Projektowanie wnętrz

Skonfiguruj biuro domowe, gdy przestrzeń jest ograniczona

wyposażenie biura domowego mała przestrzeń salon telewizor ścienny miejsce pracy

Obecnie życie zawodowe stało się znacznie bardziej elastyczne i istnieją obecnie branże, które oferują możliwość pracy z domu. Nawet jeśli tak nie jest, musisz od czasu do czasu robić coś w domu poza godzinami pracy. Każdy, kto ma w domu cały pokój do pracy lub do kreatywnej działalności, może uważać się za szczęściarza. Jednak nawet jeśli jest mało miejsca, można urządzić ładne biuro w domu. Miejsce pracy, nawet jeśli znajduje się we własnym mieszkaniu, powinno oferować optymalną atmosferę pracy. Kiedy zakładasz biuro w domu, nie chodzi tylko o meble i akcesoria domowe. Powinna być jednocześnie praktyczna i piękna, aby praca była również przyjemnością. Jeśli jednak pomieszczenie jest małe lub trzeba przenieść obszar do innego pomieszczenia, zadanie nie jest łatwe.

Zakładanie domowego biura: doskonały przykład z Tajwanu

wyposażenie biura domowego mała przestrzeń salon nowoczesny biały drewno szary

Tajwańska firma architektoniczna NORDICO zajęła się tematem „biura domowego”. Na Tajwanie, zwłaszcza w Tajpej, a także w wielu innych dużych miastach, zakup małego mieszkania stał się prawie niemożliwy, a ceny najmu również rosną silniej. Powinieneś być niezwykle elastyczny i mieć wszystko pod jednym dachem. Tajwańscy architekci projektują funkcjonalne obiekty w nowoczesnym, współczesnym stylu, na który duży wpływ ma skandynawski design. Pomieszczenia podzielone są bardzo praktycznie, a dzięki neutralnej kolorystyce wyglądają na przestronne i wcale nie ciasne. Dominuje biel i drewno. Urocze detale, takie jak wzorzyste płytki ceramiczne i piękne akcesoria domowe w odcieniach szarości, dodają zabawnych akcentów.

Zakładanie domowego biura: sprytne, praktyczne, piękne

wyposażenie biura domowego mała przestrzeń płytki podłogowe szare wzory motywy nowoczesne

Idealne domowe biuro można ustawić nawet przy niewielkiej przestrzeni i nie musi być bogato i bogato zdobione, aby oferować kreatywną atmosferę pracy. Niewielka powierzchnia z wystarczającą ilością światła dziennego jest zwykle wystarczająca i możliwa do wykonania w każdym mieszkaniu i na każdym planie piętra. Stół do pracy w salonie, który jest oddzielony niewielką przegrodą, faktycznie oferuje optymalną przestrzeń dla domowego biura. Ściana działowa nie sięga do sufitu, ale ma około 1,50 m wysokości. W ten sposób nie ogranicza się naturalnego padania światła z okna, a w obu miejscach panuje przyjazna atmosfera.

wyposażenie biura domowego mała przestrzeń miejsce pracy biurko jasne okno

Meble cechuje prosty, skandynawski design. Mimo niewielkiej przestrzeni mieszkalnej nie pozwalają one na to, by pomieszczenia wydawały się przeładowane lub ciasne. Przytulny akcent zapewniają elementy z naturalnego drewna, takie jak wykładzina podłogowa, sufit, fronty szafek itp. Dbałość o szczegóły widać w aranżacji każdego pomieszczenia. Wzorzyste kafelki, kolorowa tapicerka, drobne antyki, designerskie oświetlenie, elementy dekoracyjne z mosiądzu lub żelaza nadają mieszkaniu indywidualnego uroku i niepowtarzalnego charakteru.

wyposażenie biura domowego mała przestrzeń płytki podłogowe szara ceramika

umeblowanie biura domowego mała przestrzeń udział w małym mieszkaniu szklana ściana działowa

wyposażenie biura domowego mała przestrzeń ściana działowa szklana kuchnia biała skandynawska

wyposażenie biura domowego mała przestrzeń ściana działowa szklana nowoczesna minimalistyczna

wyposażenie biura domowego mały stolik kosmiczny nowoczesny skandynawski minimalistyczny szary biały

wyposażenie biura domowego mało miejsca detale nowoczesny design minimalistyczny biały szary

Umeblowanie domowego biura małej przestrzeni sypialni dzielenia pokoi

wyposażenie biura domowego mała przestrzeń sypialnia biurko szafa

wyposażenie biura domowego mało miejsca płytki łazienkowe białe szare

* Projekt „Flos House” autorstwa Nordico