Projektowanie wnętrz

Tylko detale czynią łazienkę wyjątkową – armatura łazienkowa

duże pomysły na projekt łazienki armatura wolnostojące zdjęcia wanny

Zdjęcie autorstwa XtravaganT Fotoutolia

Baterie łazienkowe są ważną częścią projektowania łazienki. Czy to w wannach, kabinach prysznicowych czy toaletach – mają szerokie zastosowanie i pomagają przekształcić łazienkę w oazę dobrego samopoczucia.

Armatura łazienkowa – nieodłączny element wystroju łazienki

mała łazienka ustawiona beżowo-brązowe krany ze stali nierdzewnej

Zdjęcie autorstwa Sushi Kinga Fotolia

Trudno sobie wyobrazić przeprowadzenie remontu łazienki bez odpowiedniej armatury łazienkowej. Armatury umywalkowe dopasowane do armatury prysznicowej tworzą stylowy i jednolity wygląd. Nowoczesna armatura wannowa i prysznicowa uzupełni nową wannę. Termostat wannowy z wstępnie regulowanymi limitami temperatury zapewni maksymalny komfort. Producenci dążą do połączenia funkcjonalności i estetyki – wiele armatur do wanny jest zatem wyposażonych w funkcję oszczędzania wody i można je przełączać automatycznie. Oddzielne armatury prysznicowe zapewniają pewną elastyczność i dlatego doskonale nadają się do małych kabin prysznicowych. Absolutną atrakcją w łazience są baterie umywalkowe z elektroniką na podczerwień. Baterie trójotworowe i baterie słupkowe w stylu retro wyglądają jednocześnie elegancko i klasycznie. Oprawy matowe i ciemne nadają się do minimalistycznych aranżacji łazienek. Możliwe są również zestawienia dwukolorowe – wersja chromowana ze złotymi detalami jako akcentami z pewnością przyciągnie wzrok w każdej łazience.

Armatura łazienkowa – przegląd materiałów

nowoczesne baterie łazienkowe umywalka ze stali nierdzewnej stylowe czarne białe płytki

Zdjęcie z Lichtmaler Fotolia

Łazienka to specyficzne pomieszczenie o szczególnych wymaganiach – ze względu na wilgoć należy w niej zastosować nierdzewne i trwałe materiały. Dlatego szczególnie odpowiednie są wysokiej jakości i błyszczące okucia wykonane z mosiądzu, chromu lub stali nierdzewnej. Są wytrzymałe, a jednocześnie bardzo łatwe w pielęgnacji. Ceramiczne uszczelki zapewniają trwałość modeli. Obecnie większość z nich trzyma Baterie łazienkowe dzięki specjalnej obróbce ich połysk. Jeśli nie jesteś pewien, jaką armaturę łazienkową wybrać, zapytaj ekspertów – sklep internetowy Ihrbadwelt.de oferuje szeroką gamę produktów wielu producentów. Szczegółowe informacje o poszczególnych modelach można szybko znaleźć w opisie produktu. Niezależnie od tego, czy jest klasycznie elegancki, purystycznie prosty, czy lśniący nowoczesny – wybór należy do Ciebie! Zdjęcia z Fotolia

nowoczesne zestawy mebli łazienkowych czarne akcesoria łazienkowe czerwone