Projektowanie wnętrz

Zielona aksamitna sofa i niebieskie akcenty – paw jako kolorowa inspiracja do mieszkania

zielona aksamitna sofa żółte poduszki fotel drewniana podłoga

Architekt María Marcos Calvo otrzymał zlecenie na renowację i dekorację domu o powierzchni 400 m² w centrum Valladolid w Hiszpanii. Dom znajduje się w pobliżu parku Campo Grande i oferuje piękne widoki na okolicę. Park jest zielonym płucem miasta i fascynuje swoim nieustannie zmieniającym się charakterem. W zależności od pory roku kolory krajobrazu zmieniają się, dzięki czemu widok staje się nowym doświadczeniem. Ale jest coś jeszcze, co czyni ten park tak wyjątkowym – obecność dużej kolonii pawi, która nadaje mu niepowtarzalny klimat. To właśnie ta cenna własność parku była inspiracją dla tego projektu. To, co od razu przychodzi na myśl, to sofa z zielonego aksamitu. Aksamit wygląda bardzo szlachetnie i przypomina jedwabiste upierzenie pawi.

zielona aksamitna sofa żółte akcenty bambusowe rośliny rozdzielacz pokoju

Wizualne wrażenia z parku określa jednolita paleta kolorów, od szmaragdowej zieleni, przez kobaltowy błękit, po cytrynowożółty. Salon to prawdziwa atrakcja tego projektu. Jej wymiary i proporcje, wynikające z wcześniejszego połączenia dwóch domów, sprawiają, że jest to najważniejsza część mieszkalna.

Zielona aksamitna sofa bambusowa roślina rozdzielacz pokoju żółte poduszki fotel metalowa lampa wisząca,

Salon jest bardzo długi i wąski i mierzy 25 metrów na około 5 metrów. Te wymiary nadają pomieszczeniu wyjątkową liniowość. Fakt ten zmusił zespół architektów do podzielenia całej przestrzeni życiowej na kilka stref, którymi można cieszyć się jednocześnie w określonych momentach.

zielona aksamitna sofa podłoga z ciemnego drewna beżowy dywan

Hol wejściowy zapewnia bezpośredni dostęp do dużego pomieszczenia, które ze względu na swoje położenie wyznacza oś i mieści dwa różne obszary użytkowania: część dzienną i jadalnię.

Część dzienna składa się z kilku przytulnych części wypoczynkowych z wygodnymi fotelami i sofami, gdzie można spokojnie pogadać lub poczytać. Kącik do czytania oddzielony jest od małego salonu wolnostojącą ścianką, w której zainstalowany jest biokominek oraz obrotowy element TV.

Przegroda do przedpokoju bambusowe rośliny w rolkach

Atmosfera jadalni zapewnia również przestrzenną dwoistość, gdyż znajdują się w niej dwa stoły do ​​jadalni – główny na imprezy rodzinne oraz drugi do codziennego użytku lub ewentualny dodatek do pierwszego. Ciekawym pomysłem na przegrody są również drewniane skrzynki z bambusowymi roślinami, które można przesuwać do przodu i do tyłu dzięki zintegrowanym rolkom.

Dzielnik pokoju bambusowe rośliny drewniane pudełko na kółkach rozkładany kącik do czytania

Ten układ pomieszczenia inspirowany jest całą paletą kolorów różnych pór roku. W sypialni i małej sali telewizyjnej widzimy chłodne zimowe odcienie, takie jak lodowy błękit i biel. Jesienne kolory określają atmosferę w jadalni. Wiosna króluje w czytelni, a lato króluje w części głównej, która ma dwie sofy z zielonego aksamitu z żółtymi poduszkami.

Przegroda do jadalni z drewna bambusowego

Przegroda jadalnia drewniane listwy pionowe

Drzwi przesuwne do jadalni na dostęp do balkonu

Jadalnia dębowy stół do jadalni z lustrzanymi ścianami

Jadalnia fotel koralowy dąb stół jadalny zielony aksamitny dywan

Salon kobaltowo-niebieski dywan biała sofa rolety z tkaniny

Część wypoczynkowa w salonie kobaltowo-niebieski dywan wbudowane półki ścienne

Sypialnia Jasnoniebieska ławka do malowania ścian przy oknie

Sypialnia kolor ściany jasnoniebieskie podwójne łóżko wiszące światła

Sypialnia jasnoszara farba ścienna deski podłogowe białe kinkiety

Kamienna szara farba ścienna sypialnia podwójne łóżko białe kinkiety

Pokój dziecięcy dwa pojedyncze łóżka pastelowa niebieska farba ścienna

Płytki łazienkowe o wąskich ścianach wyglądają jak kamień

Płytki łazienkowe w umywalce nablatowej o wyglądzie kamienia i metalu