Projektowanie wnętrz

Skośne sufity nie są już wadą! W ten sposób można założyć gabinet ze spadzistym dachem

Wyszukiwanie mieszkania trwa zbyt długo i jedyne tanie oferty na liście mają skośne sufity? Wszyscy znamy problem, ale spadzisty dach niekoniecznie musi być wadą. Umiejętnie umeblowane pokoje z pochyłościami emanują wspaniałą atmosferą i zapewniają poczucie przytulności. Szczególnie ci, którzy potrzebują małego miejsca pracy w domu, ale nie chcą zajmować na nie całej przestrzeni, powinni spodziewać się skośnych sufitów. Ponieważ przestrzeń pod dachem oferuje wiele pomysłów na funkcjonalne domowe biuro. W dzisiejszym artykule ujawniamy, jak można założyć praktyczne gabinet ze skośnym sufitem!

Optymalnie wykorzystuj skośne sufity podczas umeblowania

Stwórz jasne biuro w domu ze spadzistym dachem

Jeśli przyjrzeć się bliżej pomieszczeniu ze skośnym dachem, z pewnością można poczuć poczucie bezpieczeństwa i komfortu, jakie daje. Nie ma wątpliwości, że stoki są wyzwaniem przy urządzaniu mieszkania na poddaszu. Dzięki kilku sztuczkom przestrzeń pod dachem może być naprawdę praktyczna i przytulna. Dzięki odpowiednim szafkom do zabudowy skośne sufity mogą zapewnić dużo dodatkowej przestrzeni do przechowywania, a tym samym przyczynić się do większego porządku we własnych czterech ścianach. W tym artykule przyjrzymy się bliżej wyposażeniu gabinetu ze skośnym sufitem.

Gabinet ze spadzistym dachem – jasny, praktyczny i przytulny!

Umeblowanie mieszkania na ostatnim piętrze Wskazówki do nauki

Obecnie wiele osób musi pracować w domu, co zwiększa potrzebę posiadania odpowiedniego domowego biura. Każdy, kto kiedykolwiek próbował wygodnie siedzieć i pracować na kanapie ze swoim laptopem, wie na pewno, że produktywność po prostu nie jest wystarczająco wysoka. Dlatego zaleca się odpowiednie studia lub przynajmniej małe miejsce pracy.

Wskazówki dotyczące domowego biura z meblami ze skośnymi sufitami

Poddasze jest wręcz idealne na domowe biuro. Słowem kluczowym jest tutaj: odpoczynek. Zazwyczaj ta przestrzeń jest daleko od salonu, pokoju dziecięcego i kuchni, co ograniczałoby do minimum rozpraszanie uwagi. To, czy biuro ze skośnym dachem jest praktyczne, zależy od warunków panujących w pomieszczeniu.

Jak praktyczna jest nauka pod dachem?

Poszerzenie przestrzeni do przechowywania napiwków na poddaszu

Główne pytanie brzmi: czy na strychu jest wystarczająco dużo światła? Dobre warunki oświetleniowe to konieczność w gabinecie. W idealnym przypadku poddasze posiada jeden lub więcej świetlików, które w ciągu dnia wypełniają pomieszczenie wystarczającą ilością światła dziennego. Jeśli nie ma (dużego) świetlika, nadal można urządzić gabinet na poddaszu, ale trzeba wziąć pod uwagę odpowiednie oświetlenie.

Rozbudowa biura na poddaszu ze skośnym dachem

Zbyt niski dach na niektórych strychach stanowi kolejne wyzwanie przy rozbudowie tego pomieszczenia. Aby legalnie zamienić ostatnie piętro w przestrzeń mieszkalną, wysokość pomieszczenia musi wynosić co najmniej 2,30 metra. Nie ma jednak szczególnych wymagań dotyczących wykorzystania jako pokój hobby, pokój zabaw, biblioteka lub prywatne biuro.

Przekształć stary strych w domowe biuro!

Zakładanie domowego biura na poddaszu Wskazówki dotyczące rozbudowy

Czy mieszkanie lub dom ma mały strych, który służy tylko do suszenia ubrań lub jako pomieszczenie do przechowywania? Dzięki przedłużeniu poddasza pokój ten można przekształcić w praktyczny gabinet. Pomyśl o montażu okien, dociepleniu oraz instalacji elektrycznej i wodnej na poddaszu.

