Projektowanie wnętrz

Umeblowanie gabinetu dla 2 osób: pomysły, wskazówki i inspiracje

Gabinet dla 2 osób-nowoczesne-światło-pośrednie-oświetlenie-dekoracyjne

Wspaniale może być dzielenie badania ze współlokatorem lub partnerem miłosnym! Izolacja społeczna jest często problemem dla osób pracujących samotnie w domu i nie jest to zdrowe. Możliwość komunikowania się z inną osobą w ciągu dnia lub wspólnego śmiechu od czasu do czasu może sprawić, że praca w domu będzie o wiele przyjemniejsza. Ale oprócz pozytywnych stron są oczywiście także negatywne. Dziś dajemy Ci kilka wskazówek, co wziąć pod uwagę, przygotowując badanie dla 2 osób.

Studium dla 2-osobowych-ustawionych-czarno-białych-pasków-półek

Przed podjęciem decyzji o zorganizowaniu badania dla 2 osób w swoim domu, rozważ następujące możliwe problemy. Nie jesteś dobrym kandydatem na wspólne biuro domowe, jeśli:

  • kto chce słuchać muzyki podczas pracy, a drugi potrzebuje absolutnej ciszy.
  • oboje musicie dużo rozmawiać przez telefon i jednocześnie
  • jeden czuje się komfortowo w temperaturze pokojowej 18 stopni, a drugi drży
  • masz różne pomysły na czyste i uporządkowane badanie

Jeśli próbujesz podzielić się badaniem z osobą, której styl pracy i potrzeby związane z komfortem są zbyt różne, wszystko może skończyć się katastrofą.

Gabinet-dwa-pod-schodami-osobne-biurka-oświetlenie-szuflady

Jednak wspólne domowe biuro może być dla Ciebie właściwym rozwiązaniem, jeśli żadne z powyższych stwierdzeń nie dotyczy Twojego duetu. Abyście mogli pokojowo współistnieć, powinniście najpierw określić swój styl interakcji. Czy pracujecie całkowicie niezależnie od siebie, czy też musicie ściśle ze sobą współpracować? Jak tylko odpowiesz na to pytanie, możesz skonfigurować swoje badanie dla 2 osób optymalnie zgodnie ze swoimi potrzebami.

Załóż gabinet dla 2 osób – pracuj niezależnie od siebie

gabinet-2-osoba-biurko-L-kształt

Optymalne rozmieszczenie biurek: Najlepiej stać plecami do siebie, aby nikt się nie rozpraszał. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku jest długie biurko w kształcie litery L oraz dwa równoległe. Biurka nie muszą być zbyt blisko siebie, musi być wystarczająco dużo miejsca do poruszania się.

dwuosobowa-gabinet-L-biurko-przestrzeń do przechowywania

Przestrzeń magazynowa: Szafki, szuflady i schowki w gabinecie powinny być łatwo dostępne z obu stron, aby nikomu nie przeszkadzać.

Korzystanie z telefonu: Jeśli oboje musicie od czasu do czasu korzystać z telefonu, to w porządku. Jednak w przypadku długich i intensywnych rozmów telefonicznych może to stać się problemem dla obu stron. Zwłaszcza jeśli oboje rozmawiacie w tym samym czasie.

Zorganizuj badanie dla 2 osób – współpracuj ściśle

umeblowanie-gabinet-2-osoba-duze-wspólne-biurko-regale-przyszne

Optymalne rozmieszczenie biurek: Dla dwóch osób, które przez większość czasu muszą pracować razem, najlepiej byłoby, gdyby biurka znajdowały się naprzeciwko siebie. Duże wspólne biurko też nie jest złym pomysłem.

nauka-dwie-osoby-praca-razem-razem-stół

Przestrzeń magazynowa: Nawet jeśli oboje musicie pracować razem, byłoby lepiej, gdyby każdy z was miał własne miejsce do przechowywania. Jeśli większość miejsca do przechowywania znajduje się za jednym z biurek, może to być denerwujące dla jednej osoby, jeśli druga musi często uzyskiwać dostęp do szafek.

