Projektowanie wnętrz

Rośliny w biurze dla przyjemnej atmosfery pracy

rośliny-biura-palmy-doniczki-korytarz-nowoczesne-schody-laminat-szary

Tak jak w Twoim mieszkaniu Rośliny w biurze mają pozytywny wpływ na Twój nastrój, a tym samym automatycznie wpływają pozytywnie na Twoją pracę. Są formą dekoracji, której zdecydowanie nie powinno zabraknąć. Ale wiąże się to również z odpowiednią opieką i uwagą. Jeśli niezbędne potrzeby nie zostaną zaspokojone, rośliny więdną i szybko trafiają do śmieci. Aby tak się nie działo w Twoim biurze, chcielibyśmy dać Ci kilka wskazówek i odpowiednich rodzajów roślin w biurze.

Rośliny w biurze – zaprojektuj wszystkie pomieszczenia

roślina-biuro-atrakcyjny-pomysł-wiszący-design-szklana ściana-żółty-krzesła-stół

Kiedy mówimy o biurze, nie mamy na myśli tylko samego biura. Obejmuje to również poczekalnię, salę konferencyjną, pokój pracowników z wieloma komputerami i innymi technologiami oraz gabinet kierownika. Wszystkie te pomieszczenia mogą i powinny być ozdobione odpowiednimi roślinami. W przypadku każdego z tych pomieszczeń należy wziąć pod uwagę inne rzeczy. Dekoracja i rośliny w biurze powinny być inne.

Rośliny w biurze – poczekalnia

rośliny-biuro-poczekalnia-inspiracja-duży-palmowo-szary-fotel-kamień-paskudny

Poczekalnia to miejsce, w którym można umieścić większość roślin w biurze. Ponieważ nie ma tu dużego ruchu, ale jak sama nazwa wskazuje, jest konserwacja, jest wystarczająco dużo miejsca na rośliny, które nie są uciążliwe. Przeciwnie! Tworzą uspokajającą atmosferę, dzięki której klienci lub pracownicy wchodzą do biura menedżera w dobrym nastroju, nawet jeśli długo czekają. Szczególnie odpowiednie są rośliny w poczekalni biurowej, popularne również w mieszkaniach prywatnych. Tworzą uspokajającą i relaksującą atmosferę.

Gatunki roślin do poczekalni

rośliny w biurze jednolistna-elegancka-kwiat-biała-ciemna-wodna-lubiąca

Parapet nadaje się na przykład do szparagów. W biurze występują również drobnolistne odmiany ficusów, a także atrakcyjna jednolistna. Wszystko to są również rośliny, które nie tylko ładnie wyglądają, ale są również bardzo mało wymagające i łatwe w pielęgnacji. Jeśli cenisz kwiaty w poczekalni, a tym samym rośliny w biurze, możesz również wybrać gardenię lub jaśmin. Nie tylko zachwycają pięknymi kwiatami, ale także wypełniają pomieszczenie przyjemnym zapachem.

Strefa szefa w biurze

rośliny w biurze smocze drzewo-pomysł-boss-elegancka-klima

Szef lub lider zajmuje wiodącą pozycję. Dlatego logiczne jest, że najlepiej nadają się tutaj duże i bujne rośliny. Mimo to nie przesadzaj. Jedna duża roślina lub co najwyżej dwie wystarczą. Szczególnie odpowiednia jest dracena marginata. Jest to rodzaj smoczego drzewa. Równie odpowiednia jest ładna lilia palmowa. Dodatkowo wybierz fajny garnek, a raczej wiadro. Powinno to również pasować do reszty konfiguracji. Gdy Twój szef zdecyduje się na ustawienie roślin w biurze, wkrótce wyrazi chęć udekorowania pozostałych pomieszczeń firmy roślinami.

Powierzchnia biurowa pracowników

rośliny w biurze donica-czarna-duże-biurka-pracownicy

Tutaj rośliny nie powinny być zbyt blisko siebie. Zbyt wiele roślin w biurze zwiększa wilgotność, co ma negatywny wpływ na wydajność pracy. W rezultacie urządzenia mogą również ulec uszkodzeniu. Najlepiej ponownie wybrać parapet. Można tam umieścić od dwóch do trzech mniejszych roślin. Kombinacje kaktusów i sukulentów są w tej chwili szczególnie nowoczesne, więc możesz wykorzystać ten pomysł do tego.

