Przyjazny dla środowiska

Ekologiczna odzież wykonana ze skóry rybiej – moda wykonana z materiałów przyjaznych dla środowiska

zrównoważona odzież skóra ryb arapaima modne dodatki odzież materiał przyjazny dla środowiska;

Brazylijski projektant Oskar Metsavaht ponownie wykorzystał skórę ryb Arapaima z amazońskich rzek i jezior, przekształcając ją w zrównoważoną odzież w postaci odzieży i akcesoriów modowych. Projektant opracował materiał jako alternatywę dla tradycyjnej skóry bydlęcej, której produkcja jest szkodliwa dla środowiska. Hodowla zwierząt gospodarskich jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do wylesiania lasów deszczowych Amazonii.

Zrównoważona odzież dla lepszego środowiska

zrównoważona odzież skóra ryb arapaima proces pracownicy garbarni brazylia fabryka

Ryba arapaima jest od wieków podstawowym pożywieniem mieszkańców północnej Brazylii. Jednak po zjedzeniu ryby wyrzucają skórę. Z tego powodu Metsavaht, założyciel brazylijskiej marki modowej Osklen, postanowił wykorzystać zmarnowaną rybią skórę do nowej, luksusowej, ale zrównoważonej odzieży, oferując szereg gotowych ubrań, takich jak kurtki i akcesoria, takie jak torebki, które łączą estetykę i etykę. . Projektant uważa, że ​​jako zamiennik skóry materiał ten jest znacznie bardziej przyjazny dla środowiska niż sama skóra bydlęca.

zrównoważona odzież skóra ryb arapaima modne akcesoria skórzana torba damska torba

Skóra Arapaimy jest nie tylko bardziej przyjazna dla środowiska, ale także cieńsza, bardziej miękka, a przez to znacznie bardziej elastyczna niż zwykła skóra. Materiał nadaje się zatem do artykułów, które są często używane.

zrównoważona odzież skóra rybia arapaima brązowa skóra do przetwarzania skóry bydlęcej;

Osklen kupuje również skóry rybne wyłącznie od społeczności, które zajmują się rybołówstwem zarządzanym w sposób zrównoważony. W nich można łowić tylko ryby o określonej wielkości powyżej 1,5 metra. Z każdego jeziora lub rzeki można pozyskiwać tylko 20 procent gatunków ryb.

Wszechstronne ponowne wykorzystanie rybiej skóry

zrównoważona odzież skóra ryb arapaima modne akcesoria odzież projektant buty czerwony biały czarny rybie łuski

Skórki ryb można przetwarzać jak skórę, dzięki czemu można wykonać wiele rodzajów modnych elementów. Ryby są następnie transportowane do garbarni, gdzie skóra jest przetwarzana, poddawana obróbce i dostarczana do dostawców Osklen. Tam materiał jest przetwarzany na luksusową skórę do produkcji butów, portfeli, torebek damskich i innych przedmiotów.

zrównoważona odzież skóra ryb arapaima modne dodatki odzież projektant plecak wystawa sklepowa

Zespół projektowy jest przekonany, że na całym świecie jest już wystarczająco dużo odpadów i że ludzie z trudem sobie z nimi poradzą. Ponadto nie ma sensu tworzyć produktów z nowo nabytych materiałów, jeśli masz już wystarczającą alternatywę. Wykorzystujemy zasoby planety do granic możliwości, jednocześnie znajdując i ponownie wykorzystując istniejące wcześniej materiały i produkty uboczne, zamiast je wyrzucać.

zrównoważona odzież skóra ryb arapaima modne dodatki odzież kurtka deska surfingowa czarny blond

Marka postrzega również ponowne poświęcenie rybiej skóry jako pozytywny wpływ społeczny i środowiskowy. Materiał jest wytwarzany ręcznie przez lokalnych rzemieślników, tworząc dodatkowe miejsca pracy i dochody dla rybaków i ich rodzin, którzy mogą nie tylko sprzedawać mięso, ale także sprzedawać skórę.

* Strona projektanta

zrównoważona odzież skóra rybna arapaima brązowa przetworzona

zrównoważona odzież skóra ryb arapaima zbliżenie łuskanie ryb

zrównoważona odzież skóra ryb arapaima proces garbowania

zrównoważona odzież skóra ryb arapaima modne dodatki odzież projektant plecak

odzież skóra ryb arapaima modne akcesoria skórzana torba damska torba markowa bransoletka pierścionki

zrównoważona odzież skóra ryb arapaima modne dodatki odzież kurtka deska surfingowa czarna

zrównoważona odzież skóra ryb arapaima modne dodatki odzież kask top deskorolka czarny