salon

5 trendów w salonie na Nowy Rok – co nadchodzi w Twoim salonie?

Trendy umeblowania na rok 2020 w zabawny sposób odzwierciedlają dyskursy społeczne: na przykład świadomość ekologiczna zwycięża w projektowaniu salonów, ponieważ rośnie liczba naturalnych materiałów. Debata konsumencka wyraża się również w nowoczesnym, minimalistycznym stylu umeblowania.

nowoczesny salon korzysta z naturalnego światła - meble w czerni i bieli

Oprócz tych dwóch przykładów, w dzisiejszych modnych salonach jest o wiele więcej nowości. Czasami trudno jest znaleźć własny styl spośród wielu możliwości. Czy jesteś fanem purystycznych trendów w salonie? Wolisz ciepłe, naturalne udogodnienia? A może lubisz bogate style wyposażenia w jasnych kolorach? Pomaga w tym tzw. moodboard, Poszukiwanie pomysłów na salon. Przede wszystkim pomaga dowiedzieć się, jakim typem instytucji jesteś.

Czarno-biały trend w salonie wygląda nowocześnie i minimalistycznie

W trzech krokach do osobistego moodboardu:

1. Przejrzyj różne katalogi mebli i wytnij, co chcesz.

2. Użyj gwoździ ryżowych lub taśmy, aby przymocować zdjęcia do tablicy korkowej lub tektury.

3. Jakie kolory dominują na moodboardzie? Z jakich materiałów jest większość prezentowanych mebli i przedmiotów dekoracyjnych? Dzięki tej analizie zbliżysz się do swojego osobistego gustu.

Powinieneś również dowiedzieć się o najnowszych nowościach wyposażenia. Przedstawiamy pięć trendów salonowych z tego roku.

1. Minimalizm

Minimalizm trendu w salonie w połączeniu ze skandynawską estetyką w szarości i bieli

Marie Kondo pokazała, jak to się robi – i ustanowiła nie tylko filozofię życia, ale także filozofię projektowania wnętrz: zachowaj to, co sprawia Ci radość, a odrzuć niepotrzebny balast. Minimalizm jest wściekłością, a takie rzeczy jak zbyt długie, ciężkie zasłony, posągi i zamaszyste obrazy coraz częściej odchodzą do przeszłości. Same meble do salonu również sprowadzają się do najpotrzebniejszych rzeczy.

Niemcy tworzą przestrzeń. Możesz więc udekorować swoje mieszkanie przedmiotami, które nie tylko tworzą miłą atmosferę właściwości praktyczne własny. Obejmuje to designerskie zegary, piękne lustra i lampy.

Kilka wygodnych i funkcjonalne meble, Purystyczne ściany i delikatne akcenty kolorystyczne zamieniają minimalistyczny salon w oazę dobrego samopoczucia. ten Skandynawska estetyka, która opiera się na zasadach minimalizmu i funkcjonalności, będzie nadal dominować w branży w nadchodzących latach. Jednak koncepcja będzie rozwijana krok po kroku i dostosowywana do indywidualnych potrzeb.

2. Materiały naturalne

Meble i dekoracje wykonane z naturalnych, zrównoważonych materiałów

W tym roku świadomość ekologiczna widoczna jest nie tylko w dyskursie politycznym prowadzonym m.in. przez Gretę Thunberg i Luise Neubauer, ale także w nowoczesnym stylu umeblowania. Konsumenci coraz częściej pytają o meble i dekoracje wykonane z naturalnych, zrównoważonych materiałów. Trend, który w tym kontekście znów staje się nowoczesny, to: warkocz wiedeński. Dziś nie tylko krzesła, ale także drzwi szafek, stoliki i przedmioty dekoracyjne są wyposażone w wiklinę wykonaną z pnia rattanowej palmy. Ponadto dużą popularnością cieszą się akcesoria wykonane z włókien drzewnych i roślinnych.

3. Art Deco jako element przyciągający wzrok

Trend w stylu Art Deco w salonie - typowy jest aksamit i złoto

W sam raz na 2020 rok złote lata dwudzieste Przeprowadzka do naszego salonu – przynajmniej od czasu do czasu jako elegancka przykuwająca wzrok. Art Deco dodaje pikanterii dzisiejszemu stylowi życia szczyptą dekadencji. Nie powinno zabraknąć zastosowania odpowiednich materiałów, takich jak aksamit, marmur, złoto i chrom oraz geometrycznych wzorów vintage. Niezależnie od tego, czy udekorujesz swój salon zakrzywionym aksamitnym fotelem, kwiatowymi dekoracjami ściennymi, czy też wyrazistą lampą, zależy od Ciebie.

4. Światło i oświetlenie pośrednie

Jasne pomieszczenie wygląda na większe - jeśli nie przy świetle dziennym, to przy oświetleniu sztucznym

Temat światła również odgrywa w tym roku dużą rolę w trendach salonowych. Im więcej naturalnego światła wpada do pomieszczenia, tym nowocześniej wygląda. Dlatego dziś w nowych budynkach często Okno panoramiczne pożądany. Jasne pomieszczenie wygląda na większe – a jeśli tego efektu nie da się osiągnąć przy świetle dziennym, można wspomóc się sztucznym oświetleniem. To tam trend oświetlenie pośrednie w nowy rok. Oświetlenie meblowe, podświetlenie tła pod telewizor i reflektory ścienne to tylko niektóre z wielu możliwości. Korzystanie z aplikacji i Systemy inteligentnego domu oświetlenie można również inteligentnie sterować.

5. Jasne, naturalne kolory

Lekkie sufity i ściany sprawiają, że pomieszczenia wydają się większe i bardziej przyjazne,

Jasne sufity i ściany sprawiają, że pomieszczenia wydają się większe i bardziej przyjazne, dlatego wciąż są modne. Dodatkowo mieszkańcy mają możliwość zastosowania ścian w jasnych kolorach kolorowe akcenty umieścić w formie tatuaży ściennych i zdjęć. W każdej chwili można je wymienić – różnorodność gwarantowana.

Jeśli chodzi o kolorystykę, instytut trendów WGSN ogłosił kolor Neo Mint kolorem roku. Neutralny pod względem płci pastelowy odcień dobrze komponuje się z nowoczesnymi koncepcjami pomieszczeń i emanuje pozytywną, mocną aurą.

Sam decydujesz, jaki jest Twój osobisty trend w salonie

Bez względu na to, jakie trendy w salonach generuje branża – Ty decydujesz, co pojawi się w Twoim salonie. Cenne inspiracje można znaleźć za pomocą katalogów i spacerując po sklepach wnętrzarskich. Jeśli decyzja jest dla Ciebie trudna, z pewnością znajdziesz swój własny styl za pomocą moodboardu.

Znajdź swój styl do salonu z moodboardem