Przepisy, pomysły na świąteczne dekoracje

Zrób sobie czekoladę do picia: desery jako pomysł na prezent

zrób sobie picie czekolady przepisy pomysły instrukcje prosty pomysł na prezent

Mamy idealne pomysły na Zrób sam czekoladę do picia dla wszystkich uzależnionych od czekolady. Przygotuj własną czekoladę do picia i ciesz się nią na patyku. Jeszcze ciekawsze i oryginalniejsze wizualnie jest użycie łyżek zamiast rączek. Ten niezwykły pomysł na deser nadaje się nie tylko do delektowania się rodziną. Ładnie zapakowany może również uszczęśliwić przyjaciół. Jeśli masz ochotę zrobić ten oryginalny deser, pomogą Ci nasze przepisy na samodzielne przygotowanie czekolady do picia.

Zrób sobie czekoladę do picia – 3 oryginalne pomysły

zrób sobie picie czekolady prezent pomysł na Boże Narodzenie renifer serca cukierki laskę

Zaraz potem mamy kolejny pomysł na prezent, który jest szczególnie interesujący i wspaniale komponuje się z Bożym Narodzeniem. To pomysł na samodzielne zrobienie czekolady do picia, gdzie tylko przygotowujesz mieszankę kakaową i napełniasz nią przezroczyste bombki choinkowe. Odbiorca może w każdej chwili przygotować kakao z tej kulki.

Zrób sobie czekoladę do picia za pomocą łyżek i patyczków

zrób sobie picie czekoladowej kokardki łodygi czerwonego mlecznego kubka

Ale teraz dochodzimy do przepisów na samodzielne robienie czekolady do picia. Przekonasz się, że ich przygotowanie wcale nie jest trudne. Wybierz dowolny smak lub wypróbuj kilka i baw się dobrze podjadając i rozdając.

Zrób własną czekoladę do picia na patyku – tak jest przygotowywana

zrób sobie picie czekolady biała czekolada warstwy jodły pomysł batonika solna

Etapy przygotowania własnej czekolady do picia są takie same dla każdego rodzaju czekolady, niezależnie od tego, czy jest to czekolada mleczna, ciemna, ciemna czy biała. Oprócz czekolady możesz dodać dodatkowe dodatki takie jak pianki, posypki, orzechy czy wiórki kokosowe.

Aby zrobić własną czekoladę do picia, potrzebujesz kąpieli wodnej i jednej lub więcej tabliczek czekolady lub kuwertury. Ponieważ czekolada nie będzie już dłużej utrzymywać swojego gładkiego kształtu, jeśli temperatura będzie zbyt wysoka, należy podzielić ilość czekolady. Najlepiej rozpuścić tylko 2/3 czekolady w kąpieli wodnej, cały czas mieszając. Pozostałą ilość można roztopić do perfekcji, mieszając po wyjęciu garnka z płyty grzejnej.

Wlej czekoladę do picia do foremek

Zrób własną czekoladę do picia, łyżkę pianek z drewna cynamonowego

Teraz musisz zrobić własne pojemniki na czekoladę do picia, do których możesz wlać jeszcze płynną czekoladę. Do tego celu nadają się plastikowe kieliszki, tacka na kostki lodu, foremka do pralin lub blacha do pieczenia mini babeczek. W zależności od tego, jak duży powinien być deser i jaki powinien mieć kształt, możesz wymyślić również inne pojemniki.

Innym pomysłem jest rozłożenie papieru do pieczenia i rozłożenie na nim czekolady w różnych kształtach. Na przykład możesz zaprojektować takie jodły jak powyżej. Możesz również użyć foremek do ciastek, aby Ci pomóc.

Udekoruj czekoladę do picia

zrób własną czekoladę do picia kolorowe posypki filiżanka herbaty z glazurą marshmallow

Jeśli chcesz dodać jeden z wyżej wymienionych składników stałych do własnej czekolady do picia, powinieneś to zrobić przed napełnieniem czekoladą. Po czekoladzie włóż patyczek i sam skończysz z czekoladą do picia. Teraz czekolada musi tylko stwardnieć.

Do czekolady do picia użyj łyżki

stwórz własną czekoladę do picia szlachetne łyżki udekoruj kruszonką cukrowe kwiaty

Szczególnie oryginalny jest też pomysł wykorzystania łyżek do własnej czekolady do picia. Daje to również większą liczbę, ponieważ łyżkę można zanurzyć w czekoladzie tylko kilka razy, tworząc kilka warstw czekolady. Lub po prostu wypełnij wnękę łyżki czekoladą. Stałe składniki można również dodać jako dekorację na koniec.

Zapakuj domowe desery

Zrób sobie czekoladę do picia pomysł na prezent papierowe opakowanie foliowe drewniana łyżka

Niezależnie od tego, który wariant wybierzesz do zrobienia własnej czekolady do picia, możesz użyć ładnie zapakowanych deserów jako wspaniałego prezentu. Twoi przyjaciele i krewni będą zachwyceni.

Czekolada do picia z cukrową laską

zrób sobie picie czekoladowej metalowej łyżki cukierków z trzciny cukrowej posypki

Ponieważ cukierki są niezbędne na Boże Narodzenie, możesz je również wykorzystać do dekoracji czekolady. Jeśli sam robisz czekoladę do picia, po prostu przygotuj trochę posypki z cukierka i posyp je później łyżką.

