Projektowanie wnętrz

Umeblowanie badania zgodnie z Feng Shui: pomysły projektowe, które zachęcają do koncentracji

Coraz więcej osób nie spędza swojej codziennej pracy w biurze, ale we własnym domowym biurze. Dlatego tym ważniejsze jest, aby zaprojektować pokój w taki sposób, aby cieszyć się nim i być produktywnym. Dla wszystkich, którzy chcą przytulnego i funkcjonalnego wnętrza, dalekowschodnie nauczanie Feng Shui oferuje rozwiązanie. Przestrzegając jego podstawowych zasad, możesz rozwinąć swoją kreatywność i zwiększyć koncentrację. Powiemy Ci, jak założyć badanie Feng Shui i na co należy zwrócić uwagę. Od ustawienia biurka i firmy po kolorystykę i dekorację: w ten sposób krok po kroku zaprojektujesz optymalną przestrzeń, w której możesz rozpocząć dzień pracy z motywacją!

Umeblowanie badania: przepływ energii w pomieszczeniu według Feng Shui

Umeblowanie gabinetu według projektu drewnianego biurka Feng Shui

Termin „Feng Shui” pochodzi z języka chińskiego i oznacza „wiatr i woda”. W nauczaniu azjatyckim koncentruje się na harmonii w umeblowaniu. Wszystko w pomieszczeniu – od mebli po dekoracje – powinno być zaaranżowane w taki sposób, aby umożliwiało swobodny przepływ energii. Rozpoznawanie i kontrolowanie ścieżek tego przepływu energii (Qi) ma fundamentalne znaczenie dla Feng Shui. Tylko w ten sposób mieszkańcy mogą poczuć pozytywną energię i cieszyć się efektami. Bo Qi ma wnosić do domu zdrowie, szczęście i sukces. Istnieje wiele książek, które zajmują się chińskimi zasadami projektowania. Ale nie musisz być ekspertem, aby przeprowadzić badanie według Feng Shui. Wystarczy, że przy aranżacji mebli weźmiesz pod uwagę kilka rzeczy.

Umeblowanie badania: według Feng Shui domowe biuro to osobny pokój

Umeblowanie badania według Feng Shui zaprojektuj przepływ energii w pomieszczeniu

Mała wnęka pod schodami, kącik w części sypialnej lub po prostu biurko w kuchni: jeśli chcesz urządzić swój gabinet zgodnie z zasadami Feng Shui, lepiej zrezygnuj z tego. Ponieważ tylko wtedy, gdy domowe biuro znajduje się w osobnym pomieszczeniu, można całkowicie skoncentrować się na pracy. Pierwszą podstawową zasadą nauczania jest jak najlepsze rozdzielenie życia zawodowego i prywatnego. Pomieszczenia nadają się zatem na gabinet, który:

 • być jak najdalej od miejsca do spania.
 • jeśli to możliwe, miej osobne wejście.

Decydującą rolę odgrywa również kierunek kompasu.

 • Pokoje wychodzące na zachód nadają się do pracy zespołowej, konferencji i opracowywania projektów. Promują ducha zespołowego.
 • Pokoje wychodzące na południe są odpowiednie dla freelancerów zajmujących się marketingiem i reklamą.
 • Pokoje od strony wschodniej zachęcają do kreatywności i dlatego są odpowiednie dla artystów, pisarzy, dziennikarzy i grafików.
 • Sale wychodzące na północ wspierają freelancerów zajmujących się organizacją eventów, pracą biurową czy badaniami rynkowymi i społecznymi.

Przygotuj gabinet: ustaw prawidłowo biurko w pokoju

Umebluj gabinet w nowoczesnym stylu wiejskiego domu według Feng Shui

W domowym biurze Feng Shui biurko powinno znajdować się na środku pokoju. Jeśli nie jest to możliwe, należy zaplanować minimalną odległość 40 cm między ścianą a biurkiem. Decydującą rolę odgrywa również kierunek siedzenia – należy patrzeć bezpośrednio na drzwi pokoju lub przynajmniej mieć na nie oko. Okno z tyłu jest niekorzystne z jednej strony ze względu na padające światło, z drugiej strony ruchy lub cienie ptaków, pojazdów lub sąsiadów na tarasie na dachu odwracają uwagę od ich pracy.

Najlepiej, jeśli spojrzysz bezpośrednio lub na boki w kierunku drzwi i okna. Nauki Feng Shui twierdzą, że w ten sposób możesz kontrolować przepływ energii w pomieszczeniu.

