Projektowanie wnętrz

Stwórz egzotyczne wnętrze w stylu marokańskim

marokański-kolorowe-kolory-poduszki-dekoracyjne

Jeśli chcesz wprowadzić do swojego domu odrobinę egzotyki, pomyśl o niezwykłych elementach, które łączy styl marokański. Z mocnymi kolorami, mnóstwem drewnianych elementów i mozaiki: luksusowy, spektakularny i zapierający dech w piersiach styl. Położone między Europą a Afryką, Atlantykiem i Morzem Śródziemnym Maroko jest krajem, w którym miesza się wiele kultur. Jak skrzyżowanie na trasie między wschodem a zachodem, północą i południem, iwystrój w stylu marokańskim integruje cechy z Francji, Hiszpanii, Portugalii, basenu Morza Śródziemnego, Afryki, Persji i krajów islamu.

Sofa w stylu marokańskim

sofa-marokański-design

Ale bez względu na to, ile styl marokański zmieszany z innymi stylami, w wyjątkowy sposób oddaje ducha osobliwego Maroka. Marokańczycy mają tendencję do wprowadzania niepowtarzalnego designu we wszystkim, co ich otacza. Mocna kolorystyka bogato zdobionych mebli i dodatków, ozdobne rośliny i stonowane oświetlenie tworzą w domu „oazę”.

Marokański styl w łazience

łazienka w stylu marokańskim

Obiekt w styl marokański nie jest skomplikowana, wystarczy znaleźć odpowiednie elementy.

Ostre, żywe kolory

Kolor jest wizualnym centrum styl marokański. Kolorystyka czerpie inspirację z krajobrazu Maroka, odcienie błękitu i zieleni – z Atlantyku i Morza Śródziemnego, złoto i srebro – z piasku Sahary, czerwień – z afrykańskiego zachodu słońca.

Marokańska egzotyczna sypialnia

marokańska-egzotyczna-sypialnia

• Meble w stylu marokańskim

Wnętrze łączy w sobie szeroką gamę odcieni, ale jednocześnie proste i wygodne w sytuacji. Sofy są niskie, serdecznie zapraszają do siedzenia. Styl marokański opiera się na elementach kutego żelaza, rzeźbieniu w drewnie, masie perłowej oraz dużej liczbie skomplikowanych mozaik i płytek.

Salon z meblami marokańskimi

salon meble marokańskie

Tkaniny w stylu marokańskim.

Jaskrawe tkaniny o złożonym splocie i wzornictwie są typowe dla stylu marokańskiego. Dodaj dekoracyjne poduszki, udrapuj meble, ramy okienne, a nawet sufit. Rodzaj oświetlenia. Oświetlenie jest istotną częścią obiektu w stylu marokańskim. Będziesz potrzebować specjalnych lamp do stonowanego oświetlenia, z kloszami z kolorowego szkła. Sufit powinien być wykonany z drewna lub kutego żelaza. Użyj świec, aby dodać romantycznej atmosfery.

Posadzka w stylu marokańskim

Podłogi z ciemnego drewna, pokryte perskimi dywanami i matami. Pamiętaj jednak, że możesz ułożyć płytki, które dodadzą fajnego efektu podczas upałów.

egzotyczny salon i marokański styl

egzotyczny-salon-w-marokańskim-stylu

odbicie

Lustra podkreślają atmosferę marokańskich wnętrz, delikatnie odbijając światło i nadając ścianom odrobinę tajemniczości. Poszukaj luster z ramami z kutego żelaza, rzeźbionymi w drewnie i ozdobionymi kamieniami szlachetnymi.

• Rośliny we wnętrzu w stylu marokańskim

Postaw duże, kolorowe doniczki lub kosze, egzotyczne rośliny, takie jak bananowce czy papirus pomogą stworzyć atmosferę oazy.

Poczuj klimat Maroka?

  Styl marokański – efektowne meble i drapowane zasłony

drapowane-zasłony-w stylu-marokańskim

Design z Maroka – salon

projekt marokański

Styl marokański – wystrój wnętrz w kolorze niebieskim i białym

marokański-niebiesko-biały

Kolorowe meble marokańskie

meble w kolorze marokańskim

niska sofa i kolorowe poduszki – w stylu marokańskim

niska-sofa-kolorowa-poduszki-w stylu marokańskim