Przyjazny dla środowiska

Oszczędny przez zimę – obniż koszty ogrzewania

Rodzaje kosztów wskazówki dotyczące oszczędzania drewna

Zdjęcie: Hans

Ceny energii wciąż rosną, tak że wiele osób już teraz zastanawia się, w jaki sposób można zaoszczędzić pieniądze i obniżyć koszty ogrzewania, aby móc sfinansować kolejną mroźną zimę i związane z tym koszty ogrzewania. Jest kilka rzeczy, które można łatwo zrobić, aby zmniejszyć ilość zużywanego gazu na ogrzewanie.

Oszczędzaj koszty ogrzewania i unikaj pleśni z nieprawidłowej wentylacji

Ogrzewanie zimowe dolne świetliki

Zdjęcie: Biblioteka Zachodniosaksońska

Z jednej strony sensowne jest użycie porównania cen, takiego jak gas.preisvergleich.de/info/2/gaspreise sprawdzić swoją poprzednią umowę i zobaczyć, czy w regionie jest tańszy dostawca. Ale nadal powinieneś sprawdzać swoje zachowanie w zakresie ogrzewania, aby niepotrzebnie nie marnować energii.

Niektórzy ludzie nie wietrzą odpowiednio w zimie, ponieważ obawiają się, że zbyt dużo ciepłego powietrza ucieknie i wzrosną koszty ogrzewania. Jest to jednak błędne; jeśli odpowiednio przewietrzysz, nadmiar wilgoci z wnętrza wydostanie się na zewnątrz, ale pomieszczenia nie będą się za bardzo wychładzać. Aby to zapewnić, wietrzysz co najmniej dwa razy dziennie, ale trzy do czterech razy lepiej. Aby powietrze mogło się prawidłowo wymieniać, okna w kilku pomieszczeniach są szeroko otwierane tak, że powstaje przeciąg. W tym celu również drzwi powinny być otwarte. Wentylacja w ten sposób przez pięć do dziesięciu minut wystarczy, aby osiągnąć pożądany efekt.

Jeśli nie będziesz odpowiednio wietrzyć w chłodne miesiące, wilgoć gromadzi się w ścianach i tworzy pleśń. Może to prowadzić do problemów zdrowotnych, zwłaszcza u dzieci i osób starszych.

 Oszczędność kosztów ogrzewania – niższe temperatury w salonie

Porównanie gazu Wskazówki dotyczące oszczędzania Zmniejsz koszty

Zdjęcie: marynarze

W pokojach często jest za ciepło. Nie musisz tak bardzo grzać, żeby zimą siedzieć przed telewizorem w T-shircie. Wystarczy 20 stopni, aby ciało czuło się dobrze. Często w ogóle nie ma potrzeby ogrzewania sypialni; do spokojnego snu wystarczy tu średnio 16 stopni.

Jeśli jedziesz na wakacje, powinieneś zmniejszyć ogrzewanie gazowe – to oszczędza koszty ogrzewania. Podczas tej fazy w całym domu nie musi być 20 stopni; Teoretycznie temperatura jest wystarczająca, aby zapobiec pęknięciu rur wodociągowych w przypadku nagłego zatrzaśnięcia zimna. Jeśli po wakacjach nie chcesz wracać do chłodnych pomieszczeń, poproś sąsiada lub członka rodziny o podgrzanie na dzień przed powrotem.

Dobra izolacja elewacji to oszczędność pieniędzy i energii

zapisz wskazówki fasady uszczelnij

Zdjęcie: ~konny

Ogrzewanie gazowe to oszczędna opcja

Obniż koszty Wskazówki dotyczące oszczędzania na zimę

Zdjęcie: Jerome