Studiuj z pochyłym sufitem – prawidłowe planowanie to podstawa i koniec wszystkiego

Zorganizuj badanie Optymalne wykorzystanie pochyłego sufitu

Chcąc zamienić przestrzeń pod dachem w praktyczne miejsce pracy, należy optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Gdzie mam ustawić biurko? Jak mogę stworzyć więcej miejsca do przechowywania? Jakie kolory i meble są najlepsze do tak małego gabinetu? Poniżej zebraliśmy kilka pomysłów i wskazówek, jak zaaranżować strych jako praktyczny i przytulny gabinet ze skośnym sufitem.

Ustaw stanowisko pracy w pobliżu okna

Ustaw studium pod świetlikiem dachowym

Każdy, kto pracuje w biurze i siedzi na krześle przed komputerem przez około osiem godzin dziennie, wie, jak ważne jest naturalne światło podczas pracy. Brak światła może nie tylko uszkodzić oczy, ale w najgorszym przypadku doprowadzić do depresji związanej z pogodą, zwłaszcza w zimnych porach roku. Aby stworzyć idealne warunki oświetleniowe w domowym biurze, warto zaprojektować miejsce pracy przy oknie. Jeśli jest świetlik, obszar bezpośrednio pod oknem jest idealnym miejscem na biurko. Dzięki temu możesz pracować w naturalnym świetle przez większość dnia.

Im więcej światła dziennego, tym lepiej

Połącz okna ze świetlikami w biurze ze skośnymi sufitami

Jeśli nadal jesteś w fazie planowania poddasza, możesz zapewnić więcej światła dziennego, jeśli oprócz świetlika zaplanujesz okno na kolanie. Drążek kolanowy to prosty obszar ściany poniżej zbocza, który może mieć różną wysokość w zależności od rodzaju dachu. W przypadkach, w których w ogóle nie ma drążka kolanowego, zamiast tego w ścianie szczytowej można wbudować okno.

Połóż biurko na kolanie

Umeblowanie gabinetu ze skośnymi sufitami wskazówki oświetlenie

Aby optymalnie wykorzystać przestrzeń pod dachem, biurko można postawić dłuższym bokiem na podkolanniku. Im wyższe kolano, tym lepiej. W takim przypadku należy również wziąć pod uwagę kąt nachylenia dachu. Od tego zależy, jak głęboki powinien być stół, aby zapewnić wystarczającą odległość od głowy do ściany.

Długi blat do miejsca pracy pod dachem

Umeblowanie proste i praktyczne w gabinecie pod dachem

Jeśli kolano jest za nisko, stół można ustawić przy ścianie szczytowej. W ten sposób światło pada od strony okna dachowego, co minimalizuje cienie rzucane na dokumenty robocze oraz odblaski na ekranie. W takim układzie biurko powinno być na tyle długie, aby mimo pochyłej ściany zapewnić wystarczająco dużo miejsca.

Biurko narożne do małego gabinetu ze spadzistym dachem

Zakrzywione biurko narożne do nauki ze spadzistym dachem

Biurka narożne to opcja oszczędzająca miejsce, jeśli powierzchnia pod spadzistym dachem jest zbyt wąska. Dzięki niewielkiej stacji roboczej w rogu można optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Ściana szczytowa nadal zapewnia dobrą przestrzeń do przechowywania – możesz wbudować półki i szuflady, aby wszystko, czego potrzebujesz, zostało starannie schowane.

Umebluj gabinet z dwuspadowym dachem według Feng Shui

Okno dachowe dla większej ilości światła na poddaszu Home office

Czy chciałbyś skonfigurować swoje domowe biuro zgodnie z nauką Feng Shui? Następnie należy ustawić biurko na środku pokoju, jeśli na poddaszu jest wystarczająco dużo miejsca. Siedząc, drzwi powinny być nadal widoczne, a światło powinno wpadać z góry lub z boku, ale nie z tyłu. Jeśli stół jest ustawiony na środku pokoju, obszar pod spadzistym dachem można wykorzystać na dodatkowe miejsce do przechowywania.

