salon

Kamienna ściana w salonie jako mocny wyraz ponadczasowości

Kamienna ściana w salonie kominek-szara cegła licowa-telewizor ścienny

Kamienna ściana w salonie nadaje każdemu wnętrzu wyjątkowy charakter i tworzy niepowtarzalną atmosferę. Szlifowane, szorstkie lub polerowane, zawsze jest to kwestia gustu. Dziś przygotowaliśmy małą galerię zdjęć z fascynującymi pomieszczeniami, w których kamienna ściana odgrywa wiodącą rolę w projekcie. Niech poniższe pomysły Cię zainspirują!

Kamienna ściana w salonie – materiały

kamienna ściana-salon-biała-cegła licowa-kominek-drewniana podłoga

Jest naprawdę wiele sposobów na dekorowanie, ubieranie i ozdobienie ścian w salonie. W dzisiejszych czasach, gdy architekci i projektanci zawsze stają przed nowymi wyzwaniami i stawiają na nowoczesność i nieprzeciętność, taka kamienna ściana w salonie jest wyraźnie sztywna, innowacyjna i oferuje przytulną, a jednocześnie imponująco luksusową atmosferę. W przypadku wnętrz, wapień, twardy kamień lub cegłę mocuje się do ściany jako szlifowaną, polerowaną lub szorstką. Miły, gościnny, wiejski lub minimalistyczny akcent zaprosi Cię do tego obszaru.

 Kamienna ściana w salonie – interakcja kamienia z drewnem

kamienna ściana-salon-płytki-kamień-wygląd-szara-ciemna-drewniana podłoga

Dynamika pomiędzy drewnem a kamieniem to pierwsza rzecz, jaka rzuca się w oczy po wejściu do salonu z kamienną okładziną ścienną. Ci, którzy kochają wiejski klimat, mogą w imponujący sposób wspierać i podkreślać wzajemną relację między tymi dwoma naturalnymi materiałami. Weźmy na przykład obniżone sufity za pomocą drewnianych patyków i tam, gdzie kończy się drewno, zaczyna się kamienna ściana w salonie. Miejsce kominka lub miejsce zainstalowania telewizora LED jest zwykle wyłożone kamiennymi panelami. Jasne wersje w surowej szarości lub z czerwonawymi akcentami na cegle rozjaśniają wnętrze lub zmiękczają i przyciemniają światło w jadalni. Ponadczasowe i trwałe kamienie z natury to główna koncepcja jednego z największych producentów w Niemczech Kamień naturalny Mörz używany.

kamienna ściana-salon-szkło-drzwi-przesuwne-szkło-stoliki-sufit-betonowy wygląd

Kamień to wspaniały i fascynujący element budowlany, który zachwyca elegancją i naturalnością. Projekt ściany z kamieniami może całkowicie odmienić Twój salon. Kamienna ściana nadaje prostemu salonowi elegancki i rustykalny charakter. Kamienna ściana daje możliwość wprowadzenia natury do własnego domu. Kamienne ściany w salonie mocno przypominają rustykalny i przytulny domek, ale zawsze prezentują się reprezentacyjnie i szlachetnie. Jeśli chcesz zaimplementować ten wyjątkowy wygląd we własnych czterech ścianach, masz kilka opcji projektowych.

kamienna ściana-salon-szara-kamienie-kamienie-otwarty-kominek

Kamienna ściana jest absolutną atrakcją pod każdym względem. Niezależnie od tego, czy użyjesz kamienia naturalnego, czy użyjesz paneli ściennych w różnych wzorach, kamienna ściana będzie przyciągać wzrok w Twoim domu. Aby móc długo cieszyć się kamiennym murem, warto wybrać produkty wysokiej jakości. Przed zamontowaniem kamiennej ściany należy najpierw zastanowić się, jaką atmosferę chcesz stworzyć w swoim salonie. Masz możliwość pokryć dużą powierzchnię kamieniem lub po prostu ustawić akcenty i ozdobić nim tylko część ściany.

Minimalistyczny i ponadczasowy z kamiennym murem 

Couchtissch-made-lite-wood-obrotowy-fotel-wykonany-skóra

Jeśli chcesz umieścić delikatny akcent na mniejszej powierzchni, szczególnie odpowiedni jest kamień naturalny w ciemniejszym kolorze. Jeśli zdecydujesz się zaprojektować całą ścianę z kamienia, musisz dążyć do harmonijnego ogólnego obrazu i dostosować resztę mebli. Jeśli chcesz zestawić przyciągające wzrok elementy z kamieniem, mocne kolory są do tego bardzo odpowiednie. Im bardziej rzucają się w oczy wybrane kamienie, tym bardziej atrakcyjna będzie kamienna ściana. Jeśli natomiast zależy Ci na prostej i stonowanej ścianie z kamieniami, dobrym rozwiązaniem są jasne kamienie naturalne.

