salon

Aranżacja salonu bez telewizora – pomysły na aranżację wnętrza

salon bez tv umeblowanie-pomysly-nowoczesna-niebieska-sofa

Każdy zna klasyczny sposób umeblowania salonu. Nacisk kładziony jest na część wypoczynkową z kanapą i fotelami, z których wszystkie są zawsze skierowane w jednym i tym samym kierunku, a mianowicie w stronę telewizora. To sprawia, że ​​w centrum zainteresowania znajduje się telewizja. Ale wszyscy już wiedzą, że telewizja nie jest szczególnie pozytywna. Czy zdecydowałeś się przynajmniej wyrzucić telewizor z salonu, to dzisiejsze pomysły na Salon bez telewizora być użytecznym, dzięki któremu w szczególny sposób zaprojektujesz swoją przestrzeń życiową.

Salon bez TV – Nowe aranżacje

salon bez TV minimalistyczne-duze-okno-widok-ogrodowy-bialy-kanapa

Po wyłączeniu telewizora pojawia się wiele nowych pomysłów na salon bez telewizora, które warto rozważyć. Spróbuj przesunąć siedzisko w innym kierunku. Może masz świetny front okienny? Wtedy możesz wyjść na zewnątrz z sofy zamiast patrzeć w telewizor i cieszyć się naturą w swoim ogrodzie z salonu bez telewizora.

Meblościanka w salonie bez telewizora

salon bez tv komoda-minimalistyczny-biały-wysoki połysk-fototapety

To, że w salonie nie ma już telewizora, nie oznacza, że ​​automatycznie musisz zrezygnować z meblościanki lub kredensu. W końcu doskonale nadaje się jako miejsce do przechowywania. Ale zamiast stawiać telewizor na kredensie, można do tego celu wykorzystać różne ozdoby. Wymyśl coś do salonu bez telewizora!

Salon z nowym akcentem

salon bez tv kominek-kominek-miejsce do siedzenia-mieszkanie ściana-marmur

Jeśli masz kominek w salonie, możesz teraz ustawić część wypoczynkową tak, aby wieczorem cieszyć się przyjemnym ogniem. To o wiele bardziej romantyczne niż telewizja, prawda? A jeśli nie masz jeszcze kominka, możesz w końcu rozważyć taki do salonu bez telewizora.

Bardziej przestronny salon

salon bez tv dom-projekt-szafka-białe-ściany-zielone-fotel

Być może myślisz teraz, że sam brak telewizora nie sprawi, że pokój stanie się bardziej przestronny. I rzeczywiście masz rację. Ale weź pod uwagę zwykłą aranżację mebli do siedzenia. Są one zwykle ustawione w półokręgu, dzięki czemu zawsze masz wyraźny widok na telewizor. W rezultacie odległość między fotelem a kanapą jest często nieprzyjemnie wąska. Jeśli masz salon bez telewizora, możesz to zmienić. Na powyższym obrazku widać świetny przykład Studio projektowe LLI.

Meble do siedzenia w kształcie koła

salon bez telewizora przestronne-meble-sofa-fotel-stołek

Teraz, gdy grupa siedzeń nie musi być dopasowana do konkretnej ściany, meble mogą również tworzyć cały krąg, ze stolikiem kawowym jako środkiem. Salon bez telewizora oferuje więcej przestrzeni do biegania, a rozmowy z rodziną czy przyjaciółmi są dużo przyjemniejsze. Warto się zastanowić, prawda??

Otwarty salon bez telewizora

salon-bez-telewizora-pomysł-belki-sufit-siedzisko-kuchnia

W ten sposób możesz również ustawić otwartą przestrzeń życiową, jeśli chcesz zaprojektować salon bez telewizora. Grupa siedzeń została skierowana w stronę kuchni, tworząc doskonałą współgranie pomiędzy poszczególnymi obszarami. Z jednej strony są optycznie odseparowane, ale z drugiej strony są również połączone ze sobą poprzez ich wyrównanie.

Umebluj swój salon bez telewizora

salon-bez-telewizora-dach skośny-świetlik-nowoczesny-design-stolik kawowy-okrągły

Ten salon bez telewizora korzysta ze wspaniałego widoku, jaki roztaczają się ze szczególnie atrakcyjnych okien w pochyłym dachu. Narożnik znajduje się w rogu pokoju, co zapewnia widok na całe pomieszczenie. Centralnym elementem jest okrągły drewniany stolik kawowy. Część wypoczynkowa jest również wizualnie scharakteryzowana przez duży dywan.

Użyj frontów okiennych

salon-bez-telewizora-szklana-ściana-okno-widok-front-miejsce-siedzisko-kanapa

Jak już wspomniano, salon bez telewizora można teraz wspaniale umeblować z częścią wypoczynkową od strony okna. Tak też zrobiono w tym domu. Ściana za kanapą, która normalnie byłaby używana do telewizora, jest teraz wolna dla dużego muralu.

