salon

29 pomysłów na malowanie do salonu – wskazówki i przykłady

Pomysły na salon pomaluj zieloną ścianę-kolor-brązową-sofę

Kolor ściany zawsze odgrywa dużą rolę w pomieszczeniu, ponieważ jest tłem dla wszystkich mebli i przedmiotów osobistych. Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić swój stary projekt, czy zacząć wszystko od zera, oto kilka Przekreśl pomysły na salon, aby ujawnił się potencjał Twojego pokoju. Zanurz się w świecie świeżych, nowych kolorów! Świetny projekt ścian nie polega na doborze najjaśniejszych i najbardziej nietypowych kolorów, ale na ich umiejętnym wykonaniu. Jeśli lubisz żółty, możesz wybrać dwukolorową kolorystykę, łączącą jasne i ciemne odcienie żółci. Możesz również wybrać dwa zupełnie różne, ale uzupełniające się kolory, takie jak żółty i biały lub żółty i niebieski.

Pomysły na malowanie do salonu – wskazówki dotyczące wyboru kolorów

Pomysły na farbę do salonu kamień-szara-farba-ścienna-białe-meble

Zastanów się, jak kolory wpływają na Twój nastrój. Czy jasne czy ciemne kolory wydobywają z Ciebie to, co najlepsze? Po wybraniu kolorów zacznij myśleć o tym, jak ich użyć. Potrzebujesz kontrastowego lub subtelnego koloru na akcentującą ścianę, kolumnę nośną lub spadzisty dach? Kup sobie koło kolorów. Kolory dopełniające, takie jak żółty i fioletowy lub żółty i niebieski, znajdują się naprzeciw siebie. Pomaluj dwie przeciwległe ściany na jeden kolor, a pozostałe dwie pozostaw białe. To sprawi, że pokój będzie wydawał się większy lub mniejszy w zależności od wybranego koloru. Możesz także skoordynować kolor ściany z kolorem kanapy, ponieważ często to on jest w centrum uwagi.

Pomysły na malowanie do salonu – dopasowanie koloru do mebli

pomysły-salon-malarstwo-żółty-pastelowy-niebieski

Kolory, o których wcześniej nie myślałeś, że są dobrą parą, po prostu dlatego, że są tak różne od siebie, szybko okazują się idealną kombinacją kolorów. Niebieski i żółty to z pewnością takie kolory, ale ostatecznie tworzą cudownie optymistyczny i świeży wygląd pomieszczenia i stanowią świetne połączenie.

pomysły-salon-malarstwo-pastelowa-niebieska-dziecko-niebiesko-biała-sofa

Odcienie pastelowe są bardzo popularne, ponieważ działają uspokajająco i romantycznie. Jest to więc kolejny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze koloru ściany. Chcesz stworzyć bardziej spokojną atmosferę czy żywą, optymistyczną atmosferę? Subtelne lub odważne kolory powinny być używane oszczędnie i niezbyt chaotycznie. W końcu bałagan nie wygląda przytulnie!

pomysły-salon-malarstwo-szara-farba-ścienna-różowy-pastelowy-niebieski-akcenty

Szary kolor ścian jest bardzo modny, dlatego namalowanie jego mnogości niuansów można rozważyć jako pomysły na salon. Ponieważ jest to neutralny kolor ściany, można go łączyć z dowolnymi innymi kolorami do dekoracji, czy to w pastelowych odcieniach, takich jak różowy, miętowy i błękitny, czy też w mocnych kolorach, takich jak żółty, czerwony lub różowy.

Pomysły na salon pomaluj szarą ścianę-farba-biała-półki-nowoczesne

Szary świetnie nadaje się również na ścianę akcentującą, którą można następnie uzupełnić pasującymi meblami, a biały do ​​pozostałych ścian. Odcień szarości może mieć również lekko niebieski odcień lub iść w kierunku beżu. To zależy od Twojego gustu i atmosfery, którą chcesz stworzyć. Ten kolor ściany nadaje się do różnych stylów wnętrz.

Szaro-brązowe odcienie

Pomysły na malowanie do salonu szaro-biała-sofa-drewno-regał

Tutaj możesz zobaczyć wariant, w którym szary odcień ma brązowy odcień. Daje to najlepszą podstawę do wyposażenia domu w drewniane i szare dodatki. Jest to zatem zaletą, jeśli przed wyborem koloru ściany znasz już kolorystykę przyszłych mebli, aby wszystko było dobrze skoordynowane.

