salon

Ściana z kamienia naturalnego w salonie – naturalny urok prawdziwego kamienia

ściana z kamienia naturalnego w salonie zabudowana półka oświetlenie kolor biały kominek

Ściana z kamienia naturalnego jest dopełnieniem każdego obiektu. Ponieważ kamień jest materiałem naturalnym, żadne dwa kamienie nie są dokładnie takie same, a kombinacje są nieograniczone. Kamień oferuje szeroką gamę możliwości dekoracji wnętrz. Jeden Ściana z kamienia naturalnego w salonie tworzy naturalny punkt centralny, służy jako tło dla mebli i dzieł sztuki lub wzbogaca kominek. Zaplanuj w salonie ścianę z kamienia naturalnego, która pasuje do Twojego stylu i stwórz indywidualne wnętrze.

Ściana z kamienia naturalnego w salonie – rodzaje kamienia

naturalny kamień ścienny w salonie ogród zimowy szary canape zielony laminat

Wybierz kamień. Zdecyduj, czego szukasz. Sprawdź nasze pomysły i przykłady pomieszczeń, które możesz naśladować. Gładkie ściany z naturalnego kamienia wykonane z materiałów takich jak granit i marmur nadają Twojemu salonowi elegancki, nowoczesny wygląd. Dodaj teksturę, aby udekorować ściany ułożonymi kamieniami naturalnymi, aby uzyskać tradycyjny charakter. Użyj kamieni rzecznych, aby uzyskać rustykalny ton. Subtelny kolor i faktura będą pasować do każdego wnętrza.

Ściana z kamienia naturalnego w salonie i kominku

ściana z kamienia naturalnego w salonie akzent komin biały eleganckie sofy szare

Ściana z kamienia naturalnego w salonie może poprawić działanie pieca opalanego drewnem. Otocz piec opalany drewnem od podłogi do sufitu z ułożonymi w stos, płaskimi kamieniami polnym w losowy wzór. Aby uzyskać opływowy wygląd, najlepiej pominąć półki kominkowe. Opraw palenisko, dodaj podniesione palenisko z gładkim łupkiem i rozszerz komin do sufitu, aby uzyskać wznoszące się skupienie. Zbuduj piec w ścianie z kamienia naturalnego, aby nadać mu miejski wygląd.

Ściana z kamienia naturalnego w różnych kolorach

naturalny kamień ściana w salonie pomysł na kominek białe meble okno duże

Ściana z kamienia naturalnego w salonie jako nowa ściana akcentująca: Dodaj trzy płaskie półki, ustawiając je naprzemiennie. Połóż jedną miskę ceramiczną na każdej półce. Aby uzyskać ścianę przypominającą Toskanię, zbuduj mur z kamienia polnego z trzema pionowymi rzędami trzech łukowatych nisz w każdym rzędzie. Wypełnij nisze dekoracjami i akcesoriami do domu lub pozostaw je puste. Ustaw tapicerowaną sofę przy kamiennej ścianie w salonie i zawieś na niej duży kolorowy gobelin. Szarość łupka podkreśli kolory. Wkomponuj szkło w wystrój wnętrza tak, aby tworzyło piękny kontrast z kamieniem.

Efektowny spadzisty dach w salonie ze ścianą z kamienia naturalnego

ściana z kamienia naturalnego w salonie skośne belki sufitowe meblujące

Nawet przy skośnych sufitach, a zwłaszcza wtedy, kamienne ściany wyglądają bardzo atrakcyjnie i przytulnie. Weź również pod uwagę oświetlenie dekoracyjne. W tym celu można przepuścić światło z podłogi lub sufitu na ścianę lub zintegrować lampy z półkami, które można ewentualnie przymocować do ściany, tworząc w ten sposób ciekawe efekty świetlne. Nawet jeśli nie nadają się bezpośrednio do dobrego oświetlenia, takiego jak czytanie, takie akcenty świetlne tworzą przytulną atmosferę i piękne akcenty.

Czarna ściana z kamienia naturalnego

Kamień-ściana-w-salonie-czarny-kontrasty

Tak jak możesz szukać pożądanego odcienia kolorystycznego za pomocą tapet i farb ściennych, tak masz duży wybór z kamieniem naturalnym i możesz stworzyć pożądany efekt za pomocą odpowiedniego rodzaju kamienia. Istnieje również duża liczba kształtów kamieni, od prostych krawędzi po naturalnie wyglądające modele. Daje to możliwość stworzenia idealnego wzoru na ścianę w zależności od pożądanego stylu.

