Projektowanie wnętrz

Stare meble przyciągają wzrok – klasyczne meble od Homewood

Stare-meble-restore-żyrandol-Chesterfield-sofa

Co mają wspólnego kościół w Glenelg, stare meble i młoda rodzina? Utalentowani projektanci wnętrz Homewood zostali zatrudnieni do przebudowy starego kościoła w Glenelg i przekształcenia go w nowy dom młodej rodziny. Klienci wybrali klasyczne wnętrze, które pod względem stylu będzie pasowało do wystroju budynku. Tym bardziej – niedawno odziedziczyli stare meble i chcieli je odrestaurować i dalej z nich korzystać. Tak narodził się pomysł na eklektyczne wnętrze, w którym w pomysłowy sposób łączy się nowoczesność i antyk.

Stare meble dopełniają odrestaurowany wystrój dawnego kościoła

Stare-meble-restauracja-przyciąga wzrok

Odbudowa kościoła przebiegała w dwóch etapach – najpierw odrestaurowano drewniane stropy i deski podłogowe, odmalowano ściany oraz wymieniono okna i drzwi. Następnie pomieszczenia zostały całkowicie przeprojektowane – duża recepcja została zamieniona na część dzienną z jadalnią i narożną kuchnią, przedpokój stał się łazienką, strefa przejściowa – gabinet.

Odziedziczone antyki zostały następnie odrestaurowane i umiejętnie połączone z nowoczesnymi meblami schabby-chic. Efektem jest stylowe i przytulne wnętrze, w którym rodzina czuje się komfortowo i może odpocząć. Stare stoliki boczne, szafy i leżanki fascynują bogato zdobionymi ramami i piękną patyną. Egzotyczne kilimy i dekoracje z mchu i suszonych kwiatów uzupełniają koncepcję wnętrza.

Stare meble dodają klasycznego akcentu

Stare Meble Chesterfield Dywan Jadalnia

Punktem kulminacyjnym we wnętrzu jest sofa Chesterfield. Szlachetny mebel stanowi płynne połączenie jadalni z częścią wypoczynkową w salonie. Za sofą naturalności dodaje aranżacja roślinna z mchem i wiecznie zielonymi gałązkami. Duży stół jadalny z misterną rzeźbą w drewnie za kanapą oferuje miejsca dla sześciu osób – więc nic nie stoi na przeszkodzie towarzyskim wieczorom z przyjaciółmi.

Absolutna atrakcja we wnętrzu – sofa Chesterfield

Stare-Meble-Chesterfield-Sofa-Skóra-Brązowa

Płynne przejście między starym a nowym  

Stare-meble-do-wyposażenia-salonu

Wygodna jadalnia w klasycznym stylu w jadalni

Stare meble-jadalnia-siedzisko-grupowe półki ścienne

Szafka w dawnym korytarzu

Stare-meble-sofa-restauracja-klasyczna-meble

Architekci celowo unikali stosowania drzwi wewnętrznych

Alte-Moebel-Stautue-stare-stoliki

Stare-meble-pomysły-odnawianie-łazienki

Stare-meble-próżność-pomysły-żyrandol

Stare-meble-kościoła-elewacyjne-pomysły na odrestaurowanie

Projekt autorstwa Homewood wnętrza