salon

Aranżacja salonu bez sofy – 20 pomysłów i alternatyw do siedzenia

Salon bez sofy spadzisty dach-mały-szezlong-mały-biały-drewno

Dla wielu sofa to najważniejszy element w salonie. Ale jeśli przeprowadzasz się do małego mieszkania i chcesz obejść się bez najbardziej nieporęcznego mebla, zwykle napotykasz ten sam problem: jak możesz go zdobyć Salon bez sofy Ustawiać? Dziś pokażemy Wam kilka udanych przykładów i pomysłów na alternatywne miejsca do siedzenia, które są równie wygodne i zajmujące mało miejsca.

Salon bez sofy jest nie do pomyślenia? W rzeczy samej!

Salon bez sofy modułowe elementy do siedzenia szezlong

W salonie chcesz wygodnie usiąść z rodziną lub gośćmi i porozmawiać. Jeśli chodzi o siedzenia, sofa to nie jedyny wybór. Fotele skrzydłowe, krzesła relaksacyjne, ławki, szezlongi i huśtawki wewnętrzne mogą służyć do przytulnych spotkań.

Salony bez sofy mogą wyglądać znacznie bardziej przestronnie

Salon bez sofy-fotel-stolik-krzesło

Każdy marzy o dużej powierzchni sofy, ale jest to trudne do osiągnięcia w małym salonie. Powinno być jeszcze miejsce na stolik kawowy, szafkę RTV i półki. Okrągły fotel wygląda o wiele bardziej przewiewnie niż masywna sofa.

Cztery fotele zamiast kanapy

salon-bez-sofy-fotel-okrągły-stolik-kawa-fotel-okrągły

Zamiast przepychać się niewygodnie na kanapie w małym pokoju, każdy może wygodnie usiąść w fotelu. Dwa do czterech foteli wypoczynkowych lub koktajlowych można łatwo ustawić w kole. Fotele ze stołkami są bardziej odpowiednie do kącika do czytania.

Alternatywa dla układu fotela w kole

salon-bez-sofy-fotel-kwadrat-stolik-narożny

Oto kolejny wariant aranżacji fotela. Cztery duże fotele ustawione są wokół kwadratowego stolika kawowego. Okrągłe stoliki boczne oferują miejsce do przechowywania dwóch lamp stołowych bez zasłaniania widoku. Kolejną zaletą tego grupowania jest to, że nie traci się kontaktu wzrokowego, jak to często bywa, gdy dwie osoby siedzą obok siebie na sofie.

Jednopokojowy apartament bez sofy

Pokój dzienny bez sofy małe mieszkanie jednopokojowe-łóżko na platformie-kominek-fotel

W mieszkaniach jednopokojowych bardzo popularne są łóżka piętrowe z szufladami. Ale co, jeśli sofa zajmuje zbyt dużo miejsca, aby nie można było normalnie otwierać i zamykać szuflad? Rozwiązanie: umeblować salon bez sofy.

Zrezygnuj z sofy na rzecz dużej jadalni

salon-bez-sofy-jadalni-bujane-krzeslo-krzeslo wiszace-kosz

Jeśli chcesz podzielić otwarty plan piętra na różne obszary funkcjonalne, możesz również rozważyć powiększenie jadalni i zmniejszenie powierzchni salonu. Kiedy goście przychodzą z wizytą, mogą usiąść przy stole jadalnym.

Recamieres, leżaki relaksacyjne i co.

salon-bez-sofy-marmur-kominek-fotel-szezlong

Oprzyj się i zrelaksuj – nie możesz tego zrobić po prostu na sofie. Szezlongi, szezlongi i leżanki to także przytulne miejsce na relaks. Mebel ten nie może być sklasyfikowany jako łóżko ani jako sofa, ale oferuje idealne miejsce na ułożenie stóp.

Recamier bez oparcia

salon-bez-sofy-szezlong-fotel-niebieski

Pokój wydaje się nieco nieprzyjazny, jeśli przy wejściu natkniesz się na tył sofy. Często stosuje się recamiery i leżanki bez oparć, dzięki czemu ta linia optyczna nie jest zablokowana, a pomieszczenie wydaje się bardziej otwarte.

