okrągły-czarny-fotel-lampa wisząca

Skórzana sofa to niewątpliwie jedna z wielkich klasyków wyposażenia domu. Prawdziwa skóra wygląda po prostu bardziej elegancko niż tkanina, ma właściwości regulujące klimat i jest cudownie miękka w dotyku. Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę przy zakupie Skórzane sofy zależy od tego, jakie są wersje i jak właściwie dbać o skórzaną sofę. Ponieważ im lepszy jesteś ze skórzaną sofą, tym z czasem staje się piękniejsza.

Skórzana sofa w salonie – dlaczego kochamy skórę

skórzana sofa brązowa rama z drewna koniakowego dywan z naturalnego włókna,

W przeciwieństwie do sofy wykonanej z tkaniny, skórzana sofa zawsze przyciąga wzrok. Niezależnie od tego, czy jest to skóra gładka czy szorstka, oprócz wyglądu, skórzana sofa zachwyca swoim wyglądem. Dotykanie jest w każdym przypadku dozwolone, a zarówno skóra gładka, jak i zamsz mają naturalne właściwości, dzięki którym sofa jest niezwykle wygodna.

Zamsz jest zwykle bardziej miękki niż skóra gładka, ale oba rodzaje skóry mają jedną wspólną cechę: latem skórzana sofa jest cudownie chłodna, zimą ma efekt ocieplenia dzięki naturalnemu materiałowi.

Różnica między gładkim a zamszowym

skórzana sofa szaro-jasno-narożna-kolorowa-dywan

Skóra gładka i zamsz różnią się właściwościami powierzchni. Skóra gładka jest łatwiejsza w pielęgnacji i trwalsza niż skóra szorstka. Ponieważ gładka skóra jest stroną skóry futra, jest mniej wrażliwa i łatwiej ją czyścić. Ponadto skóra gładka jest łatwiejsza do barwienia, dlatego gama kolorystyczna sof ze skóry gładkiej jest znacznie większa niż w przypadku sof wykonanych ze skóry szorstkiej, która jest bardziej miękka w dotyku, ale też bardziej wrażliwa i mniej wytrzymała.

Jakie rodzaje skóry są używane do produkcji skórzanych sof??

skórzana sofa-biała-parkiet-salon-kuchnia-jadalnia-balkon

Istnieje duży wybór różnych wariantów skór – przygotowaliśmy dla Ciebie mały wybór:

– Skóra bydlęca: Większość mebli wykonana jest ze skóry bydlęcej, ponieważ jest bardzo wytrzymała.

– Skóra Nappa: Ta skóra jest szczególnie miękka i dlatego jest często używana do skórzanych sof. Wykonany jest ze skóry cielęcej lub owczej i garbowany w specjalnym procesie.

– Skóra anilinowa: Na tej skórze bardzo dobrze widać naturalne ziarno skóry. Wykonany jest ze skóry bydlęcej lub bawolej, ale jest wrażliwy na wilgoć.

– Skóra półanilinowa: ten rodzaj skóry jest znacznie trwalszy niż skóra anilinowa, ale nie można jej porównać do niewrażliwej skóry bydlęcej.

Jak dbać o skórzaną sofę

skórzana-sofa-koniak-brązowa-czarna-futrzana-dywan

Skórzana sofa jest naturalnie wodoodporna. Niemniej jednak należy regularnie dbać o skórzaną sofę, ponieważ wystawienie na działanie promieni słonecznych, światło i zużycie powoduje, że połysk blednie. Jeśli raz w miesiącu będziesz przecierał skórę wilgotną bawełnianą szmatką, szybko zapanujesz nad dużym zabrudzeniem spowodowanym zużyciem. Za pomocą specjalnych produktów do pielęgnacji skóry możesz przez długi czas zachować blask przyciągającego wzrok w salonie. Każdy, kto zainteresował się elegancką skórzaną sofą, może od razu zaczerpnąć inspiracji online. Liczne sklepy internetowe posiadają w swoim asortymencie sofy skórzane, np. również tanie meble tapicerowane, które oferują duży wybór i możliwość indywidualnej adaptacji wielu modeli.

Kontrast z pomalowanymi na biało deskami podłogowymi

skórzana sofa-brązowa-drewniane nogi-okrągły-stolik kawowy-kółka-białe-drewniana podłoga

rustykalny kominek na drewno pokryty naturalnym kamieniem

skórzana sofa-ciemnobrązowy-salon-kominek-kamień naturalny-drewno-stolik kawowy-lampy stołowe

Sofy Chesterfield to klasyka

skórzana-sofa-brązowa-chesterfield-salon-komoda-stolik-lustro-powierzchnia

jasnobrązowa skórzana kanapa

skórzana sofa-jasnobrązowa-3-osobowa-biała-kudłaty-dywan

wysuwana skórzana kanapa

skórzana sofa-sypialna-funkcja-ecru-kość słoniowa-szary-dywan

Skórzana kanapa w kolorze czarnym

skórzana sofa-czarna-drewniana podłoga-salon-kuchnia-biała-wyspa

turkusowe akcenty w pokoju

skórzana-sofa-jasnobrązowa-2-osobowa-jasna-podłoga-laminowana