Projektowanie wnętrz

Życie w mieszance stylów – wielki trend mieszkaniowy w meblach

Mieszkanie w mieszance stylów-umeblowanie-jednopokojowe mieszkanie-salon-kroki-chesterfield-sofa-brązowa-skóra-beton-szary

w Życie z mieszanką stylów stał się trendem, ponieważ można nadać swojemu mieszkaniu indywidualny charakter i nie należy rozstawać się z przedmiotami o wartości emocjonalnej. Meble i przedmioty z różnych epok i stylów można śmiało i gustownie łączyć. Aby ostateczny projekt nie wydawał się chaotyczny i zdezorientowany, ale tworzył domową harmonię, przy wyborze należy zwrócić uwagę na kilka drobiazgów. Jako przykład rozważ projekt jednopokojowego mieszkania autorstwa KC Studio w New Taipei City na Tajwanie.

Żyj w mieszance stylów – egzotycznych i indywidualnych

Mieszkanie w mieszance stylów-umeblowanie-jednopokojowe mieszkanie-betonowa ściana-szorstkie lustro-futro-dywan-chesterfield-sofa

Niewielkie mieszkanie o powierzchni około 50 metrów kwadratowych znajduje się na antresoli, dzięki czemu z łatwością można stworzyć dwa poziomy mieszkalne. Mała strefa wejściowa zaprasza do otwartego salonu, a kilka stopni w górę prowadzi do wnęki sypialnej. Poszczególne obszary są po mistrzowsku optycznie oddzielone – kolorem, stylem i materiałami.

Mieszkaj w mieszance stylów – małe mieszkanie z charakterem

Mieszkanie w mieszance stylów-umeblowanie-jednopokojowe-mieszkanie-шохнъиммер-betonowa ściana-szorstkie-futro-dywan-chesterfield-sofa-brązowa

Przy urządzaniu i projektowaniu w mieszance stylów szczególnie ważne jest, aby każdy element znalazł swojego „partnera” w pomieszczeniu. Oznacza to, że każda część powinna znaleźć się w innej, stylistycznie wywodzącej się z tej samej epoki, tej samej kultury lub tej samej rodziny kolorystycznej. Pozwala to uniknąć bałaganu i kiczu.

Eklektyczny styl umeblowania nie oznacza chaosu, ale mieszankę stylów

Wystrój w stylu Pop Art – wyrazisty i artystyczny

Meble w stylu retro – meble i kolorystyka z lat 60

Wohnwand prezentuje kolekcję figurek do zabawy

Życie w mieszance stylów -umeblowanie-jednopokojowe-mieszkanie-pomieszczenie mieszkalne-życie-kolekcja-ścienna-lego-zabawki

Projekt tego jednopokojowego apartamentu opiera się na tych zasadach i tworzy przytulną atmosferę z silnym osobistym akcentem. Mieszkanie zostało specjalnie zaprojektowane z myślą o młodej parze, która aktywnie działa w branży modowej i wciąż kolekcjonuje małe figurki i klocki Lego. Te dwa punkty zadecydowały o dalszym projektowaniu małego mieszkania.

Meblościanka ozdobiona elementami w stylu stiuku na całej powierzchni ściany

Mieszkanie w różnych stylach - umeblowanie - mieszkanie jednopokojowe - salon - umywalka - aneks kuchenny - szary

Designerskie meble i niezwykła kolekcja są centralnym punktem pomieszczenia. Sofa Chesterfield wykonana z brązowej skóry jest połączona z futrzanym dywanem na środku salonu, drewno jest używane jako podłoga na pierwszym i drugim poziomie mieszkalnym i nadaje szaremu mieszkaniu przytulny charakter.

Kącik kuchenny i schody do części sypialnej

Mix stylów-mieszkania-meble-jednopokojowe-apartament-aneks kuchenny-zlew-granit-czarny

Szary można nazwać kolorem podstawowym i można go znaleźć w kilku optykach. Ściany zaprojektowano w całości w kolorze szarym – z jednej strony z surowego betonu, az drugiej jako powłoka meblościanki prezentująca niezwykłą kolekcję. Lustra i ramy w stylu barokowym kontrastują z betonową ścianą i są „lustrzane” w przeciwległej ścianie ozdobionej elementami stiuku.

Żyj w mieszance stylów – surowa betonowa ściana i rama lustra w stylu barokowym 

styl-mix-mieszkania-meble-jednopokojowe-apartament-widok-górny-poziom-mieszkalny-podloga-drewniana-salon-sciana-betonowa-szorstki

Aneks kuchenny oraz schody do sypialni i strefy wejściowej są całkowicie czarne i pośrednio oświetlone. W przeciwieństwie do tego i jako nawiązanie do kolekcji o zabawnym charakterze, jest płytka z wzorem modułowym w odcieniach różu.

Oddzielna część sypialna i dzienna nieprzezroczystą zasłoną

styl-mix-mieszkania-meble-jednopokojowe-mieszkanie-sypialnia-przedpokój-podloga-zaslona-niszowa

Powierzchnia spania jest bardzo zmniejszona – materac i wnęka ze schowkiem, a także lampka nocna. Nieprzezroczysta szara zasłona oddziela maleńką sypialnię i zapewnia większą prywatność.

Żyj mieszanką stylów – użyj płytek betonowych, drewnianych i modułowych

style-mix-mieszkania-meble-jednopokojowe-mieszkanie-wejście-beton-płytki-wzór-efekt 3d

Przy wejściu znajduje się pokój mokry – mała łazienka z prysznicem i aneks kuchenny z blatem z czarnego granitu.

Żyj mieszanką stylów – kolekcja figurek i Lego jako atrakcja i dekoracja

style-mix-living-umeblowanie-jednopokojowe-apartament-korytarz-step-beton-płytki-living wall

Każdy element projektu powinien znaleźć się w drugim. Modułowe płytki nawiązują do zabawnego charakteru kolekcji zabawek, szara meblościanka do betonu, schody na poziomy mieszkalne w mieszkaniu.

Mała łazienka za lustrem

styl-mix-mieszkania-meble-jednopokojowe-apartament-przedpokój-łazienka-płytki-wzór-beton

Mała łazienka została oddzielona od części dziennej częściowo kawałkiem ściany, a częściowo lustrzanym szkłem. Szkło lustrzane to sztuczka projektowa, szczególnie w ciasnych przestrzeniach – przepuszcza światło, ale pozostaje całkowicie nieprzezroczysta z jednej strony, ale z lustrzaną powierzchnią.

Szkło lustrzane – z jednej strony przezroczyste i półprzezroczyste, z drugiej nieprzezroczyste

style-mix-living-umeblowanie-jednopokojowe-apartament-łazienka-umywalka-lustro-okrągły-beton

* Dowiedz się więcej o projekcie i innych projektach od KC Studio tutaj