Projektowanie wnętrz

Top 10 projektantów pokoi 3D online za darmo i bez pobierania

W dzisiejszych czasach zawsze szukamy w internecie pomysłów na aranżację naszego wnętrza, szczegółowo planujemy wyposażenie i remont, ale do ostatniej chwili nigdy nie wiemy, jak to będzie faktycznie wyglądało. Czy nie byłoby lepiej, gdybyśmy mogli wirtualnie zaplanować nasze pokoje??

Bezpłatnie 3d-planista-pokojów-podział-pokojów-meble-projektowanie-wyposażenia-pokojów

Na rynku dostępnych jest wiele programów i oprogramowania, ale możesz darmowy planer pokoju 3D znaleźć w Internecie. W najlepszym przypadku powinny być odpowiednie dla użytkowników bez doświadczenia z planowaniem pomieszczeń i być w stanie wykonać więcej niż tylko jedno zadanie – np. być w stanie ustawić, wybrać dekorację z galerii, przesuwać ściany i malować je różnymi kolorami , a to wszystko za darmo!

Proste, bezpłatne planery pomieszczeń 3D, które można znaleźć online

1 / Planer przestrzeni życiowej online RoomSketcher 

free-life-planner-online-pokojeSketcher-plany pięter-planowanie-3D

Szkicownik pokoju to program o największych możliwościach wśród sprawdzonych projektantów pomieszczeń. Rozpoczęcie jest łatwe! W wersji darmowej, po zarejestrowaniu się, w kilku krokach możesz stworzyć i urządzić własny dom. Narysuj ściany i samodzielnie wstawiaj drzwi i okna. Zmień kolor i materiał podłogi, ścian i sufitu. W bezpłatnym programie do planowania pomieszczeń RoomSketcher możesz użyć prawdziwych produktów znanych producentów do umeblowania swojego domu lub zmiany rozmiaru produktów tak, aby reprezentowały Twoje istniejące meble.

3d-online-planowanie przestrzeni mieszkalnej-RoomSketcher-Interfejs-plany pięter-planowanie

RoomSketcher to internetowy planer pokojów. Możesz więc zacząć od razu bez pobierania i tworzyć własne projekty. Nowe produkty dodawane są co tydzień! Możesz uzyskać dostęp do swoich planów z dowolnego komputera i pokazać je znajomym. Wypróbuj różne plany pomieszczeń lub kolory ścian i zobacz efekt na zdjęciach tak, jakbyś stał w pokoju. Początkujący mogą szybko i łatwo wdrożyć swoje pomysły w darmowym planerze pokoju RoomSketcher.

Jeśli chcesz korzystać z RoomSketcher profesjonalnie, np. do samodzielnego rysowania wysokiej jakości planów pięter lub zlecania ich tworzenia i nie tylko, masz dodatkowe opcje z wersjami (VIP&Pro) dla budowniczych domów, dekoratorów wnętrz, projektantów wnętrz i pośredników w obrocie nieruchomościami.

3d-Raumplaner-RoomSketcher-top-10-darmowe-oprogramowanie-do-planowania-mieszkania-online

Dla początkujących i profesjonalistów: Planer przestrzeni życiowej 3D online dla każdego

Planowanie aranżacji wnętrz w 3D – 5 wskazówek dotyczących bezpłatnego oprogramowania

Z Villeroyem & Internetowy program do projektowania łazienki firmy Boch znajdzie odpowiednie produkty do Twojej wymarzonej łazienki

2 / Roomstyler – darmowy planer pokoju 3D

wirtualny planer pokoju 3d za darmo

Jeśli chcesz przesłać własny plan pięter lub chcesz bawić się zaprogramowanymi planami pięter, to jest to darmowy planer pokoju 3D tylko dla Ciebie. Roomstyler pozwala samodzielnie określić położenie drzwi, okien i ścian oraz wybrać odpowiednie elementy wnętrza z galerii. Interfejs jest stosunkowo prosty i pozwala użytkownikowi zobaczyć plan w 3D z różnych widoków, a nawet pomalować ściany i sufit na kolory.

planer pokoju online bezpłatnie bez pobierania

Ciekawą funkcją są również moodboardy. Zebrane pomysły są prezentowane w przejrzysty sposób na moodboardzie. Daje to wyobrażenie o tym, jak kolory i materiały współgrają ze sobą i tworzą całość.