Część wypoczynkowa z kominkiem

salon-bez-telewizora-kominek-jadalnia-wykusz-fotele-kanapy

Kominek wcale nie musi być naprzeciw sofy, żeby robił duże wrażenie i z powodzeniem zastępował telewizor. W salonie bez telewizora na górze jest z boku mebla. Pozostawia to wystarczająco dużo miejsca dla ruchu wzdłuż części wypoczynkowej. To, jak dokładnie przearanżujesz swój salon, zależy całkowicie od wielkości pomieszczenia.

Dwie sofy i murale

salon-bez-telewizora-dwie-sofy-miejsce-siedzisko-projekt-inspiracja-dywan

Zamiast po prostu ustawić sofę naprzeciwko meblościanki, wykorzystano tutaj dwie sofy, aby stworzyć część wypoczynkową w salonie bez telewizora. W ten sposób zyskujesz więcej miejsc, a siedzenie razem i rozmowa jest znowu przyjemniejsza. Ściana jest znowu wolna dla ładnej fototapety, która uzupełnia subtelny kolor ściany.

Niska i schody w jednym

salon-bez-telewizora-beżowy-dywan-salon-wiklinowy-meble-fototapeta-stolik kawowy

Ten salon bez telewizora jest również bardzo oryginalny. Pomimo braku telewizora posiada szafkę, która jest jednocześnie stopniem na schodach. Naprawdę sprytnie przemyślane, prawda? Ta tablica nie jest jednak dostarczana z telewizorem, ale oferuje miejsce na dekoracje i może być również używana jako kącik do czytania.

Meblościanka i kominek

salon-bez-telewizora-mały-pokój-kredens-meblościanka-alternatywny-kominek-mały

Ten salon bez telewizora ma również nowoczesną meblościankę. A tam, gdzie niektórzy powiesiliby telewizor na ścianie, mały kominek zdobi ścianę. A niski blat służy jako półka na ładne dekoracje. Uważamy, że to dobry powód, aby zachować oryginalne meble z meblościanką i półokrągłą częścią wypoczynkową.

Jasny projekt salonu

salon-bez-telewizora-białe-skandynawsko-niebieskie-akcenty-dekoracje

Po lewej stronie znajduje się niski blat z pływającym wzorem. Nie jest on jednak używany do telewizora i, w oryginalny sposób, sofa nie została ustawiona naprzeciwko. W skandynawskim salonie bez telewizora zastosowano dość nietypową aranżację mebli, w której sofa i meblościanka są optycznie oddzielone i tworzą odrębne przestrzenie.

Elegancki salon bez telewizora

salon-bez-telewizora-kominek-ściana-pomysły-projektowe-salon

Jasne kolory w połączeniu z ciemnymi odcieniami szarości tworzą nowoczesny i stylowy salon bez telewizora, który również zastępuje kominek. Jeśli kominek jest wyżej na ścianie, tak jak tutaj, optycznie zastępuje telewizor, a także tworzy piękną ścianę akcentującą, która sprawia, że ​​pomieszczenie jest o wiele bardziej przytulne.

Użyj przegródek do części wypoczynkowej

salon-bez-telewizora-panorama-kominek-zygzak-krzesla-tapicerka-shabby-artdeco

W tym salonie brakuje również telewizora. Zamiast tego stworzono część wypoczynkową z panoramicznym kominkiem, który służy również jako przegroda pokoju. Część wypoczynkowa w kształcie litery U umożliwia zarówno ekscytujące rozmowy, jak i przyjemne wieczory przy rozgrzewającym się kominku. Szczególnie przytulny jest salon bez telewizora.

Sztuka jako nowy cel

salon-bez-telewizora-fototapeta-komoda-punkt-centralny-projekt-pokoju

W salonie można oglądać telewizję nie tylko z części wypoczynkowej. Może zamiast tego powiesisz ładny obraz na ścianie? Kredens może być wtedy wspaniałym substytutem dużej meblościanki. Tak urządzono ten salon bez telewizora. Uderzają też patchworkowe meble.

Salon bez telewizora z dwoma miejscami do siedzenia

salon-bez-telewizora-pomysly-mieszkaniowe-umeblowanie-otwarte-salon-kuchnia-salon-szara

Jeśli jest wystarczająco dużo miejsca i nie możesz wybrać między dwoma możliwymi obszarami do salonu, po prostu ustaw oba obszary tak, aby pasowały. Tutaj narożna sofa służy jako rama do salonu z kuchnią i jadalnią. W salonie bez telewizora znajduje się druga część wypoczynkowa tuż przy oknie.

Żywe pomysły do ​​każdego salonu

salon-bez-telewizora-szykowne-wyposazenie-naroznik-kominek-płytki-parkiet

Jak dokładnie przeprojektujesz swój salon bez telewizora, zależy, jak już wspomniałem, od wielkości pomieszczenia i wszelkich nieruchomych elementów, które ograniczają możliwości. W salonie na piętrze obejmuje to nie tylko drzwi, ale także duży kominek, dzięki czemu można wykorzystać tylko środek pokoju. Mimo to salon wygląda przytulnie i zachęcająco.