Pracownia-projektowanie-oświetlenie-biurka-wiszące oświetlenie-reflektory

Oświetlenie: Dobre oświetlenie biurka jest niezbędne do skoncentrowanej i wydajnej pracy. Upewnij się, że oba biurka są wystarczająco jasne. Na przykład elastyczne oprawy do wbudowania i reflektory szynowe zapewniają ukierunkowane światło dokładnie tam, gdzie jest potrzebne. Dobrym rozwiązaniem są również lampy wiszące i paski LED.

gabinet-biurko-stojące-komputer-białe-drewno-szara-farba-ścienna

Komfort: To, że dzielisz wspólne badanie, nie oznacza, że ​​oba obszary pracy powinny wyglądać tak samo. W projekcie należy uwzględnić życzenia każdej osoby, ponieważ wszyscy mamy bardzo różne wyobrażenia o wygodzie: niektórzy lubią pracować na stojąco, inni chcieliby wygodnie siedzieć na kanapie i pracować na laptopie.

ucz się-dwa-ustaw-siedź-do-siebie

Zapotrzebowanie na miejsce: Ile miejsca potrzebuje każdy? To może być bardzo różne w zależności od pracy. Na przykład, gdy jedna osoba pracuje tylko na komputerze, podczas gdy druga musi położyć wiele rzeczy na swoim biurku. Aby uniknąć konfliktu, odpowiednio podziel dostępną przestrzeń.

Załóż studium dla 2 osób – pracuj częściowo samodzielnie, częściowo od siebie zależne

studium-dwuosobowe-ikea-skandynawska-bezposrednio-przed-oknem

Pracujecie niezależnie od siebie, ale często musicie wspólnie dyskutować? W takim przypadku najlepiej usiądź obok siebie. Jeśli biurka znajdują się tuż przy oknie, obaj pracownicy mogą cieszyć się pięknym widokiem na zewnątrz.

Gabinet-dwuosobowe-biurko-przy-oknie-ściana-półki-przestrzeń do przechowywania

Krzesła biurowe z kółkami zapewniają jednak dobrą elastyczność i mobilność, jeśli musisz przejść do drugiego biurka, na przykład, aby omówić coś razem.

Przestrzeń magazynowa: Idealna jest duża szafka za biurkami, w której obaj mogą łatwo sięgnąć po wszystko. Każdy może schować swoje rzeczy w zasięgu ręki w praktycznych szufladach na biurku lub w kontenerze na kółkach pod biurkiem.

Gabinet-dwuosobowy-drewniana-okładzina-biała-biurka-szuflady

Wszystko co ważne na pierwszy rzut oka:

1. Najpierw zdecyduj, czy chcesz i możesz dzielić wspólne badanie, omawiając swoje indywidualne potrzeby dotyczące ciszy, czystości, komfortu i korzystania z telefonu.

gabinet-dwuosobowy-biurka-ikea-creative-wall-design

2. Optymalna pozycja biurek zależy od stylu interakcji.

– Jeśli pracujesz samodzielnie, możesz stać plecami do siebie. Idealne do tego jest również duże biurko w kształcie litery L.

– Jeśli często pracujesz razem, biurka powinny znajdować się naprzeciwko siebie. Duże wspólne biurko nadaje się również dla współpracowników.

– Każdy pracuje dla siebie, ale czy są rzeczy, o których warto wspólnie przedyskutować? Ustaw biurka obok siebie tuż przed ścianą lub oknem.

Gabinet-dwuosobowy-ikea-kontener-drewniane-wpuszczane-światła

3. Zaplanuj wystarczającą ilość miejsca do przechowywania i łatwy dostęp do ważnych przedmiotów. Ważne jest również, aby w miejscu pracy wszystko było pod ręką. Każdy musi być w stanie wykonywać swoją pracę bez przeszkadzania innym.

gabinet-mały-mieszkanie-dwuszufladowe-wiszące-lampy

4. W zależności od osobistych preferencji zaplanuj optymalne oświetlenie dla każdego miejsca pracy. Przy wyborze świateł należy zwrócić uwagę na natężenie oświetlenia i temperaturę barwową źródeł światła.

miejsce pracy-dwa-różne-modele-krzeseł-modele

5. Przy wyborze mebli dużą rolę odgrywają również wymagania dotyczące komfortu osobistego, np. istnieją różne rodzaje krzeseł i biurek.

Umeblowanie-studia-dla-dwóch osób-płyta-pływająca

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki będą dla Ciebie pomocne. Jeśli jednak nie masz oddzielnego pokoju, w którym możesz urządzić gabinet, rozważ zintegrowanie miejsca pracy z częścią dzienną.

Miejsce pracy-dwa-salon-zintegruj-2-pokojowe-apartament

strefa pracy-dwa-salon-integracja-telewizja

Reflektory punktowe montowane na ścianie do montażu na ścianie z dwoma salonami

Przegroda do miejsca pracy-dwuosobowa-salon-biurko-pokój

strefa pracy-dwa-salon-wspólne-biurko

miejsce do pracy-dwa-salon-meble-kea