salon

30 propozycji wystroju salonu z jadalnią

Propozycje dekoracji-salon-jadalnia-morskie-niebieskie-zasłony

Dekorowanie pomieszczeń do różnych celów jest często trudne. Każdy obszar powinien być jasno określony i atrakcyjny wizualnie. W przeciwnym razie Twój dom może wyglądać chaotycznie i niespójnie. Idealnym rozwiązaniem byłoby udekorowanie małego salonu z jadalnią jako dwóch oddzielnych pomieszczeń, ale ze wspólnymi elementami, takimi jak kolory, tkaniny i wzory. Dzisiaj podamy kilka wskazówek i Propozycje dekoracji do salonu z jadalnią w idealnej harmonii. daj się zainspirować!

Propozycje dekoracji do salonu i jadalnia w idealnej harmonii

Propozycje dekoracji-salon-jadalnia-stół jadalny-lite drewno

Trzepnąć wszystkie ściany w jednym kolorze. Zdecyduj się na kolor, który działa w obu obszarach. Jeśli salon na otwartym planie jest mały, wybierz neutralny kolor, taki jak pastelowy żółty lub szałwia. Połóż dywany na podłodze. Ułóż je tak, aby wizualnie definiowały przestrzeń życiową jako dwa oddzielne obszary. Umieść jeden dywan pod stołem w jadalni, a drugi pod stolikiem kawowym. Oba muszą mieć podobny wzór. Zapewnia to płynne przejście, a oba obszary wydają się wizualnie połączone. Możesz również stworzyć wspólną linię z lampami.

Propozycje dekoracji salonu z jadalnią

Propozycje dekoracji-salon-jadalnia-zdjęcia-ściana

Używaj tych samych tkanin w salonie i jadalni, na przykład obicia kanapy i krzeseł jadalnych lub poduszek i pokrowców na krzesła. Użyj tych elementów jako odrobiny koloru w kolorze pomarańczowym lub czerwonym.Zawieś lampę wiszącą nad stołem jadalnym. Umieść meble do salonu wokół stolika kawowego, aby zdefiniować część wypoczynkową. W zasadzie to część dzienna jest przewodnikiem optycznym, ponieważ zajmuje większą część pomieszczenia. Styl jadalni musi pasować, ale powinien też w pewien sposób wyróżniać się wizualnie na tle reszty pomieszczenia.

Propozycje dekoracji salonu z jadalnią – Sztuka współczesna jako dekoracja na ścianie w salonie

Propozycje dekoracji-salon-jadalnia-nowoczesna-ściana-sztuka

Chociaż zaprojektowanie oddzielnej jadalni czy salonu jest swobodniejsze i łatwiejsze niż w przypadku zintegrowanej jadalni, istnieje również wiele pomysłów na udekorowanie salonu strefami jadalnymi, które można łatwo zrealizować. Po prostu dobrze zastanów się, jak powinno wyglądać i czuć pomieszczenie, abyś był również całkowicie zadowolony z efektu końcowego. Ostatecznie to od osobistych preferencji zależy, jak urządzi się i udekoruje pomieszczenie. Konstrukcja ścian pozwala uzyskać wyjątkowy nastrój w pomieszczeniu i ustawić dekoracyjne akcenty. Na przykład, jeśli chcesz wizualnie oddzielić oba obszary, możesz użyć różnych kolorów ścian w każdym z nich. Jeśli natomiast chcesz nadać pomieszczeniu jednolity wygląd, musisz zdecydować się na kolor lub podobne odcienie. Jeśli strefa dzienna lub jadalnia mają się znaleźć same w sobie, możesz optycznie skontrastować powierzchnię ściany jednego z obszarów z resztą obszaru.

mały-salon-jadalnia-narożnik-czarno-biała-tapeta-kwiatowe-motywy

Dzięki określonemu kolorowi ściany lub tapecie, która harmonizuje z resztą pomieszczenia, możesz łatwo osiągnąć pożądany nastrój. Na powyższym zdjęciu jadalnia jest utrzymana w jasnych pastelowych i kremowych kolorach. Proste i proste meble oraz dynamiczna konstrukcja ścian w salonie tworzą udany kontrast, który zapewnia więcej energii w pomieszczeniu. Ciemne tapety ze wspaniałymi kremowymi ornamentami odbijają się w całym pomieszczeniu, tworząc jednolity obraz. Ciemny brąz odnajdziemy również na ozdobnych poduszkach i na niektórych krzesłach. Wybór koloru powinien przede wszystkim opierać się na Twoim osobistym guście i postrzeganiu kolorów. Przy wyborze koloru należy również wziąć pod uwagę warunki panujące w pomieszczeniu i padanie światła.