Ozdoby na łyżeczki do czekolady

zrób sobie picie czekoladowego deseru pomysł na dekorację z przepisu DIY łyżka

Jeśli masz na to ochotę, możesz również dodać ciekawe wzory i ozdoby podczas robienia własnej czekolady do picia. Oto kilka przykładów, które możesz szybko i łatwo naśladować.

Drewniana łyżka

Zrób sobie czekoladę do picia pomysł na drewnianą łyżkę białą gorzką mleczną czekoladę

Nadają się nie tylko łyżki metalowe, ale także drewniane lub plastikowe. Sam możesz zdecydować, który wariant wybierzesz.

Karty z instrukcjami

zrób sobie picie czekolady w kopercie z miętą pieprzową

Do oryginalnego prezentu można dołączyć kartę, na której zaznaczony jest cel i składniki. W końcu nie każdy zna rodzaj prezentu i może się zastanawiać, do czego jest przeznaczony.

Gorąca czekolada do picia

Stwórz własny pomysł na napój mleczny z czekoladą do picia z łodygi czekolady

Czy to na patyku, czy łyżce, możesz użyć czekolady do picia do przygotowania gorącej czekolady. W tym celu własnoręcznie zrobioną czekoladę do picia po prostu zanurza się w gorącym mleku, co powoduje jej roztopienie.

Zrób sam czekoladę do picia – mieszanka kakaowa w kuli choinkowej

zrób sobie czekoladę do picia ozdoby choinkowe kakao gorzka biała mleczna czekolada

Przy powyższym pomyśle samodzielnego robienia czekolady do picia nie wystarczy czekoladowe pokusy. Pewnie widziałeś już przeróżne pomysły na wypełnienie przezroczystych bombek świątecznych, ale co z kakao? Możesz to ponownie mieszać z różnymi innymi składnikami, aby uzyskać ciekawe smaki.

Czekolada do picia z piankami

zrób sobie picie czekolady pomysł ozdoby choinkowe kakaowe marshmallows

Zasadniczo cel jest ten sam, z tą różnicą, że zamiast czekolady lub kuwertury używa się proszku kakaowego do produkcji własnej czekolady do picia. Możesz zetrzeć ten ostatni bardzo drobno i użyć go zamiast kakao.

Tak używa się czekolady do picia

stwórz własną czekoladę do picia mleko mini pianka marshmallow

Aby samemu zrobić czekoladę do picia, możesz dodać do kulki również inne składniki, takie jak pianki, pokruszone cukierki lub miętówki, cynamon i cukier. Ale najpierw dodaj kakao, aby pozostałe składniki były wyraźnie widoczne na powierzchni.

Niezwykłe składniki

zrobić sobie pić czekoladową bombkę kwadratową kakaową mieszankę cukru

Jeśli chcesz nadać kakao wyjątkowy smak podczas robienia własnej czekolady do picia, możesz również zmieszać proszek z bardziej odważnymi składnikami, takimi jak kolendra, kardamon, gałka muszkatołowa czy chilli. Aby wzmocnić czekoladowy smak, dodaj również Streussel Kovertüre. Rum to także ciekawy składnik, którego nie można włożyć do kulki, ale można go napisać na karcie jako napiwek.

Eksperymentuj ze słodyczami

zrób sobie picie czekolada biała bombka szkło przezroczyste m & m

Dodaj swoje ulubione słodycze i cukierki do czekolady do picia. W tym przykładzie M&Używane M. Eksperymentuj z żelkami, precelkami, posypką i innymi rzeczami.

Pomysł na opakowanie czekolady do picia

zrób sobie picie czekoladowego renifera pomysł dekoracji pluszowy drut rudolph

Bombkę choinkową możesz również zapakować w oryginalny sposób. Na przykład na Boże Narodzenie nadaje się do tego renifer. W zależności od okazji, na którą sam robisz czekoladę do picia, wymyśl coś ciekawego.

Czekolada do picia jako glazura

Zrób własną czekoladową dekorację z czekoladowych pianek marshmallows glaze

Jeśli chciałbyś uzyskać dużo deserów z roztopionej czekolady, możesz również wybrać ten wariant. Czekolada jest używana tylko jako glazura. Ptasie mleczko lub inny słodziak lub nawet użyj paluszków z precla, a następnie zanurz je w czekoladzie. Szaszłyki powinny być już przygotowane, aby można było szybko pracować i skończyć, zanim czekolada ponownie się zestali.

Zrób ozdoby świąteczne z papieru – 10 pięknych pomysłów na majsterkowanie na okres świąteczny

Stwórz własny świąteczny wieniec – 4 proste pomysły na ozdoby świąteczne DIY

Tinkerowe ozdoby świąteczne z tekturowych tub: 7 uroczych projektów DIY na ozdoby świąteczne

Piękne pakowanie prezentów świątecznych – 6 prostych pomysłów DIY na piękne opakowanie prezentów

Zrób sobie prezenty świąteczne: 7 kreatywnych i szybkich pomysłów na majsterkowanie

Składane serwetki na Boże Narodzenie – 9 prostych instrukcji