Dostępnych jest więcej opcji – możesz przesłać swój model na Facebooka i podzielić się nim ze znajomymi! Dla wszystkich, którzy kochają swojego iPhone’a, Roomstyler ma również bezpłatną aplikację do pobrania. Nie możesz tam edytować projektów, możesz tylko czerpać inspirację. Można je z kolei komentować i lubić.

3 /Planowanie domu IKEA – Bezpłatny planer pokoju 3D

Ikea-Home-planner-darmowy-program-planowania-pokojów

Ikea-Home-Planner-darmowy-program-online

Ikea opracowała darmowe oprogramowanie, które pozwala zaplanować meble i dekoracje do własnego domu! Przeglądając katalog Ikei, marzyłeś, żebyś mógł wziąć dokładnie ten regał lub stolik nocny i zobaczyć, jak będzie wyglądać w Twoim pokoju?

Podgląd programu Ikea Home Planner

Ten prosty darmowy planer pokoju 3d pomoże Ci najpierw zaplanować wnętrze, a następnie wybrać meble i dekoracje z katalogu Ikea, obliczyć cenę całkowitą, a następnie wyrazić gotowy projekt tak, abyś mógł szybko znaleźć produkty w sklepie Ikea.

4 / Planista kuchni Ikea – Bezpłatny planer pokoju 3D

Planer kuchni Ikea Planer pokoju 3D

darmowy planer pokoju 3D

Planer kuchni Ikea podgląd 3D

Ikea opracowała również planer kuchni, który daje możliwość wyposażenia kuchni, zmiany modeli oraz wymiany akcesoriów kuchennych, blatów kuchennych i innych komponentów. Program tworzy listę wszystkich potrzebnych przedmiotów, dzięki czemu można na koniec obliczyć cenę. Ikea to wiodący producent mebli specjalizujący się w wyposażaniu, dekorowaniu i projektowaniu kuchni. Jeśli wpiszesz w programie swoje wymiary i otwory /drzwi i okna/, możesz zobaczyć, jak będzie wyglądał preferowany mebel i czy będzie dobrze pasował do pokoju.

5/ Villeroy i Boch Planer łazienki online

zaprojektuj online planer pokoju Villeroy Boch

Dzięki programowi do projektowania łazienki online firmy Villeroy and Boch Twoja wymarzona łazienka szybko nabiera kształtu. W trzech prostych krokach powstaje rysunek i/lub wizualizacja 3D, który następnie można przesłać do konsultanta na miejscu.Dodatkowe funkcje planisty znacznie ułatwiają pracę. Użytkownik może uzyskać dostęp do pełnej gamy produktów marki i wypróbować różne opcje projektowe.

6 / Zaprojektuj mój pokój – planer pokoju 3D online – kolory

Przegląd programu Designmyroom

Jeśli masz również niewygodne doświadczenie posiadania próbek tkanin lub materiałów z różnych sklepów w domu i konieczności ich dostosowania, to jest to darmowy planer pokoju 3D tylko dla Ciebie. Armstrong ma ładny wirtualny program 3D, który daje możliwość testowania różnych kombinacji kolorów od podłóg, mebli, sufitów, ścian, a nawet blatów. A wszystko to w zaciszu własnego domu, bez konieczności biegania przez miasto po próbki!

Podgląd planera pokoju Designmyroom online

Zaprojektowanie pokoju jest bardzo praktyczne – możesz wybrać pokój we własnym domu, następnie zdecydować się na styl wyposażenia / od nowoczesnego, tradycyjnego po globalną fuzję / i bawić się kolorami, fakturami i materiałami. Uzyskanie odpowiednich wykończeń i tkanin może być trudnym zadaniem, ale firma Armstrong ma szeroką gamę do wyboru. Możesz wybrać kolor ściany i zobaczyć numer artykułu producenta. Wybierz spośród schematów kolorystycznych autorstwa Sherwina Williamsa, PPG, Benjamina Moore’a, aby znaleźć odpowiedni kolor dla swoich czerwonych drewnianych mebli lub ceramicznych płytek podłogowych z onyksu.

