salon

Kominek w salonie – wskazówki dotyczące wyboru i czyszczenia

Kominek w salonie-bioetanol-nowoczesne-meble-wysoki połysk-biała-okładzina ścienna

Z początkiem lata bardzo niewielu właścicieli domów myśli o trzaskającym ogniu. Ponieważ jednak zaplanowanie i wykonanie indywidualnej konstrukcji kominka może zająć trochę czasu, tematu nie należy opóźniać. Doświadczenie pokazuje, że kolejna zima nadejdzie szybciej niż by się chciało, a kominek w salonie to bardzo gorąca sprawa.

Kominek w salonie może przyciągnąć wzrok

Kominek w salonie-wkład kominkowy-ściana-szkło

Głównym zadaniem pieca opalanego drewnem jest ogrzanie o kilka stopni przestrzeni życiowej jego właściciela lub użytkownika, ale to nie jedyna zaleta, jaka wynika z zakupu. Ponadto kominki nadają każdemu salonowi wyjątkową, przytulną atmosferę i ciepło, które nie jest związane tylko z temperaturą pomieszczenia. Znany jest również pod nazwą Piec szwedzki a różne modele mogą być teraz zasilane nie tylko drewnem opałowym, ale także innymi paliwami odnawialnymi, takimi jak bioetanol lub brykiety. Nowoczesne piece opalane drewnem są zatem bardziej przyjazne dla środowiska niż stare urządzenia grzewcze na paliwa kopalne.

kominek-salon-wskazówki-piec na drewno-opałowe-contura

Dzięki współczesnym materiałom i metodom konstrukcyjnym dzisiejsze piece są również stosunkowo łatwe w czyszczeniu. A jeśli pojawią się uporczywe plamy, produkty takie jak środki do czyszczenia szyb kominkowych i kuchennych od dostawców takich jak Caramba. Pozostają jednak najbardziej palące pytania: Który piec wybrać? Jak najlepiej zrealizować swoje życzenia? A na co należy uważać podczas pracy?

Kominek w salonie: model podstawowy lub indywidualny?

opałowe-piec-żeliwo-piec szwedzki-POW-WOW-B-Dequet-Invicta

Właściciele domów i mieszkań mogą mieć własny kominek na kilka sposobów: Różni dostawcy oferują na przykład standardowe modele wolnostojące, które nie wymagają zbytniego wysiłku konstrukcyjnego. Jeśli jednak budujesz od zera i masz bardzo konkretne pomysły na swój osobisty, wyrafinowany projekt kominka, zazwyczaj wdrażasz swoje pomysły u profesjonalnego konstruktora pieców. Dostępne są na przykład okrągłe kształty, mozaiki, klasyczna optyka kamienna, duże lub małe okienka i bardzo różne warianty montowane z przodu. Jeśli chodzi o prawidłowe działanie, istnieje szereg pomocnych wskazówek i podpowiedzi, które można znaleźć w przeglądzie, np. tutaj znaleziska.

kominek-salon-bioetanol-tv-trójstronny

kominek-salon-wskazówki-drewno-opałowe-szkło-dwustronne

kominek-salon-wskazówki-dobór-pielęgnacja-czyszczenie-drewno-opałowe-popiół

Zdjęcie: © istock.com/Jens_Lambert_Photography