Kamień na ścianę akcentującą

Ściana z kamienia naturalnego w kominku w salonie

To, czy użyjesz tylko prawdziwych kamieni na części ściany, na całej ścianie, czy nawet na wszystkich czterech ścianach, zależy z jednej strony od atmosfery, którą chcesz osiągnąć. Podczas gdy pokoje całkowicie wyłożone kamieniem nabierają rustykalnego wyglądu przypominającego górską chatę, mniejszy akcent może stworzyć styl i zapewnić różnorodność w pomieszczeniu. Ilość kamieni naturalnych zależy również przede wszystkim od Twojego budżetu. Zastanów się, jakie wydatki chcesz przeznaczyć na projektowanie ścian i gdzie wolisz iść na kompromis.

Kamienie naturalne o nieregularnych kształtach

Ściana z kamienia naturalnego w salonie kamienne filary

Szczególnie naturalnie wyglądają kamienie o nienaturalnym kształcie. Są często używane do mebli rustykalnych i śródziemnomorskich. Nie oznacza to jednak, że nie pasują również do stylu nowoczesnego. Ale wręcz przeciwnie! Połączenie nieregularnej naturalności i prostej nowoczesności tworzy szczególnie ciekawą atmosferę, której trudno naśladować.

Połącz kamień naturalny z płytkami

Naturalny kamień ścienny-w-salonie-oświetlenie-dekoracja-pomysł

Być może masz szczęście kupić starszy dom, który został zbudowany z prawdziwego kamienia i którego ściany można usunąć starym tynkiem, aby wyeksponować piękny naturalny kamień. W każdym razie trafiłeś w dziesiątkę i możesz sporo zaoszczędzić. Niemniej jednak takie ściany powinny być sprawdzone przez eksperta pod kątem bezpieczeństwa ich podparcia, ale generalnie dotyczy to starych domów. Tak jak teraz ujawnia się ceglane ściany, tak samo można zrobić z dowolnymi kamieniami.

Kamień naturalny-ściana-w-salonie-jasny-kolor

Wąskie kamienie przypominające paski są bardzo eleganckie i nowoczesne. Tworzą subtelny wygląd, który jest szczególnie piękny jako okładzina kominków. Można również łączyć okładzinę kamienną z drewnem, jak pokazano tutaj. Mieszanka naturalnych materiałów tworzy szczególnie przyjemną i przytulną atmosferę, którą można nawet wzmocnić niewielkim oświetleniem pośrednim.

szara ściana z kamienia naturalnego w salonie kominek

Chcesz stworzyć monochromatyczny wygląd we wnętrzu? To również absolutnie żaden problem w przypadku kamieni naturalnych. Po prostu wybierz szary model, który połączysz z białymi ścianami i jasną podłogą, a także szarymi lub nawet czarnymi meblami. Nawiasem mówiąc, akcentujące ściany wykonane z naturalnego kamienia są również wspaniałym substytutem ścian w salonie i, jeśli nie powiedzieć, jeszcze bardziej atrakcyjnym. Zawieś telewizor na ścianie, wbuduj kominek, jeśli chcesz, i ustaw niski blat jako miejsce do przechowywania. Nic więcej nie jest potrzebne do minimalistycznego stylu!

Kamień naturalny ściana-w-salonie-kominek do zabudowy

Wkłady kominkowe są szczególnie łatwe w użyciu do własnego kominka. W zależności od modelu mogą składać się w całości ze szkła lub posiadać taką metalową ramę. W każdym razie ścianę można łatwo obłożyć naturalnym kamieniem, aby zrobić szczególnie piękne wrażenie. Zatrudnij murarza, a nawet wypróbuj sam, zdziwisz się, jakie to proste!

Płytki ścienne w salonie z kamienia naturalnego

Kamień-ściana-w-salonie-białe-meble

Kamień naturalny-ściana-w-salonie-beż-piaskowiec-płytki

Ściana z kamienia naturalnego w salonie-brązowy

Ściana z kamienia naturalnego w salonie retro tapeta

Ściana z kamienia naturalnego w salonie z piaskowca

Kamień naturalny ściana w salonie-kominek-kącik do czytania

Naturalny kamień ścienny-w-salonie-półki-pomysły-dekoracyjne

Ściana z kamienia naturalnego w salonie tapety

szary-kamień-naturalny-ściana-w-salonie-

Ściana z kamienia naturalnego w salonie boazeria z drewna

Ściana z kamienia naturalnego w idei oświetlenia salonu

czarny-kamień-naturalny-ściana-w-salonie-

Kamień naturalny ściana-w-salonie-połączenie-nowoczesne-meble

ściana-elegancka-ściana-kamień-naturalny-ściana-w-salonie-

Ściana z kamienia naturalnego w salonie telewizor z piaskowca

Kamień naturalny-ściana-w-salonie-wygląd-rustykalny

40 pomysłów na kolory ścian i projekty ścian 2014 – szykowny upiększ swój dom