Narzędzie do projektowania jest dla wszystkich, którzy chcą odnowić swój pokój i są ciekawi efektu. Największa zaleta tego darmowy planer pokoju 3D to fakt, że możesz dowiedzieć się więcej o produktach przed ich zakupem. Armstrong ma wiele przydatnych informacji na temat podłóg i sufitów – na przykład, jeśli widzisz tutaj łazienkę, pojawia się ostrzeżenie, że drewniana podłoga nie nadaje się do łazienek. W ten sposób możesz nie tylko stworzyć piękną atmosferę, ale przede wszystkim wybrać praktyczne materiały.

7 / Homestyler – online darmowy planer pokoju 3D

homestyler 3D program do planowania pomieszczeń

Twórcy Autocad, Revit i 3ds Studio max – Autodesk są znani z profesjonalnych programów do projektowania budynków. Mają też świetny program do planowania przestrzeni o nazwie Homestyler. W przeciwieństwie do innych programów, ten planer pokoju 3d jest odpowiedni dla początkujących.

Stworzono proste polecenia, takie jak przeciągnij i upuść, aby można było projektować plany konstrukcyjne, które umożliwiają rozmieszczanie ścian oraz wybieranie okien i drzwi. Do pracy z oprogramowaniem nie jest wymagana żadna wcześniejsza wiedza. Można kupić profesjonalną wersję Homestyler PRO.

podgląd planera pokoju homestyler

Opcje wyposażenia i dekoracji pozwalają użytkownikowi na wybór mebli, dodatków i wielu elementów dekoracyjnych. Aby Twoje wnętrze wyglądało bardziej przytulnie, możesz wybrać dywany i dywaniki od producenta. Wybierz spośród Flor, Sherwin Williams, Kohler i wielu innych, aby dodać przytulny wygląd do swojego salonu.

Gdy projekt jest gotowy, możesz wydrukować szkic, aby później nie zgubić się w sklepie z narzędziami. Jeśli chcesz podzielić się swoim pomysłem ze znajomymi, możesz wysłać szkic budynku przez Facebook lub e-mail i omówić projekt!

8 / SZACOWANIE ZABUDOWY – Planer pomieszczeń 3D (już NIEDOSTĘPNY)

Dla tych, którzy chcą zrobić to sami (zrób to sam), kolejnym jest darmowy planer pokoju 3D tylko dla Ciebie. Po zaplanowaniu wyglądu pomieszczeń jesteś gotowy, aby kupić materiały i zacząć, prawda? Bob Vila.com przedstawia bezpłatne narzędzia online, które pomogą Ci oszacować, ile materiału będziesz potrzebować. Dzięki niemu nauczysz się szkicować i mierzyć przestrzeń. Eliminuje zmarnowany czas, drogie materiały i niepotrzebne podróże do i z lokalnego sklepu ze sprzętem!

Z Estymator płyt gipsowo-kartonowych wykorzystuje szkic i diagramy, aby pokazać, jak uzyskać potrzebne pomiary;.

Darmowe oprogramowanie do szacowania suchej zabudowy

Zaprojektuj swój pokój zgodnie z wymiarami – darmowy planer pokoju 3D

Pierwszym krokiem jest skorzystanie z bezpłatnych arkuszy roboczych, aby naszkicować swój pokój z wymiarami i ponumerować każdą ścianę na schemacie. Gdy to zrobisz, odpowiedz na następujące pytania dotyczące tej konkretnej ściany. Odpowiedzi na te pytania pomogą w ostatecznym oszacowaniu.

estymator-sufitów-zabudowy-sufitowej-utwórz-online

Kolejnym krokiem jest wytyczenie kształtu sufitu i udzielenie odpowiedzi na pytania związane z jego właściwościami. Zwróć uwagę, że kalkulator płyt gipsowo-kartonowych pokazuje, w jaki sposób zostaną zainstalowane płyty sufitowe, jeśli je zainstalowałeś. Jest to pomocne nie tylko w oszacowaniu ilości, ale także w zrozumieniu projektu przed jego wdrożeniem.

