Przepisy, WIDEO

Zrób popcorn sam w garnku – zdrowy i smaczny!

Zrób sobie popcorn w garnku z pokrywką

Czy jesteś fanem popcornu? Jeśli tak, to ta dobra wiadomość powinna Cię zainteresować: Popcorn to zdrowa przekąska! Przekąska jest nie tylko bogata w błonnik i niskokaloryczna, ale także dostarcza 4 g białka na porcję. Ale popcorn do mikrofali zawiera uwodorniony olej i wzmacniacze smaku. Do produkcji torebek na popcorn wykorzystuje się również substancje chemiczne, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Domowy popcorn kukurydziany nie tylko smakuje pysznie, ale jest też o wiele zdrowszy.

Zrób popcorn samodzielnie techniką, aby wszystkie ziarna urosły

Planujesz wieczór filmowy ze znajomymi w tym tygodniu? Nie masz jednak maszyny do popcornu ani kuchenki mikrofalowej? Nie martw się! Popcorn można zrobić w rondlu.

Nawet jeśli jesteś na diecie, nadal możesz cieszyć się tą przekąską. Zdecydowanie powinieneś unikać masła. Jeśli udekorujesz popcorn tartym parmezanem, dodasz tylko 22 kalorie.

Zrób sam popcorn Składniki puffer sól kukurydziana olej słonecznikowy

Samo robienie popcornu jest w rzeczywistości bardzo proste. Do tego potrzebujesz 60 g kukurydzy popcorn, 3 łyżki oleju słonecznikowego i odrobina soli do smaku! To podstawowy przepis, ale oczywiście możesz też spróbować wielu słodkich lub słonych opcji.

1. Wlej olej słonecznikowy do dużego rondla, najlepiej wykonanego ze stali nierdzewnej. Postaw rondel na płycie i rozgrzej olej na średnim ogniu.

2. Przed dodaniem wszystkich ziaren kukurydzy wykonaj szybki test z kilkoma ziarnami. Poczekaj, aż się otworzą.

Jak samemu zrobić popcorn w garnku z olejem bez masła Instrukcje

3. Następnie dodaj resztę popcornu i przykryj garnek. Zdejmij rondel z kuchenki i licz przez 30 sekund.

4. Postaw garnek z powrotem na kuchence. Kukurydza puffer powinna wkrótce zacząć pękać. Potrząśnij garnkiem tam iz powrotem. Staraj się, aby pokrywka była lekko otwarta, aby z popcornu wydostawała się para.

5. Gdy przerwa między uderzeniami potrwa kilka sekund, wyjmij patelnię z kuchenki i natychmiast wlej popcorn do dużej miski.

Spraw, aby popcorn był zdrowy, słony i niskokaloryczny

Porada kuchenna:

Dzięki tej technice prawie wszystkie ziarna kukurydzy rosną i nie palą się. Jeśli większość ziaren kukurydzy nie rośnie prawidłowo, prawdopodobnie nie wlałeś wystarczającej ilości oleju lub smażyłeś je na bardzo małym ogniu.