Recamieren jako zamiennik sofy

salon-bez-sofy-dwa-szezlong-kominek-zalany światłem

Recamiery, leżaki i szezlongi mogą być używane na wiele sposobów. Możesz więc zgrupować fotel z leżakiem relaksacyjnym lub ustawić dwa foteliki obok siebie. Wysuwane recamiery oferują również idealne noclegi dla gości.

odpowiednia wysokość stolików bocznych

salon-bez-sofy-stolik-stolik-boczny

Stoliki boczne są idealnym uzupełnieniem miejsc do siedzenia, ale w salonie bez sofy odgrywają jeszcze ważniejszą rolę. Przy każdym siedzeniu należy zaplanować miejsce do przechowywania. Zwróć także uwagę na wysokość stolików bocznych.

Eksperymentuj z mieszanką stylów

salon-bez-sofy-fotel-fotel-różne-poziomy-regał

Fotele, krzesła i stoliki w grupie niekoniecznie muszą pochodzić z tej samej kolekcji. Idealnie powinny być skoordynowane ze stylem dekorowania i powtarzaniem kilku kolorów z dekoru.

siedzisko modułowe

salon-bez-sofy-siedzisko-modułowe-stoliki-do-przechowywania-jasne-drewno

Modułowe elementy do siedzenia i tapicerowane stołki oferują funkcjonalność, której oczekuje się w małych pomieszczeniach. Moduły można łączyć lub dzielić w różny sposób, dzięki czemu można je dostosować do każdej sytuacji.

Dywaniki

salon-bez-sofy-obniżona-podłoga-poduszek-materac

Materace podłogowe dają poczucie boho i pasują do salonu z marokańskim akcentem. Ułożone jeden na drugim, otrzymujesz sofę.

Pufy w salonie

salon-bez-sofy-pufy-trójkątny-kremowy-niski-stolik

Jeśli lubisz luz, możesz wyposażyć swój salon w kilka fajnych torebek z fasolą. Są lekkie i bardzo praktyczne do małych pomieszczeń. Worki fasoli są dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu można je stosować również w nowoczesnym salonie.

Siedzenie przy oknie

Salon bez parapetu sofa-przestrzeń do przechowywania-książki-duży-front okienny

To wykonane na zamówienie siedzisko przy oknie nie tylko jest idealnym zamiennikiem sofy, ale także zapewnia dodatkową przestrzeń do przechowywania, która i tak jest potrzebna w małych mieszkaniach. Poduszki do siedzenia i mnóstwo poduszek sprawiają, że ten parapet jest tak samo wygodny jak brakująca sofa.

Ławka z miejscem do przechowywania

salon-bez-sofa-ławka-nisza-drewniana skrzynka

Taką konstrukcję można zaplanować między dwiema ścianami. Drewniana skrzynka staje się atrakcją w pomieszczeniu i oferuje idealne miejsce na niezakłóconą drzemkę. Wbudowane szuflady pod ławką tworzą dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Krzesło wiszące wykonane z drewna lub wikliny

salon-bez-sofy-regał-wiszący-krzesło-drewno-relaksujący-fotel-stołek

Zamiast kłaść nogi na stołku, możesz pozwolić im swobodnie zwisać z wiszącego krzesła. Salon wygląda o wiele bardziej przestronnie niż na sofie XXL.

Sofa wisząca dla dwojga

salon-bez-sofy-wewnątrz-huśtawka-rattan-metalowa rama

Przytulny i wygodny fotel wiszący zajmuje mniej miejsca niż sofa i zapewnia mnóstwo zabawy z huśtawką w pomieszczeniach – pod warunkiem, że sufit jest wystarczająco stabilny. Materiały takie jak rattan nadają wiszącemu krzesłu naturalny wygląd.

Krzesło Bubble wprowadza do domu styl retro

Salon bez sofy-fotel bujany-bańka-kominek

Wiszące krzesła wykonane są z wytrzymałych materiałów, takich jak rattan czy plastik. Jeśli chcesz wprowadzić do swojego salonu klimat retro, możesz kupić Krzesło Bąbelkowe. Projekt pochodzi od Aero Aarnio i powstał w latach 60-tych. Przezroczysta kula akrylowa przepuszcza światło ze wszystkich kierunków i wygląda jak bańka mydlana unosząca się w powietrzu.