Projektowanie wnętrz

Założenie szwalni – przydatne wskazówki i pomysły na idealne zamówienie

Umebluj swoją szwalnię turkus-maszyna do szycia-retro-vintage-flair-drewniane panele-rustykalne

Ci, którzy w wolnym czasie lubią dużo szyć, w naturalny sposób marzą o wystarczającej przestrzeni, by puścić wodze fantazji i talentu. Ale przestrzeń nie jest jedyną rzeczą, która pomaga Ci być kreatywnym. Dzięki większej przestrzeni masz możliwość schludnego i łatwego przechowywania wszystkich przyborów kuchennych i tkanin. Tym lepiej, jeśli masz do dyspozycji całe pomieszczenie, w którym możesz ustawić półki, szafki, stoły i inne przydatne meble, aby stworzyć porządek. Jeśli Ty również chcesz założyć własną szwalnię, poniższe wskazówki i pomysły z pewnością Ci pomogą.

Jak założyć szwalnię – pomysły i wskazówki

szwalnia-meble-drewniane-maszyna-szycia-szare-sciany-meble

Przy urządzaniu szwalni nie można nie doceniać znaczenia różnych mebli i akcesoriów, takich jak szafki, stoły i półki. Jednak ilość mebli wykorzystywanych jako miejsce do przechowywania zależy również od wielkości pomieszczenia. Podczas gdy w większym pomieszczeniu można zaplanować więcej miejsca, w mniejszym pomieszczeniu należy rozważyć rozwiązania oszczędzające miejsce. Tutaj zaletą jest wykorzystanie ścian. Szczególnie praktyczne są tutaj otwarte i zamykane półki ścienne. Do półki do szycia można również dobrać inne akcesoria i przybory do zawieszania. Deska do prasowania to bez wątpienia ważna pomoc przy szyciu. Aby nie zajmowało to niepotrzebnie miejsca na ścianie, można wybrać model do zawieszenia na ścianie.

Przygotowanie szwalni – maszyna do szycia

Ustawienie szwalni minimalistyczny stół do krojenia na wysoki połysk-stół do szycia

Chyba najważniejszym elementem w tym pomieszczeniu jest maszyna do szycia. Igły są oczywiście również ważne i nic nie da się uszyć bez nici. Ale najważniejsza jest maszyna do szycia. Dlatego zasługuje na honorowe miejsce, gdy w końcu założysz własną szwalnię. Jeśli planujesz zainwestować w nowy pokój do nowego pokoju, najlepiej wybrać taki, który jest zintegrowany ze stołem. Daje to bardziej stabilne miejsce pracy, co z kolei gwarantuje wygodę pracy nawet z większymi i cięższymi materiałami.

Jeśli to możliwe, unikaj miejsca na ścianie. Lepiej, jeśli stół jest wolny w pokoju. Oznacza to, że tkanina może swobodnie spaść za stół podczas szycia i nie jest zakleszczona przez ścianę na stole. Gwarantuje to również bardziej komfortową pracę. W pobliżu powinno być również dostępne gniazdko. Ponadto światło jest ważnym punktem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze lokalizacji.

Konfigurowanie porad szwalni-pomysły-jaśniejsze-pokojowe-zasłony-deko-półka

O ile w godzinach wieczornych można zagwarantować sztuczne światło praktycznie wszędzie i powinno być dostępne również w postaci długich lamp wiszących lub lamp stołowych, o tyle w ciągu dnia powinno być możliwe wykorzystanie naturalnego światła. Zaleca się więc miejsce w pobliżu okna. Pozycję siedzącą należy dobrać tak, aby podczas pracy nie stać się cieniem ze swoim ciałem.

Jeśli jednak nie planujesz kupowania nowej maszyny podczas zakładania szwalni, istnieje również sposób na wykorzystanie starej w ten sam sposób. W prosty sposób samodzielnie przygotujesz stół do maszyny do szycia za pomocą prostego projektu DIY. Nawiasem mówiąc, powinno to mieć rozmiar ok. 1 x 0,5 metra. Możesz również uzyskać pomoc od kogoś do projektu. W blacie stołu potrzebny jest prostokątny otwór, w który zmieści się maszyna i który jest po prostu wycinany. Krawędzie są następnie ładnie i gładko szlifowane. Maszynę do szycia należy następnie przymocować od dołu.

Stół do cięcia

szwalnia-wyposażenie-stół do krojenia-pomysł-kreatywne-hobby-szycie

Jeśli chcesz rozsądnie urządzić swoją szwalnię, powinieneś również pomyśleć o stole do krojenia i najlepszym dla niego miejscu. Nie musi być szczególnie długa, ale wystarczająco szeroka. Stół ten może również stać na ścianie lub służyć jako przedłużenie stołu do szycia. Zwłaszcza w przypadku tych większych elementów rozkład powinien być dokładnie przemyślany. Tabele nie powinny być uciążliwe i umożliwiać przyjemny ruch. W końcu nie chcesz się gdzieś wpaść za każdym razem, gdy wyciągniesz coś z szafy lub półki.

