salon

Płytki do salonu – 20 nowoczesnych pomysłów na aranżację salonu

Płytki do salonu płytki ścienne-płytki podłogowe-szare-nowoczesne

Salon to strefa w mieszkaniu, w której można odpocząć od długiego dnia, a wieczorem spędzić czas z rodziną. Dlatego ten pokój powinien być komfortowo, ale stylowo urządzony i zachęcać do odpoczynku. Oprócz wyposażenia ważną rolę odgrywa również projekt podłogi i ścian. Płytki do salonu stworzyć domową atmosferę w salonie i może być stosowany zarówno jako podłoga, jak i jako okładzina ścienna.

Płytki do salonu na podłogę lub ścianę

Płytki do salonu-szare płytki ścienne-płytki podłogowe-powierzchnia mieszkalna

Czasy, w których płytki były używane wyłącznie w kuchni i łazience, to już przeszłość. Płytki do salonu zastąpiły w nowoczesnych domach wykładziny i laminaty i cieszą się coraz większą popularnością. Niezależnie od tego, czy chodzi o praktyczną wykładzinę podłogową, czy o elegancką dekorację ścienną, płytki umożliwiają indywidualną aranżację przestrzeni mieszkalnej. Poniżej znajdziesz wiele pięknych pomysłów na życie i pomocnych wskazówek, jak udekorować swój salon płytkami.

Płytki do salonu – ceramiczne lub kamień naturalny

płytki do salonu antracyt-płytki podłogowe-płytki ścienne-ciemne

Wybierając płytki do salonu, możesz wybierać między płytkami ceramicznymi i z kamienia naturalnego. Płytki ceramiczne to wykładziny podłogowe wykonane z ceramiki, kamionki lub gresu porcelanowego i są najczęstszym rodzajem płytek. Płytki gresowe najlepiej nadają się na glazurowaną podłogę. Płytki ścienne i podłogowe wykonane z kamienia naturalnego są również popularne w wyposażeniu salonu, wyglądają bardzo elegancko i oferują wiele alternatyw materiałowych.

Płytki podłogowe w salonie

Płytki do salonu białe-podłogowe-meble-białe

Możliwości projektowania salonu z płytkami są liczne. Możesz wybierać między gładkimi, wzorzystymi lub błyszczącymi płytkami podłogowymi i umeblować salon zgodnie ze swoim osobistym stylem. Oprócz pięknego wyglądu płytki stanowią również praktyczny wybór do pomieszczeń mieszkalnych, ponieważ są zwykle łatwe w pielęgnacji i wytrzymałe.

Różne formaty płytek do salonu

Płytki do salonu płytki podłogowe-kamień wygląd-nowoczesne wnętrze

Oprócz możliwych kolorów i wzorów płytek do salonu dostępne są również różne formaty. Płytki podłogowe w różnych kształtach i rozmiarach można pięknie ze sobą łączyć, dzięki czemu oferują wiele możliwości projektowania przestrzeni mieszkalnej.

Płytki podłogowe do salonu o wyglądzie drewna

salon-płytki-drewno-wygląd-nowoczesne-pomysły-meble

Aby nadać swojemu salonowi popularny, domowy efekt drewna, niekoniecznie trzeba kłaść drewnianą podłogę. Zamiast tego możesz zdecydować się na płytki do salonu o wyglądzie drewna i tym samym stworzyć naturalną atmosferę we własnym mieszkaniu.

Drewniane płytki dla większego komfortu w salonie

salon-płytki-drewno-wygląd-salon-jadalnia-minimalistyczny

Płytki drewniane to płytki wykonane z gresu ceramicznego lub porcelanowego, które imitują drewno i dzięki temu łączą praktyczne właściwości płytek podłogowych z elegancją i wygodą podłóg drewnianych. Można je łączyć z wnętrzami w dowolnym stylu umeblowania i zapewniają komfort w każdej przestrzeni mieszkalnej.

Wzorzyste płytki do salonu jako akcent

salon-płytki-wiktoriański-wzorzysta-płytki-podłogowe

W przypadku płytek w salonie możesz zdecydować się na wzorzysty wzór, aby stworzyć piękne akcenty w pomieszczeniu. Płytki podłogowe z kwiatowymi lub graficznymi wzorami są idealne do minimalistycznych salonów, ponieważ przyciągają wzrok pod monochromatycznymi meblami.

Marmurowe płytki podłogowe do stylowego domu

salon-płytki-marmur-płytki-monochromatyczne-meble

Jeśli szukasz wysokiej jakości decyzji na podłogę do salonu, to z marmurowymi płytkami trafiłeś we właściwe miejsce. Płytki do salonu wykonane z marmuru lub z eleganckim marmurem wyglądają szlachetnie i są szczególnie trwałe i wytrzymałe.

