Projektowanie wnętrz

Sufit podwieszany – pomysł na projekt inspirowany sztuką origami

Panele sufitowe drewniane projektowanie wnętrz biurowych

Sufit podwieszany jest nie tylko funkcjonalny, ale również bardzo stylowy. Przedstawiamy pomysł na projekt inspirowany sztuką origami.

Sufit podwieszany – funkcjonalny i stylowy dodatek

elementy sztuki origami części z drewna

Oryginalny podwieszany sufit szybko stał się atrakcją we wnętrzu pracowni. Pomysłowy kształt sufitu można bardzo łatwo wytłumaczyć – powinien zasłaniać wiele rur, czujników pożarowych i dymowych, a także nie zakłócać funkcjonalności systemów. Zespół projektowy w Gromadzić się pomyślnie zrealizował projekt przy wsparciu lokalnych majsterkowiczów /zdjęcia Tanji Melbourne/. Zacząłeś składać oryginalne trójkątne kształty z papieru. Ostatecznie powstało pięć motywów, które następnie powtórzono osiem razy na całej długości sufitu. Poszczególne elementy zostały wykonane z drewna, a następnie zmontowane. Dopełnieniem projektu jest umiejętny dobór mebli i projektów ścian. Meble wykonywane są na zamówienie – wszystkie stoły, przegrody i krzesła są wyposażone w kółka, co pozwala na pewną elastyczność. W przypadku imprez lub warsztatów meble można łatwo odsunąć, a pomieszczenie można przeprojektować w zależności od przeznaczenia.

Sufit podwieszany staje się atrakcją we wnętrzu

podwieszany sufit rośliny stylowe wnętrze biurowe

Jasny kolor mebli i jasny, podwieszany sufit kontrastują z ciemną betonową ścianą. Nie tylko kolory stanowią akcenty we wnętrzu, ale także dobór materiałów. Surowy wygląd betonowej ściany odsłania piękno budynku i może pochłaniać światło słoneczne /biuro znajduje się w Melbourne w Australii, gdzie słońce jest mocne/. Drewno doskonale komponuje się z meblami i tworzy estetykę architektoniczną. Jednym z priorytetów przy projektowaniu był zrównoważony rozwój – drewno zostało specjalnie wyselekcjonowane i poddane obróbce przy użyciu nieszkodliwych substancji. Powierzchnia biurek została wykonana z marmoleum. Materiał był używany jako wykładzina podłogowa w latach 60. XX wieku. Okna sięgające od podłogi do sufitu wpuszczają do biura dużo światła słonecznego, zmniejszając w ten sposób zużycie energii. Biuro prawie nie potrzebuje sztucznego światła.

Kreatywny projekt sufitu

Zaprojektuj ukryj kable z drewna

Zainspirowany sztuką origami

Meble dwuosobowa sofa do recepcji pomysły na projekt sufitu podwieszanego

Sufit podwieszany ukrywa kable i rury

Origami art wystrój sufitu w kształcie sufitu podwieszane detale z drewna

Beton i drewno

Betonowe ściany drewniane meble duże okna projekt sufitu

Pięć elementów powtórzono 8 razy

Zaprojektuj drewniane półki ścienne do dzielenia pokoju,

Stylowe meble designerskie – produkcja specjalna

Aranżacja wnętrz biurowych stylowa Australia