W prostokątnych dłuższych wersjach

meble-współczesne-z-okładziną-ściany-z-kamienia-naturalnego

Jeśli do budowy Twojego domu nie zaplanowano kamiennych ścian, możesz użyć cegieł licowych produkowanych przemysłowo. W niczym nie ustępują prawdziwemu kamieniowi naturalnemu i imitują kamień naturalny. Ponadto kamienie licowe są lżejsze i tańsze niż kamienie naturalne. Wykonane są z gipsu paryskiego, kwarcytu, granitu i łupka i mogą ozdobić Twój salon wyglądem cegły lub kamienia naturalnego. Kamienną ścianę można również uzyskać bez większego wysiłku i niedrogo za pomocą fototapet lub tapet z motywami o wyglądzie kamienia. Projektując salon z tapetą, możesz sam wybrać wzór i stworzyć świetną alternatywę dla prawdziwej kamiennej ściany.

Antyczna, chropowata powierzchnia kamiennego muru o wiejskim charakterze

Salon-z-werandą-z-meblami-jasna-ściana-z kamienia naturalnego

Jeśli masz kamienną ścianę, ale chcesz, aby Twoje mieszkanie było bardziej nowoczesne, możesz wiele osiągnąć dzięki połączeniu materiałów w pomieszczeniu. Kamienny mur, otoczony murami otynkowanymi cementem, wygląda bardzo prosto i elegancko. Połączenie tworzy kontrast, który tworzy niepowtarzalną atmosferę. Ponadczasowo pięknie prezentują się także ceglane ściany o różnych gradacjach kolorystycznych. Ściany z naturalnej czerwonej cegły nadają pomieszczeniu przytulny i dynamiczny charakter. Zachęcamy również do splatania ze sobą stylów wyposażenia. Na przykład rustykalne meble można łączyć z nowoczesnym kominkiem.

Kamień naturalny o chropowatej powierzchni i jako polerowany pretekst

Salon-projekt-z-ceglaną-ściana-z-oświetleniem

Kamienne ściany wspaniale prezentują się w połączeniu z betonem lub płytkami. Kamienna ściana w połączeniu z antycznymi meblami wprowadza do salonu przyjemny, śródziemnomorski klimat. Możesz pomalować ceglaną ścianę na biało, dzięki czemu uzyskasz bardziej nowoczesny i prosty wygląd. Jeśli pomalujesz kamienną lampę ścienną, zachowasz strukturę kamienia i pozwolisz pozostałym meblom w salonie. Kamienne ściany pozwalają urządzić salon w nowoczesnym stylu industrialnym.

Ściana pokryta naturalnym kamieniem to ponadczasowy symbol

Ściana z kamienia naturalnego w salonie

Możesz pomalować część kamiennej ściany jasną farbą ścienną i ustawić w pomieszczeniu akcenty wykonane z metalu. Rustykalne lampy wiszące i metalowe ozdoby pięknie prezentują się na tle kamiennej ściany i zapewniają pożądany industrialny wygląd. Możliwe są oczywiście różne inne kombinacje według własnego gustu, ponieważ kamienne ściany oferują wiele możliwości projektowania. Chcąc podkreślić modną kamienną ścianę w salonie, można wiele osiągnąć dzięki odpowiedniemu oświetleniu i ustawionym akcentom. Możesz na przykład oświetlić kamienną ścianę punktami. Powierzchnia ściany wypromieniuje ciepłe światło z powrotem do pomieszczenia.

Zabawne ściany i narożniki pokryte naturalnym kamieniem

Kamienna ściana-w-salonie-czerwone-meble

Kamienna ściana-dekoracja-kanapa-w-symetrycznych-figurach

Kamienne-panele-z-luksusowymi-meblami

okrągła-biała-sofa-wystrój-ścienny-z-kamieniami-duży-format

prostokątne-słupki-obniżony-sufit-z-kamiennymi-ściana-wystrój

oryginalne-pomysły-na-projekt-ściany-z-kamieniami-naturalnymi

Tynk-kamień-z-szarymi-odcieniami-wewnętrznych-szpadli

nowoczesny-rustykalny-salon-ze-szklanym-i-kamień-naturalny

Minimalistyczne-wnętrza-z-kamień-naturalny-i-tapicerowaną-sofę

luksusowe-i-nowoczesne-wyposazenie-z-kamienna-sciana-i-bezowymi-kolorami

Luksusowa konstrukcja ze świecznikami z koroną i czerwonawymi cegłami

luksusowa-wykonanie-ze-murem-z-kamienia-naturalnego

Projekt salonu ze ścianą z kamienia naturalnego

kreatywne-projektowanie-z-dekoracją-ściany-meble-w-kamienne-w-paski

Kominek-z-kamienną-ściana-wystrój-tapicerowany-w-jasny-beżowy

meble-jasno-żółte-z-kamiennym-wystrój-ściany

eklektyczny-projekt-salonu-z-kamieniem-naturalnym

ciemnoniebieski-z-szarą-ściana z kamienia naturalnego

Cegła-ściana-z-nowoczesnym-fotelem-od frontu-kominek

Cegła-ściana-z-kominkiem-salon-z-widokiem-krajobrazu

Ściana z kamienia naturalnego w salonie

Ściana z kamienia naturalnego w salonie

LED TV-ściana-obracana-w-ścianie-wykonana z kamienia naturalnego

Światło z drewnem i kamieniem naturalnym

obniżony-sufit-z-drewna-i-kamień-naturalny-wystrój-ściany