Projektowanie wnętrz

Sprzęt oszczędzający miejsce dla optymalnego wykorzystania przestrzeni w mieszkaniu na poddaszu

Oszczędność miejsca na dachu oferuje kilka zalet i ten uroczy apartament w Barcelonie nie jest wyjątkiem. Mieszkanie znajduje się na ostatnim piętrze budynku wybudowanego w 1959 roku w dzielnicy Gracia. Ten budynek ma 2 drzwi na spocznik na dachu. Zarówno na ostatnim piętrze jak i w mieszkaniu są tylko jedne drzwi. Po prostu czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Meble zajmujące mało miejsca jako koncepcja mieszkania

Książki uporządkowane na półkach i oszczędne umeblowanie małego pokoju w mieszkaniu na poddaszu

Konstrukcja części mieszkalnej składa się ze ścian nośnych. W ten sposób prostokąt tworzy podłogę i jest podzielony przez rdzeń windy i klatki schodowej oraz ścianę nośną. Część wspólna zwrócona jest w stronę elewacji południowo-zachodniej, natomiast część pokoi zwrócona jest w stronę elewacji południowo-wschodniej. Całkowita powierzchnia to skromne, ale optymalnie wykorzystane 60,46 m².

białe ściany i szkło w połączeniu z drewnem dla nowoczesnego i zajmującego mało miejsca wyposażenia mieszkania

Od samego początku projekt przewidywał odwrócenie podziału użytkowania domu. W ten sposób zburzono wszystkie przegrody. Wobec odrzucenia wspólnoty właścicielskiej, wbrew pierwotnym propozycjom, które zostały zatwierdzone przez radę miejską, uniknięto jakiejkolwiek ingerencji strukturalnej. Propozycja była wyraźnie zgodna z wymaganiami klienta.

mała łazienka wyłożona marmurem i drewnem ze szklaną przegrodą

Chcieli dużego pokoju z całkowicie otwartą łazienką i garderobą. Powinno to obejmować duży wspólny pokój, w którym goście mogą być przyjmowani bez ograniczeń.

Praktyczne wykorzystanie przestrzeni

długi korytarz z białymi półkami i widokiem z okna dachowego

Niezwykły stan surowy budynku z ciągłą fasadą 1,65 cm i odpowiednim pochyłym odbiciem dachu wraz z rdzeniem dostępowym i ścianą nośną jest wyposażony w meble wykonane na zamówienie. Sofy, które są jednocześnie łóżkami, zamieniają się w biurka.

Widok z łazienki do sypialni dzięki oszczędnym meblom

Nawet łóżka, które są szafami, mogą być również używane obok wanny. Jako reprezentację tego płynnego użytkowania, mieszkanie ma tylko jedne drzwi za obowiązkowymi drzwiami wejściowymi. Jest to łazienka wewnętrzna, aby ułatwić mieszkańcom i gościom przejście.

otwarta kuchnia obok małego gabinetu z miętowozielonymi półkami

W tym samym czasie elewacja południowo-wschodnia, która jest najdłuższa, została wyposażona w oblicowaną półkę. Architekci byli w stanie zwiększyć izolację fasady, jednocześnie zbierając i wyodrębniając z boku na bok wszystkie okna, które pierwotnie miały mniejsze znaczenie. Ponadto działa jako element homogenizujący.

Penthouse z marmurową kolumną pośrodku salonu z dwoma oknami

ten Projektant projektu Na głowicy ściany nośnej zamontowano wzmocniony pilaster joński z marmuru. Nie udało się tego zburzyć, ponieważ zapewnia to symboliczny i ugruntowany ogólny spokój społeczności.

przejście z kuchni do małego kącika z laptopem i biurkiem o nowoczesnym designie

lustro zainstalowane na kolumnie nośnej obok rozkładanej sofy w małej części dziennej

minimalistyczne i zajmujące mało miejsca wyposażenie kuchni kolorowymi szafkami

kontrastowa bateria w kolorze czarnym i blat kuchenny z marmuru w kolorze białym pod jasnoróżowymi ścianami

Oszczędzające miejsce umeblowanie miejsca pracy kolorowymi meblami i kolumną pośrodku

różowe i jasnozielone szafki obok małego biurka i krzesła na laminowanej podłodze

rzut aksonometryczny mieszkania na ostatnim piętrze w Barcelonie z wąskimi przestrzeniami

rzut mieszkania na poddaszu z oszczędnie umeblowanymi częściami mieszkalnymi

plan i podział pomieszczeń w mieszkaniu wieloaspektowym