estymator-zabudowy-zabudowy-przeszkód-ścian-wgnieceń-plan

Przeszkody w układzie – np. wgniecenia na ścianach

W ostatnich krokach zajmiesz się pomiarem wokół przeszkód, okien i drzwi. Te obszary pomogą Ci odjąć je od całkowitej powierzchni ściany zmierzonej w poprzednich krokach. Dla tych z Was, którzy wolą samodzielnie remontować dom, ten będzie darmowy planer pokoju 3D usuń zgadywanie przy zakupie i instalacji płyty gipsowo-kartonowej.

planowanie online płyt kartonowo-gipsowych

Z Estymator płyt gipsowo-kartonowych może pomóc Ci zaprojektować i oszacować, aby zaoszczędzić pieniądze i czas!

Estymator płyt gipsowo-kartonowych ma również innych towarzyszy, którzy pomogą przy następnej renowacji. Dostępne są również estymatory farb, płytek, izolacji łazienek i akustycznych płyt sufitowych.

9 / Słodki dom 3D

Ta wizualizacja darmowy planer pokoju 3D jest idealny dla tych, którzy chcą więcej opcji dostosowywania programu do planowania pomieszczeń. Oprogramowanie online jest bezpłatne z loginem i kilkoma krótkimi informacjami, aby rozpocząć. Rozszerzoną wersję Sweet Home 3D można również pobrać na swój komputer – do zapisywania, eksportowania i manipulowania planami domu w późniejszym terminie.

słodki-dom-plan-3D-darmowy

Interfejs Sweet Home 3D ma wszystko, czego potrzebujesz w jednym widoku

Interfejs jest zdefiniowany w 4 sekcjach: 1) Katalog mebli w lewym górnym rogu pozwala w szybki sposób wybrać komponenty według nazwy. Podobnie do formatu Eksploratora Windows, układ drzewa umożliwia nawigację po komponentach bezpośrednio poprzez ich przeciąganie & Upuść, aby umieścić w planie piętra. 2.) Plan piętra pokazuje w formacie 2D, gdzie zostaną umieszczone ściany, okna, drzwi i meble. 3.) Okno 3D pokazuje twój plan w trybie 3D natychmiast po wstawieniu go do planu kondygnacji. Ten widok pomaga użytkownikowi zwizualizować plan jako. 4). Wreszcie lista mebli domowych pokazuje wymiary, rozmiar itp. każdego z elementów. Pomoże to w rozmieszczeniu mebli i wybraniu dokładnego rozmiaru, którego potrzebujesz.

Sweet-Home-2D-zdjęcia-online-planowanie-pokojów

Obrazy 3D i funkcja wideo mogą pokazać spacer po twoich pokojach

Funkcja wideo w słodkim domu 3d

Dzięki dodatkowemu bonusowi tego programu możesz dostosować modele mebli 3D, jeśli nie możesz znaleźć tego, czego potrzebujesz w dołączonym katalogu. Importuj własne modele bezpośrednio do swoich planów. Aby przygotować plan piętra, zaimportuj go do Sweet Home 3D, przeskaluj i śledź, aby nie musieć zgadywać. Dla tych, którzy chcą przejść przez zaprojektowaną przestrzeń, można dodać funkcję kamery, a funkcja wideo wizualizuje interakcje we wszystkich obszarach pomieszczenia. Ten darmowy planer pokoju 3D może być prosty, ale ma również zaawansowane funkcje dla tych, którzy chcą więcej swojego wirtualnego planowania 3D.

10 /SmartDraw darmowy planer pokoju 3D

SmartDraw to grupa programów do grafiki wizualnej i prezentacji. Decyzje graficzne obejmują diagramy i grafiki takie jak: grafiki projektowe, daty, wykresy marketingowe i diagramy. Poniżej schematu aplikacji znajdują się plany pięter i plany pomieszczeń.

smart-draw-online-program-projektowanie-wnętrza

Ten darmowy planer pokoju 3D umożliwia projektowanie, tworzenie i prezentowanie rysunków na poziomie początkującym i profesjonalnym. Użyj tego programu do planowania przestrzeni biurowej, mieszkań, poszczególnych pomieszczeń, a nawet elewacji budynków. SmartDraw jest idealny dla osób lub firm, które nie potrzebują skomplikowanego oprogramowania do projektowania. Ma bezpłatny okres próbny, a jeśli nie jesteś zadowolony, możesz kupić pełny program dla siebie.