Przechowywanie przyborów do szycia

szwalnia-pomysly-meble-vintage-szafki-szafki-na-szwalnia

Przybory do szycia muszą być przechowywane w łatwo dostępnym miejscu, a jednocześnie chronione przed kurzem i światłem słonecznym. Należy dokładnie zastanowić się, które z tych przyborów chcesz trzymać w bezpośrednim sąsiedztwie maszyny do szycia, a które są rzadziej używane. Na przykład, przynajmniej najbardziej popularne kolory nici i mała para nożyczek do nici są najbardziej praktyczne w pobliżu, podczas gdy duże nożyczki częściej będą potrzebne w pobliżu stołu do cięcia, aby przeciąć tkaninę. Jeśli zajmujesz się tym hobby od dłuższego czasu, będziesz w stanie łatwo ocenić, które przybory do szycia są priorytetowe, a które mniej, dzięki czemu łatwo znajdziesz dobry system podczas zakładania szwalni.

szwalnia-wyposazenie-pomysl-pólka-nitki-rolki-kolory-tacza-przestrzeń-magazynowa

Szpule nici powinny być oczywiście dobrze zorganizowane i szybko dostępne, gdziekolwiek się znajdują. Najlepiej posortować je według koloru, aby zawsze można było szybko znaleźć żądany kolor. Ponieważ wiele stołów do maszyn do szycia jest wyposażonych w szufladę, warto używać jej do przechowywania. Dodatkowe pudełko, które wkładasz do szuflady, zapobiega szaleństwu szpulek nici i innych rzeczy. Po prostu posortuj wszystko dokładnie w pudełku. Oprócz szuflady można również użyć innych pudełek, które po prostu umieszcza się wzdłuż górnej, prawej lub lewej krawędzi stołu. Jeśli stracisz zbyt dużo miejsca do pracy, możesz rozważyć pojemnik na rolkach do przechowywania szpulek nici i innych ważnych przyborów, który podczas pracy jest po prostu wsuwany na stół do szycia, a następnie chowany na ścianie.

Przechowuj drobne akcesoria i tkaniny

szwalnia-wyposazenie-tkaniny-półki-kolory-ombre-wzory-hobby-przechowywanie

Wszystkie tkaniny są mniej lub bardziej wrażliwe. Nie tylko mole mogą szybko wyżreć piękną tkaninę. Bezpośrednie światło słoneczne i dużo światła również uszkadzają go, wybielając z czasem. Nie można zapomnieć o kurzu, który jest mniej lub bardziej obecny i nie można go całkowicie usunąć z pokoju. Przy każdym ruchu jest wirowany, a następnie osadza się na tkaninach, jeśli nie są dobrze schowane. Zamykana szafka lub nieprzezroczyste pudełko zdecydowanie powinny znaleźć miejsce podczas urządzania szwalni. W końcu materiały nie są używane od razu, ale leżą w szafie miesiącami, a czasem latami. Skrzynie są bardziej przydatne na małych przestrzeniach, ponieważ można je układać jedna na drugiej. Znajdź również przydatny system sortowania. Na przykład przechowuj każdy kolor z odpowiednimi niuansami w osobnym pudełku, a także kolorowe wzorzyste.

szwalnia-wyposażenie-guzików-sortowanie-kolory-pomysłów-okulary-półka-ścienna

Możesz także sortować przyciski według koloru. Zwłaszcza, gdy zebrałeś wiele różnych modeli, dobry przegląd kolorów jest bardzo ważny, aby w razie potrzeby szybko znaleźć odpowiedni model. Używaj czystych pól. Efekt tęczy, który pojawia się przy posortowanych guzikach, może wówczas mieć również efekt dekoracyjny. Nie należy też lekceważyć miejsca na taśmy. Na przykład gumki nie mogą leżeć na słońcu, ponieważ szybko tracą elastyczność. W przeciwnym razie można je również zawiesić na hakach na ścianie, oczywiście ponownie posortowane według koloru i/lub materiału.

Kolor szwalni odgrywa ważną rolę, zwłaszcza gdy do pomieszczenia nie dociera dużo światła dziennego. Wtedy korzystne są możliwie jasne kolory ścian, ponieważ odbijają one mało światła i sprawiają, że pomieszczenia stają się jaśniejsze i bardziej przyjazne. To samo dotyczy mebli. Jeśli nadal chcesz trochę koloru, możesz pomalować ścianę akcentującą lub zaprojektować ją tapetą, powiesić fototapety, ułożyć dywan lub użyć innych dekoracji i akcesoriów domowych do szwalni.

Zaprojektuj kącik do szycia

szwalnia-wyposażenie-salonu-szwalnia-narożnik-projekt-biurko

Jeśli nie masz wolnej przestrzeni, którą można by urządzić jako szwalnię, można również wspaniale stworzyć mały kącik do szycia, pod warunkiem, że masz na to przynajmniej trochę wolnego miejsca. Taki narożnik można również wspaniale połączyć z miejscem pracy w salonie. Są systemy, w których maszyna do szycia jest po prostu opuszczana. Masz już wolne biurko do pracy. Wykorzystaj również inne meble w pokoju na swoją korzyść. Jeśli jadalnia znajduje się również w salonie, może służyć jako stół do krojenia, ponieważ zwykle jest dość duży. A do przechowywania przyborów do szycia po prostu użyj istniejących mebli, takich jak półki, meblościanka, kredensy i tym podobne.