Stwórz miejsce do przechowywania na pochyłych ścianach

Optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej w miejscu pracy ze spadzistym dachem

Jeśli chodzi o przestrzeń magazynową w gabinecie ze skośnym dachem, należy popracować nad warunkami panującymi w pomieszczeniu. W zasadzie półki można wbudować w każdy zakątek i niszę, w której można przechowywać na przykład książki i dokumenty. Półki na kółkach i elastyczne pojemniki na kółkach nadają się równie dobrze do małego gabinetu. Dzięki temu przestrzeń do przechowywania z wyzwania staje się dziecinną zabawą.

Miejsce pracy w salonie ze skośnym sufitem

Ustaw domowe biuro w pomieszczeniu ze skośnym sufitem

Jeśli nie masz wydzielonego pomieszczenia na domowe biuro, możesz również stworzyć małe miejsce pracy w salonie ze spadzistym dachem. Aby optycznie oddzielić domowe biuro od reszty pomieszczenia, można rozważyć odpowiednią przegrodę. Ścianki działowe doskonale sprawdzają się jako regały i mogą być nie tylko praktyczne, ale również mieć efekt dekoracyjny.

Jaki kolor ściany do gabinetu pod dachem?

Świetlik to dobre rozwiązanie do gabinetu pod dachem

Strychy są zwykle uważane za ciemne i nieapetyczne. Dlatego ciemne kolory nie są w ogóle zalecane podczas konfiguracji. Jeśli ustawisz gabinet pod dachem, lepiej zdecydować się na białą farbę do ścian i mebli. Jasne ściany optycznie powiększają pomieszczenie i zapewniają większą jasność. W szczególności ściana, na której znajduje się spadzisty dach, powinna być pomalowana na jasno. Stwarza to dobrą atmosferę pracy i pozostawia miejsce na przemyślenia.

Nie powinno zabraknąć klimatycznej dekoracji

lubię urządzać i urządzać domowe biuro na poddaszu

Domowe biuro musi być jasne, ale w żadnym wypadku nie sterylne. Ładna tapeta (ale nie na pochyłej ścianie), mała ścianka z obrazami i kilka roślin doniczkowych tworzą przyjemną atmosferę i sprawiają, że czas spędzony w pracy jest dużo przyjemniejszy.

Gabinet ze spadzistym dachem dla 2 osób

Załóż gabinet dla 2 osób na poddaszu

Czy musisz jednocześnie pracować w domu ze swoim partnerem? Aby ograniczyć spory o to, kto gdzie siedzi, możesz zorganizować badanie dla 2 osób. Świetnym rozwiązaniem jest tutaj obszerne poddasze. Lepiej ustawić stanowiska pracy plecami do siebie, aby uniknąć ewentualnych rozproszeń.

Brak światła dziennego na poddaszu! Co robić?

Wskazówki dotyczące rozbudowy gabinetu na poddaszu

Niektóre strychy są projektowane w ogóle bez okna lub mają tylko mały świetlik, co nie wystarcza do dobrej atmosfery pracy. Jeśli tak jest również w Twoim przypadku, możesz zainstalować większy świetlik, który jest dość drogi, lub pomyśleć o dobrym doświetleniu pomieszczenia. Upewnij się, że oświetlenie podstawowe jest wystarczające i uzupełnij je różnymi bezpośrednimi źródłami światła. Elastycznie regulowana lampa biurkowa to najważniejsze bezpośrednie źródło światła w gabinecie.

Spraw, aby obszar pod dachem był wielofunkcyjny

Utworzenie gabinetu na poddaszu Wskazówki dotyczące pochyłego sufitu

Po prostu nie możesz pracować, potrzebujesz też relaksu i rozrywki. Jeśli Twoje poddasze jest wystarczająco duże, możesz oprócz miejsca pracy urządzić również mały pokój hobby lub przytulny kącik do czytania. Zaleca się jednak, aby miejsce pracy nie było skierowane w stronę strefy rozrywki, w przeciwnym razie trudno będzie się skoncentrować podczas pracy.