Umeblowanie badania: padanie światła według Feng Shui

Nie należy siadać plecami do okna ani stawiać stanowiska pracy bezpośrednio w stronę okna. Okazuje się, że optymalne jest, jeśli okno jest z boku. W ten sposób powierzchnia robocza jest dobrze oświetlona przez cały dzień.

Wieczorem dostępne jest pełne spektrum światła. Są to lampy, które emitują światło we wszystkich barwach światła. To pełne spektrum oświetlenia jest bardzo zbliżone do spektrum światła słonecznego. Lampy światła dziennego nie męczą oczu i zwiększają koncentrację. Udowodniono również naukowo, że lampy o pełnym spektrum pobudzają organizm do uwalniania hormonu serotoniny. Krótko mówiąc, możesz pracować wydajniej bez zmęczenia oczu.

Popraw jakość powietrza w domowym biurze dzięki roślinom doniczkowym

Skonfiguruj pomysły na naukę w stylu Feng Shui

Dobra jakość powietrza ma kluczowe znaczenie dla naszej produktywności i dobrego samopoczucia. Szczególnie w gabinecie, gdzie spędzamy dużo czasu, warto zwrócić uwagę na dobrą jakość powietrza. Tutaj wkraczają rośliny domowe, ponieważ mogą zwiększać zawartość tlenu w pomieszczeniu oraz pochłaniać i przetwarzać zanieczyszczenia. Ponadto rośliny domowe działają relaksująco i uspokajająco. Oto lista roślin, które utrzymują powietrze w Twoim domu w czystości:

 • Filodendron sercowaty
 • Lilia pokojowa (zwana także liściem pochwowym)
 • Płacząca figa
 • palmy
 • Kauczukowiec

Wyposażenie gabinetu: materiały według Feng Shui

Badanie umeblowania zgodnie z Feng Shui.Biurko między oknami a drzwiami dla przepływu energii

Jeśli organizujesz badanie Feng Shui, najważniejszą opcją są naturalne materiały. Drewno to prawdziwy klasyk Feng Shui. Materiał wygląda stabilnie, a jednocześnie wnosi naturę we własne cztery ściany. Według Feng Shui drewno może mieć pozytywny wpływ na efekt przestrzenny. Jeśli chcesz pobudzić kreatywność i puścić wodze fantazji, postaw na biurko z jasnego drewna o minimalistycznym designie. Ważne jest, aby biurko tworzyło wrażenie lekkości w pomieszczeniu. Chcąc rozwijać swoje talenty organizacyjne, warto zdecydować się na biuro z litego drewna.

Inne materiały promujące przepływ qi przez pomieszczenie to kamień naturalny i metal. Półki metalowe, ściana z kamienia naturalnego, kosze z rattanu i fotele z obiciem z tkaniny lnianej również pozytywnie naładują gabinet i dodadzą kopa świeżości domowemu biuru.

Porządek to absolutna konieczność

Stwórz małe studium Wskazówki dotyczące biurka według Feng Shui

Niezależnie od tego, czy jest duży, czy mały: w badaniu powinien panować porządek. Szczególnie nadają się do tego szafki i szuflady. Oferują wystarczającą ilość miejsca do przechowywania nie tylko teczek i teczek z czasopismami, ale także sprzętu biurowego i akcesoriów. Jeśli potrzebujesz również półek, nie umieszczaj ich na wysokości oczu, ponieważ będą stale rozpraszać Twój wzrok. Staraj się również utrzymywać biurko w jak największym porządku, sprzątaj je każdego wieczoru. Na biurku Feng Shui nie ma również miejsca na szereg organizerów na biurko, stojaków na długopisy, stojaków do czytania, wkładek do sortowania i systemów wielostanowiskowych z półkami na akta.

Umeblowanie badania Feng Shui: schemat kolorów

Umeblowanie badania zgodnie z pomysłami projektowymi Feng Shui

Doktryna Feng Shui mówi, że kilka odcieni kolorów wnosi szczęście do domu. Należą do nich błękit, zieleń, fiolet i czerwień, biel, szarość i odcienie kremu sprzyjają koncentracji, a odcienie ziemi, takie jak brąz i miedź, koją oczy. Połącz mocne z pastelowymi niuansami, aby osiągnąć maksymalny efekt. Nasycone odcienie czerwieni lub granatu są mniej odpowiednie w przypadku 40-godzinnego tygodnia pracy. Lepiej postawić na neutralne kolory, a potem ustawić akcenty dodatkami i sztuką.

