Projektowanie wnętrz

Styl Art Deco – elementy wyposażenia i dekoracji

luksusowy wystrój wnętrz w stylu art deco

Styl Art Deco powstała po I wojnie światowej i oferuje ludziom efektowny, nietypowy styl umeblowania lub, jak mówią teraz, styl glamour na nową erę. Ożywienie i optymizm w powojennej Europie i Ameryce były podstawą powstania tego stylu.

Styl Art Deco obejmuje modę, architekturę, tekstylia i biżuterię, meble i wystrój wnętrz z wdzięcznymi, płynnymi liniami. Z biegiem czasu łączy nowoczesne materiały i trendy przemysłowe.

Styl Art Deco – salon z drewnianym wzorem

projekt drewna w stylu art deco w salonie

Tutaj podajemy kilka wskazówek, jak to zrobić Styl Art Deco do użytku w Twoim domu.

Meble w stylu Art Deco

Meble Art Deco mają wyraźne, smukłe linie – nowoczesne, eleganckie, ale wygodne. Zazwyczaj zdobione są chromowanym metalem, a większość elementów wykonana jest z drewna pokrytego warstwą ciemnego lakieru. Najpopularniejsze gatunki drewna to ebonit, czarny egzotyczny palisander z Brazylii oraz srebrny ahem. Zamsz zwykle daje niesamowicie silne poczucie komfortu w zakładzie.

Styl Art Deco – połączenie białego wnętrza i mebli w innym kolorze

dywan sofa w stylu art deco projekt salonu

jadalnia w stylu art deco

Kolory w stylu Art Deco

Ponieważ Art Deco jest częścią minimalizmu, obowiązuje tu zasada – im mniej koloru, tym lepiej. Większość kolorów to czerń i jej kombinacje: zielono-czarny, czerwono-czarny, biało-czarny. Nacisk kładziony jest na chrom i złoto. Kolory niebieski lub szary mają działanie zmiękczające.

Art Deco – złote i drewniane elementy w wystroju

meble w stylu art deco złote elementy drewniane

Podłogi

Do Styl Art Deco typowe są klasyczne podłogi z białego lub czarnego marmuru. Często w układzie szachowym. Jeśli chcesz zrobić dywan, powinien być czarny, brązowy lub szary z geometrycznym wzorem.

Art deco w projektowaniu salonu

Projekt salonu w stylu art deco

Art deco w projektowaniu sypialni

Projekt sypialni w stylu art deco