Połącz białe marmurowe płytki w salonie

salon-płytki-marmur-płytki-podłoga-biała-czarna-sofa

Decydując się na marmurowe kafelki w salonie, warto również dobrze przemyśleć wyposażenie salonu, ponieważ nie da się ich połączyć ze wszystkim. Popularne białe marmurowe płytki najlepiej łączyć z meblami w neutralnych kolorach, takich jak biały, czarny lub szary. Ciemne meble, takie jak czarna lub ciemnoszara sofa, wyróżniają się na białej marmurowej podłodze i stanowią piękne pomysły na umeblowanie minimalistycznego wnętrza.

Duże płytki do salonu jako podłoga

salon-płytki-szare-meble-szaro-czerwony-kolor akcentujący

Płytki wielkoformatowe nadają małemu pomieszczeniu nową głębię i dlatego są popularnym pomysłem na urządzanie małych mieszkań. Dla ciekawych akcentów w dużych pomieszczeniach można je natomiast łączyć również z mniejszymi płytkami podłogowymi.

Pomysły na płytki podłogowe w salonie

salon-płytki-ozdobne-kształt-beżowe-płytki-podłogowe

Obecnie istnieje szeroka gama rozmiarów, wzorów i kształtów płytek ściennych i podłogowych. Zamiast wielkoformatowych płytek do salonu możesz zdecydować się na płytki o nietypowym kształcie. Dzięki odpowiedniej kombinacji kolorów możesz zaprojektować podłogę w salonie jako atrakcję w pomieszczeniu.

Płytki do salonu do podziału dużych pomieszczeń

salon-płytki-szare-podział-duża-powierzchnia

Wykładzina podłogowa może zwykle pomóc w wizualnym podzieleniu dużych pomieszczeń. Jeśli np. w salonie użyto płytek jako posadzki, jadalnię można wizualnie oddzielić inną podłogą. Inną opcją byłoby użycie płytek podłogowych w różnych kolorach, wzorach lub rozmiarach dla różnych obszarów.

Płytki podłogowe w otwartej części dziennej

salon-płytki-szare-otwarte-powierzchnia-dzienna-meble-drewniane

Jeśli otwarta przestrzeń dzienna nie jest zbyt duża, ta sama wykładzina podłogowa może być korzystna dla całego pomieszczenia. Z jednej strony nieprzerwana wykładzina podłogowa jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości, a z drugiej cała przestrzeń mieszkalna nie ulega zniszczeniu i ostatecznie wygląda na większą.

Ustaw akcenty w pokoju za pomocą płytek ściennych do salonu

salon-płytki-dekoracyjne-akcentujące ściany-nowoczesne-wnętrza

Mówiąc o płytkach do salonu, nie masz na myśli tylko płytek podłogowych. Płytki ścienne mogą posłużyć do postawienia w salonie pięknych akcentów, które pozytywnie wpłyną na atmosferę w pomieszczeniu. O ile płytki ścienne układa się w kuchni i łazience ze względu na swoje właściwości użytkowe, o tyle w salonie pełnią raczej funkcję dekoracyjną.

Nowoczesny projekt ściany z płytkami do salonu

salon-płytki-ściany-płytki-drewniana podłoga-kombajn

Dzięki projektowi ściennemu z płytkami możesz stworzyć akcentującą ścianę w salonie bez kupowania całych paneli ściennych. Płytki ścienne z wzorami i w różnych kolorach, a także małe mozaiki można wykorzystać do tworzenia kreatywnych projektów.

Płytki marmurowe na ścianę

salon-płytki-marmur-ścienne-płytki-czarne-podłogowe

Płytki w salonie można zastosować zarówno na podłogę, jak i na ścianę i razem mogą podkreślić wygląd całego pomieszczenia. Płytki ścienne o wyglądzie białego marmuru można łączyć z ciemnymi płytkami podłogowymi i zapewnić niepowtarzalny wystrój pomieszczenia.

Projekt ściany w stylu drewna

salon-płytki-ściany-podłoga-drewno-wygląd-naturalne-kolory

Wciąż panuje uprzedzenie, że płytki w salonie wyglądają niekomfortowo i chłodno. Jednak popularne płytki ścienne i podłogowe o wyglądzie drewna tworzą przytulną atmosferę, która zachęca do odpoczynku.

Płytki do salonu na podłogę i ściankę działową

salon-płytki-podłogowe-przegroda-ściana-płytki-beżowe

Płytki ścienne mają wiele technicznych zalet w porównaniu z tapetami lub szorstkim tynkiem, ponieważ są znacznie łatwiejsze do czyszczenia. Poza ścianą i podłogą, płytki do salonu doskonale sprawdzają się jako okładzina przegrody pokoju, którą można szybko przekształcić w przyciągający wzrok w pomieszczeniu.

Połącz drewno i płytki ceramiczne w salonie

salon-płytki-podłogowe-płytki-ścienne-płytki-kremowe-drewno

Możliwości projektowania płytek w salonie są nieograniczone. Możesz łączyć różne wyglądy, kolory, rozmiary czy wzory i sprawić, by salon był bardzo indywidualny i niepowtarzalny.