Przepisy

Babeczki czekoladowe z dynią – pyszny pomysł na wypiek

Babeczki robiące przepisy na wypieki

Czekolada to jeden z najpopularniejszych deserów. Są również dostępne w wielu kombinacjach, w tym w dziwnych wariantach, takich jak czekolada z chilli, z solą morską czy miętą. Ale czy słyszałeś kiedyś o połączeniu czekolady i dyni? Absolutnie nie. Ale jeśli lubisz eksperymentować i próbować nowych rzeczy w kuchni, poniższy przepis jest właśnie dla Ciebie. A jeśli masz Babeczki czekoladowe z dynią jak tylko spróbujesz, przekonasz się, że to niezwykłe połączenie jest naprawdę pyszne.

Babeczki czekoladowe z dynią – pyszna niespodzianka

Sam upiecz babeczki i wypełnij foremkę

Babeczki będą bardzo soczyste i miękkie, a przepis jest szybki i łatwy w wykonaniu. Wystarczy 40 minut, aby zaskoczyć i zachwycić bliskich i gości wyjątkowym deserem. Podczas przygotowywania może się okazać, że ciasto jest dość twarde. Ale niech Cię to nie zniechęci, ponieważ podczas pieczenia dynia wydziela wystarczająco dużo soku, dzięki czemu babeczki są naprawdę soczyste i miękkie. Spróbuj tego Babeczki czekoladowe z dynią to samo!

Składniki, których potrzebujesz do tego Babeczki czekoladowe z dynią potrzebować:

Babeczki dyniowe to szybkie przepisy

– 1 jajko

– 1 filiżanka herbaty mąki

– 2/3 filiżanki herbaty startej dyni

– 1/3 filiżanki herbaty oleju

– 1/2 filiżanki herbaty cukru

– 2 łyżki kakao

– 100 g czekolady do wyboru

– 1/2 opakowania proszku do pieczenia

Czas przygotowania: 15 minut

Czas pieczenia: 30 minut

Tak przygotowuje się babeczki czekoladowe z dynią:

Pomysły na pieczenie czekolady

1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to użyć niektórych produktów do ciasta Babeczki czekoladowe z dynią przygotować. Wymieszaj proszek do pieczenia z kakao i mąką i przesiej. Dynię należy również drobno zetrzeć i pokroić czekoladę na małe kawałki. Przykładowe muffinki wykonane są z mlecznej czekolady z orzechami laskowymi. Jednak odpowiednia jest również gorzka czekolada lub zwykła mleczna czekolada.

2. Podnieś trzepaczkę lub mikser. Użyj go do rozbicia jajka, następnie dodaj cukier i olej, a następnie dodaj mieszankę mąki. Teraz dodaj do tego dynię Babeczki czekoladowe z dynią i dodaj połowę kawałków czekolady. Wymieszaj łyżką, aby wszystko dobrze się rozłożyło.

Piec babeczki czekoladowe

Babeczki pyszne przygotowują zdjęcia pomysłów

3. Użyj tego ciasta, aby napełnić patelnię do muffinek. Jeśli używasz silikonowej formy, wystarczy ją nasmarować. W przypadku zwykłej formy do pieczenia muffinów należy dodać papierowe wkładki, które następnie wypełnić ciastem do 3/4 objętości. Następnie równomiernie rozłóż pozostałe kawałki czekolady na Babeczki czekoladowe z dynią.

4. Rozgrzej piekarnik do 180 stopni. Następnie wprowadź Babeczki czekoladowe z dynią włożyć i piec przez 20 minut. Następnie możesz użyć wykałaczki, aby sprawdzić, czy skończyłeś, wbijając ją do jednej z babeczek (jeśli wykałaczka wyjdzie sucha, gotowe). Po upieczeniu ostudzić babeczki, a następnie wyjąć je z foremki do podania.