sprytnie narysuj plan piętra szkicu online

darmowy planer pokoju 3D

Smart-Draw-free-planner podłogowy

Dzięki niemal nieskończonemu wyborowi mebli, samochodów, materiałów budowlanych i wstępnie zainstalowanych planów, SmartDraw ma dobry stosunek jakości do ceny. Jeśli jesteś zaawansowanym programistą komputerowym, prawdopodobnie spodoba ci się dodawanie różnych treści i danych. Ten program jest idealny dla Ciebie.

* Następny darmowy planer pokoju 3D są dla osób, które nie chcą spędzać dużo czasu przy komputerze, a raczej szkicować rysunek dla wykonawcy lub projektanta remontu domu. Programy te zapewniają twarde linie zamiast ręcznie rysowanego szkicu.

11 /MAŁA NIEBIESKA DRUKARKA: Planer pięter

Planer pięter to prosty, ale skuteczny sposób na tworzenie planów pięter. Często masz pomysł i musisz zrobić plan piętra, prawda? Ten darmowy planer pokoju 3D pozwala zaprojektować plan piętra ze ścianami, oknami i drzwiami typu „przeciągnij i upuść”. Wspaniałe w tym programie jest to, że nie wymaga żadnej wcześniejszej wiedzy na temat projektowania ani wystroju. Po prostu załaduj, usuń i wydrukuj!

Planer piętra pomoże Ci szybko i łatwo stworzyć plan piętra

MAŁA-NIEBIESKA-DRUKARKA-online-planner-piętro

12 / MAŁA NIEBIESKA DRUKARKA – Bezpłatny planer ogrodu

Mamy dziewięć najlepszych darmowyn Planer pokoju 3D do układania planów pięter, mebli i dekoracji – a co z ogrodem? Pochodzi od twórcy planera pięter Planowanie ogrodu, narzędzie do projektowania online, które pozwala zaprojektować krajobraz i stworzyć układ.

Podobnie jak plan piętra, planer ogrodowy umożliwia zaprojektowanie i rozmieszczenie ścian, mebli i roślin na arkuszu roboczym. Kliknij na mebel, aby zobaczyć jego wymiary i kolor oraz zmienić kolor za pomocą menu kolorów i odcieni.

Twórz chodniki, ogrodzenia, elementy wodne i rośliny w układzie, aby wyjaśnić swoją wizję lub po prostu przeprowadzić burzę mózgów i baw się dobrze. Gdy jesteś zadowolony z projektu programu, program oszacuje ilość roślin i elementów krajobrazu. Cena jest również doliczana.

darmowy planer pokoju 3D – planowanie ogrodu

darmowe-programy-on-line-planowanie-ogrodów

13 / PLAN-OGRÓD  – W kilka minut możesz stworzyć piękny ogród na ekranie swojego komputera. Z tym bezpłatny planer ogrodu możesz zaprojektować wszystko z wyprzedzeniem – od patio po cały wewnętrzny dziedziniec. Użyj myszki, aby przeciągnąć i upuścić ponad 150 drzew, krzewów i kwiatów. Możesz także wkomponować wiele innych elementów, takich jak budynki, altany, ogrodzenia i patia.

Bezpłatny planer ogrodowy od BHG

bezpłatny planer ogrodów online BHG

Jest wiele darmowy Planer pokoju 3D, dzięki którym możesz zaplanować, zaprojektować, narysować i zwizualizować swoją przestrzeń. W zależności od Twoich umiejętności, tego, jaki jest Twój cel i jak chcesz zaprezentować swoje końcowe rysunki, jest dla Ciebie program. Następnym razem, gdy będziesz uprawiać hazard lub marzysz o domu, w którym chcesz zbudować swoje osobiste preferencje, sprawdź tę listę 10 najlepszych darmowyn Planer pokoju 3D.

najlepszy darmowy planer-pokojów 3D online

10 fajnych aplikacji do rysowania i planowania pomieszczeń 3D na telefon komórkowy

20 darmowych planerów ogrodów 3D na komputery, tablety i smartfony

>