Udekoruj gabinet: obrazki, zdjęcia rodzinne, a raczej kwiaty?

Skonfiguruj badanie, wybierz uspokajające kolory zgodnie z Feng Shui

Zaaranżowałeś meble zgodnie z teorią harmonii Feng Shui, teraz badanie jest prawie ukończone. Niemal, bo tylko odpowiednie dodatki nadają pomieszczeniu charakteru. Ale co to powinno być: rodzinne zdjęcia z ostatnich wakacji, obrazy, a może wolisz świeże kwiaty w wazonie? Dekorując swoje domowe biuro, należy kierować się jedną zasadą: Lepiej za mało niż za dużo. Pozostaw pustą ścianę. Skoncentruj się na tym, co chcesz osiągnąć w swoim życiu zawodowym. Zdjęcia z ostatnich wakacji mogą rozpraszać uwagę. Zegary ścienne i kalendarze również nie mają miejsca w szafce Feng Shui. Jeśli już, możesz postawić klepsydrę na biurku. Upewnij się, że wieszasz tylko zdjęcia lub obrazy z uspokajającymi motywami. W domowym biurze nie może być zbyt kolorowo.

Częste błędy przy dostarczaniu badania według Feng Shui

Udekoruj swój gabinet drewnianymi meblami i szklanym biurkiem

Znasz już podstawowe zasady nauczania Feng Shui i wiesz, jak je wdrażać. Na koniec ujawnimy kilka typowych błędów, których należy unikać.

 • Nie bierz pod uwagę warunków przestrzennych. Nie zawsze jest możliwe zaaranżowanie mebli zgodnie z nauką Feng Shui. W takich przypadkach pierwszą rzeczą do przemyślenia jest funkcjonalność. Na przykład, jeśli musisz postawić biurko przed oknem, zainstaluj rolety dzień i noc.
 • W gabinecie Feng Shui nie ma miejsca na szklane stoły. Szkło jest zbyt delikatne i może negatywnie wpływać na przepływ energii w pomieszczeniu.
 • Zamontuj tylko jedno źródło światła na suficie. Koncepcja oświetlenia jest absolutną koniecznością w studium. Warto zainwestować w wysokiej jakości oświetlenie, ponieważ nie męczy wzroku.
 • Brak miejsc do zaplanowania dla gości. Zwłaszcza jeśli pracujesz w zespole z innymi kolegami lub przyjmujesz klientów od czasu do czasu, powinieneś również ustawić wygodne miejsce dla gości.

Urządź swój gabinet zgodnie z Feng Shui, oszczędnie w stylu skandynawskim

Nauczanie Feng Shui jest bardzo popularne nie tylko w Azji. Jest teraz popularny na całym świecie i każdy projektant wnętrz zna jego podstawowe zasady. W zasadzie są one bardzo proste: zostaw szczelinę między biurkiem a ścianami, zawsze miej dobry widok na drzwi i ścianę z tyłu, ustaw biurko w pokoju tak, aby światło z okna padało na nie z Strona. Uporządkuj rozpraszające przedmioty w szafach i szufladach. Unikaj silnych kontrastów kolorystycznych, zamiast tego używaj neutralnych kolorów. Przekazują spokój w gabinecie. Jeśli chodzi o wybór materiału, szczególnie odpowiednie są lite materiały naturalne, takie jak drewno czy kamień naturalny. Można również użyć metalu, lepiej trzymać ręce z dala od szkła. Lampy światła dziennego oferują najlepsze możliwe oświetlenie wieczorem, dzięki czemu potrzebujesz nie tylko źródła światła, ale kompletnej koncepcji oświetlenia.

Gabinet powinien wydawać się przytulny i spokojny

Umeblowanie gabinetu zgodnie z Feng Shui Pozycjonowanie biurka

Lepiej obejść się bez zbytniej dekoracji: wystarczy czarno-biały obraz na ścianie, posąg z drewna dryfującego i dywan z motywami geometrycznymi

Skonfiguruj swoje badanie zgodnie z materiałami Feng Shui

Skonfiguruj domowe biuro zgodnie z pomysłami i kolorami Feng Shui

Biblioteka i przestrzeń do pracy w jednym: tylko jeśli jesteś profesjonalnym dziennikarzem lub pisarzem

Pisanie pomysłów projektowych na biurku w bibliotece

Patrząc na drzwi, z masywną ścianą za tobą: to właściwa pozycja dla biurka w gabinecie Feng Shui

Umeblowanie gabinetu Biurko patrzy w stronę drzwi