 żywe odcienie różu i fioletu

Pomysły na salon pomaluj fioletowo-akcentujące ściany-zasłony-białe-półki

To prawda, róż i róż nie są dla wszystkich. Jeśli jednak jesteś jedną z tych osób, które mają bzika na punkcie tych kobiecych kolorów, to wykorzystaj je malując swój salon. W zależności od koloru mebli możesz zaprojektować tylko ścianę akcentującą lub pomalować wszystkie ściany na raz. Uważaj jednak, aby nie przesadzić z ilością kolorów. Ogranicz swój wybór do mniejszej liczby i rozprowadź je równomiernie po całym pomieszczeniu. Dotyczy to również ścian.

 Akcenty w kolorze fuksji

Pomysły na narożną sofę do salonu z akcentami w kolorze fuksji

Podoba nam się też pomysł połączenia subtelnej ściany z optymistycznymi dekoracjami w kolorze fuksji. Dzięki temu otrzymujesz motywację, jakiej pragniesz, bez tworzenia zbyt nachalnego wyglądu. Połącz z jaśniejszymi odcieniami tego koloru lub z neutralnymi tonami, takimi jak brąz, biel, beż czy szarość.

 Liliowa farba ścienna i fioletowa sofa narożna

Pomysły na malowanie salonu w kolorze liliowym, farbie ściennej, narożnej tapicerowanej sofie

Bez wątpienia liliowy jest jednym ze szczególnie popularnych kolorów ścian. Nic dziwnego, bo kolor jest jednocześnie delikatny i romantyczny i można go zastosować do każdego stylu wyposażenia. Na wybór koloru mebli również nie ma wpływu liliowy. Użyj tych z tej samej palety kolorów, co w tym pokoju lub postaw na kontrastowe kolory, wybierając jeden z kolorów uzupełniających.

 Żółty akcent

pomysły-salon-malarstwo-akcent-zielona-żółta-biała-sofa

Jeśli zostaną umiejętnie połączone, nawet kilka jaskrawych kontrastujących kolorów można idealnie wykorzystać do aranżacji wnętrza. Wąska żółta ściana akcentująca stanowi tło dla białej sofy wyposażonej w kolorowe poduszki. Zastosowano kolory różowy, zielony i niebieski. Rezultatem jest optymistyczne wnętrze, które bez wątpienia stworzy wiosenny nastrój i bez wahania usunie złe nastroje.

salon-akcent-ściana-fioletowy-kolor-kolorowe-akcenty

Ściana akcentująca w kolorze fioletowym została zaprojektowana po przekątnej, co dodaje wnętrzu dodatkowego charakteru. Zwróć też uwagę, jak użyte kolory powtarzają się w kółko w różnych miejscach – różowy poduszek w lampie oraz niebieski i zielony poduszek na taboretach. Ciemna podłoga wspaniale podkreśla również wszystkie plamy koloru.

Pomysły na salon pomaluj zielono-wodno-beżowo-meble

mały salon-projekt-ściany-kapucchino-srebrne-paski

pomysły-salon-malarstwo-szara-ściana-kolor-egzotyczna-atmosfera

salon-pomysly-malarskie-oliwa-bialy-komoda-telewizor

mały salon-farba-ścienna-szałwia-zielona-ecru-sofy-dywan z włókien naturalnych

salon-wyposazenie-jasna-ściany-kolor-żółty-niebieski-akcenty

salon-kolory-kremowy-biały-niebieski-akcenty-drewno-stolik kawowy

salon-nowoczesna-sciana-kolor-zolta-kremowa-

salon-neutralne-kolory-kremowy-beżowy-liliowy-akcenty

salon-malarstwo-kremowe-ściana-farba-beton-odsłonięty-sufit

salon-malowanie-kolor-słoneczny-żółty-podłoga-laminowana

salon-ścienna-farba-antracyt-biały-szafka-telewizor

salon-farba-ściana-bakłażan-ciemne-drewno-meble

salon-ściana-farba-brąz-ecru-sofy tapicerowane-drewno-stolik kawowy

salon-farba-ścienna-kremowa-biała-różowa-akcenty-beżowa-zasłony

salon-kolor-ściany-szary-pomarańczowy-akcenty-dekoracyjne-okrągłe-lustro

salon-ściany-kolor-czekoladowy-brąz-kremowy-siedziska