Propozycje dekoracji małego salonu – dywan jako akcent

Propozycje dekoracji-salon-jadalnia-rattanowy fotel-taśmy dywanowe

Zasadniczo ważne jest, aby jaśniejsze kolory sprawiały, że ciemny pokój wydawał się bardziej przytulny i zachęcający. Kolor wzoru ściany zależy od pożądanego efektu. Jeśli chcesz udekorować i odświeżyć salon z jadalnią kolorem, zawsze musisz pamiętać, jaką atmosferę chcesz stworzyć i jak najlepiej skoordynować poszczególne obszary. Właściwy kolor ścian w jadalni jest tak samo ważny, jak w każdym innym pomieszczeniu w Twoim domu. Możesz też spędzić tam długi czas z rodziną lub przyjaciółmi. Na przykład kolor pomarańczowy jest bardzo odpowiedni dla tego obszaru, ponieważ ten kolor sprzyja ciepłej i towarzyskiej atmosferze. Jeśli do pokoju zagości słoneczny i radosny nastrój, jasny żółty to dobry wybór. Ściany w tym kolorze przyciągają wzrok i tworzą wspaniałe kolorowe akcenty, które wprowadzają świeży akcent do salonu i jadalni.

Kremowa farba ścienna i akcenty w kolorze fuksji

Propozycje dekorów do salonu-jadalni-kremowo-beżowo-fuksja-akcenty-białe-stoły

Fototapety to chyba najłatwiejszy sposób na udekorowanie Twojego domu. Zdjęcia mają decydujący wpływ na nastrój w pomieszczeniu i nadają wnętrzu indywidualny charakter. Nawet jedno zdjęcie na ścianie może zajść daleko. Spójrz na salon z powyższego obrazka. Salon został urządzony w ciepłych kremowych kolorach, brązach i beżach. Aby nadać wnętrzu nowoczesny charakter, użyto tu fioletu i fuksji. Liliowy, fioletowy i inne odcienie tej palety kolorystycznej w połączeniu z jasnymi drewnianymi meblami tworzą nowoczesny i urzekający kontrast. Mocny kolor zastosowano w tym pomieszczeniu na różnych poziomach, co w oryginalny sposób oddzieliło strefę dzienną od reszty pomieszczenia. Na drewnianej podłodze zobaczysz miękką, wygodną pufę. Poduszki dekoracyjne w jaśniejszym odcieniu stanowią świetne akcenty na jasnej sofie. Obraz na ścianie nabiera koloru reszty dekoracji. Dzięki tym wszystkim kolorowym elementom dekoracyjnym powstaje unikalna przegroda optyczna.

 Szare meble tapicerowane i czerwone dekoracje

Propozycje dekorów do salonu-jadalni-szare-meble-czerwone-akcenty-oba-obszary

 Stonowane kolory dla nowoczesnego wyglądu

Propozycja wystroju-salon-jadalnia-szara-sofa-ściana-kolor-lite drewno-stół-czarne-krzesła

 Fioletowe i srebrne niuanse w obu obszarach

Propozycje dekorów do salonu-jadalni-fioletowej-tapicerowanej sofy-tapety-kwiatowy-wzór-białej-kuchni-jadalni meble

Propozycje dekorów do salonu jadalnia-czarny akcent ścienny-szara-sofa-niebieskie-poduszki-lampy wiszące

 Biały, łupkowy i czarny

Propozycje dekoracji-salon-jadalnia-białe-kremowo-białe-meble-szare-akcenty

 Przewiewny i harmonijny

Propozycje dekorów do salonu-jadalni-białe skórzane sofy-drewniany stół-jadalny-półki ścienne

 Biel i brąz w salonie

mały-salon-jadalnia-narożnik-brąz-tapicerowana-drewniana-jadalnia-meble-kuchnia

 Przytulny, otwarty salon

mały salon-jadalnia-kuchnia-otwarta-meble z litego drewna-szara-sofa

 Jadalnia za sofą

mały-salon-jadalnia-kuchnia-pomarańczowy-jasnoszary-nowoczesny

mały-salon-jadalnia-narożnik-wiejski-krzesło-białe-ecru-meble

mały-salon-jadalnia-narożna-przegroda-ściana-neutralne-kolory-drewno-odcień-otwarty-salon

mały-salon-jadalnia-narożnik-łupek-szary-tapicerowane-sofy-białe-kuchnia-rzędu-czarne-krzesła-oświetlenie-stolik kawowy

mały salon-jadalnia-narożnik-czekolada-brąz-farba-ścienna-kremowa-sofa-biała-półki

mały-salon-jadalnia-narożnik-czarny-biały-drewniane-drzwi-wewnetrzne

salon-jadalnia-otwarta-beż-brąz-meble-połysk-niebieskie-szafki

salon-jadalnia-otwarty narożnik-sofa-tylna ściana-blat jadalny

salon-jadalnia-otwarty-zielony-dywan-z prawdziwego drewna-stół-jadalny-biały-meble do salonu

salon-jadalnia-otwarty-kominek-granica-wizualna

salon-kuchnia-jadalnia-otwarty-salon-neutralne-kolory-nowoczesne-umeblowanie

salon-kuchnia-jadalnia-biało-szara-otwarta-część dzienna

Propozycje dekorów do salonu-jadalni-kuchni-meblościanki-drewno-białe

Propozycje dekorów do salonu jadalnia-czarna-kuchnia-rzędu-zielone-akcenty-szara-sofa-biała-stolik kawowy

mały-salon-jadalnia-narożnik-beżowy-brąz-afryka-pomysły-dekoracje-ścienne-oświetlenie