salon

Ahoj! – Morskie pomysły na umeblowanie salonu

morskie pomysły na umeblowanie salon-biało-granatowe-drftwood-wiklinowe meble

Granat, biel i odrobina czerwieni: styl umeblowania marynistycznego oparty jest na kolorystyce morskiej nawigacji i uosabia miłość do morza. W połączeniu ze świeżymi kolorami morza, piaskowymi odcieniami i odrobiną vintage wnosi do pokoi świeży nadmorski wiatr. Przeczytaj, jak możesz autentycznie wprowadzić modny morski wygląd do swojego salonu. Oferujemy również kilka fascynujących pomysły na wyposażenie morskie i przykłady, które mogą Ci pomóc.

Pomysły na wyposażenie morskie – dobór kolorów i mebli

pomysły na morskie meble mały salon-czerwony-granatowy-ster-dekoracja-ścienna-bambusowa rolety

Głównymi kolorami wystroju marynistycznego są granat, biel i czerwień, a styl dopełniają świeże odcienie błękitu i piasku. Ci, którzy lubią bardziej zwiewne i lżejsze, mogą łączyć klasyczne marynistyczne kolory z delikatnymi pastelowymi tonami – podkreślają one figlarną stronę stylu umeblowania. Meble w stylu vintage szczególnie dobrze komponują się z kolorami marynistycznymi. Bez względu na to, czy jest to lakier bezbarwny, czy bejcowana na biało, decydujące znaczenie ma tutaj drewno: w końcu łodzie są nadal produkowane z tego surowca. Zgodnie z surowym, nordyckim nadmorskim klimatem i długą tradycją żeglarską, farba na kredensie, stoliku kawowym itp. może się nieco odkleić lub może mieć lekkie pęknięcia. Idealne są również meble wykonane z drewna dryfującego – ukształtowane przez naturę, nadają salonowi rustykalny charakter, który dopełnia marynistyczny wygląd.

Ustaw morskie akcenty za pomocą odpowiednich akcesoriów

wystrój-morski-salonu-żaglówka-koralowce

Styl umeblowania marynistycznego obejmuje wszystkie materiały, które przywodzą na myśl morskie fale: od haftowanego żaglowca na pokrowcu poduszki sofy, przez statki w butelkach, grawerowane kotwice i latarnie morskie, po morskie stworzenia zwierzęce, takie jak homary, ośmiornice, ryby i rozgwiazda, wszystko jest dozwolone (ale tylko z plastiku). Liny, sieci, bawełna i len również są jej częścią – przypominają codzienną pracę marynarzy i rybaków. Obrazu dopełniają muszle, piasek i kamienie z ostatniego spaceru po plaży, które ułożone są w misce na stoliku kawowym.

Pomysły na wyposażenie morskie – Żyj jak nad morzem

morskie-deco-pomysły-salon-niebieskie-szklane-muszle-liny

Jeśli chodzi o dekorowanie, nie wszystko musi być idealne. Wykorzystany wygląd z drobnymi skazami, podobnymi do drewna wyrzuconego przez morze, dodaje uroku meblom do salonu. Przełamania stylu również podkreślają i tworzą ciekawy kontrast z jednolitym wyglądem. Całości dopełniają dopasowane dodatki, takie jak nowoczesne wazony czy mała lampka na parapecie. (Na przykład rozważ Egetemeier inspirować).

urocze meble o starym wyglądzie

wyposażenie-morskie-salon-biały-beż-drewno-meble-koszyk-szczegóły-wykładzina z włókien naturalnych

Podnieś kotwicę, podnieś żagle, zalej siatki: jeśli chcesz umeblować swój salon w stylu marynistycznym, nie musisz wymieniać wszystkich mebli. Styl umeblowania marynistycznego można realizować na różne sposoby. Indywidualne, ukierunkowane akcenty i proste pomysły na dekoracje mogą wystarczyć, aby wnieść do pokoju świeży nadmorski wiatr.

 Klasyka w kolorze białym i granatowym

salon-morski-klasyczny-biały-granatowy

Na stoliku: sznurek w latarni, taca ze świecą i muszelkami

morskie pomysły na meble salon-biała-narzuta-na-sofę-poduszki-w-paski-lina-w-windlight

Koniki morskie zawieszone na ścianie

morskie pomysły na umeblowanie salon-turkus 2-osobowa-sofa-poduszka-ryba-wzór-konik morski-dekoracja ścienna

Kosze do przechowywania sprzątają bałagan

morskie-pomysly-do-salonu-jasno-miętowy-zielono-beżowy

Kłody i wyroby z wikliny

morskie-deco-salon-biała-sofa-pastelowo-niebieski-kosze-akcenty

Żaglówki na stole konsoli za sofą

pomysły na wystrój marynistyczny salon-deco-żaglówki-niebieskie-wazy-porcelanowe

Bukiet hortensji

morski-deco-salon-złoty-granatowy-hortensje

udekoruj akwarium muszlami i piaskiem

morskie-deco-salon-złota miska-deco-piasek-muszle-świeczka zapachowa

wszystko, co przypomina morską podróż

morsko-salon-biało-jasnoniebieski-kremowo-biały-farba ścienna