Zaprojektuj salę konferencyjną z roślinami

rośliny-biuro-drazaene-sala-konferencyjna-ciemny-pomysł-duży-stół

W sali konferencyjnej ponownie nadają się duże rośliny. Szczególnie dobrze radzi sobie tutaj Howea belmoreana (palma Kentia). Jeśli pomieszczenie ma większą powierzchnię, co ma miejsce w większości przypadków, w biurowej sali konferencyjnej można jednocześnie ustawić dwie duże rośliny. Na przykład połącz dwie z wyżej wymienionych palm Kentia. Wyglądają niebanalnie i dość uroczyście, co koresponduje z niezbędną atmosferą panującą w sali konferencyjnej. Jeśli potrzebujesz odpowiednich roślin do biura w nowoczesnym stylu, możesz wybrać dracenę marginata do sali konferencyjnej, a także w biurze wykonawczym, a także gigantyczną lilię palmową (Yucca elephantipes) lub leśniczówkę Kentia (Howea forsteriana).

Rośliny średniej wielkości

roślina-biuro-zamioculcas-meble-przedpokoju-lampy wiszące

Jeśli wolisz zrezygnować z dużych roślin i zamiast tego wybrać gatunki średniej wielkości, masz tutaj również duży wybór. Należą do nich Zamioculcas (Zamioculcas zamiiloia), wspomniany już pojedynczy liść (Spathiphyllum sp.), różne gatunki z rodziny szparagów (nie mylić ze szparagami jadalnymi), atrakcyjny filodendron, Beucarnea, bluszcz (Hedera), różne palmy górskie (Chamaedorea) elegans), Dieffenbachia i Chlorophytum.

Przestrzeń do relaksu

rośliny-biuro-poczekalnia-pomysł-białe-meble-kanapa-sofa-stolik

Pomieszczenie relaksacyjne to atut w każdym biurowcu. Należy to zdecydowanie wziąć pod uwagę przy budowie lub dystrybucji przestrzeni. Jeśli ją posiadasz, masz tu idealną okazję do realizacji wielu różnych pomysłów na rośliny w biurze. Dla pełnego relaksu w przerwie na lunch, są one rzeczywiście koniecznością. Z jednej strony należy zauważyć, że strefa relaksu powinna być skierowana na południowy wschód lub wschód. Jeśli to możliwe, możesz nawet stworzyć ogród zimowy. Może to być przeszklony balkon lub nawet dach budynku.

Wskazówki dotyczące sadzenia w biurze

roślina-biuro-recepcja-łuk-układ-konopny-skrzynka-do-sadzarki

Zazielenienie poszczególnych pomieszczeń roślinami w biurze to jedno i odbywa się to szybko. Niemniej jednak chcielibyśmy dać Ci kilka dodatkowych wskazówek, o których powinieneś pamiętać, aby wszystko było idealne.

Oszczędzaj przy zakupie roślin

roślina-biurowa-fotel-zielona-doniczka-ciemnoszary-nowoczesny

1. Unikaj kupowania wielu różnych rodzajów roślin. Kombinacje kilku identycznych roślin w biurze wyglądają bardziej stylowo i niezbyt przesadnie. Ponadto nie trzeba wybierać bardzo drogich roślin. Cena nie ma znaczenia dla świetnej atmosfery. Ponadto, jeśli droga roślina pewnego dnia umrze, wszystko, co Cię denerwuje, to tylko to.

2. Nie spiesz się z kupowaniem roślin w biurze. Zamiast tego zastanów się dokładnie, ile masz dostępnej przestrzeni i które obszary powinny być zaprojektowane z roślinami. W przeciwnym razie ryzykujesz przesadzenie z roślinami i nie wiesz, co z nimi zrobić.

3. Kupując rośliny w biurze, przestrzegaj tych samych zasad, co w domu.

Projektuj ogrody wertykalne

rośliny-biurowe-półki-ściana-graeser-paprocie-bujne-okna

4. Jak zapewne wiesz, przeciągi są nieodpowiednie dla roślin i mogą nawet powodować uszkodzenia, a nawet więdnięcie. Systemy klimatyzacji są jeszcze bardziej szkodliwe dla roślin w biurze. Jeśli więc wybierasz miejsce w biurze, miej to na uwadze i unikaj miejsc bezpośrednio pod lub przed klimatyzacją.

5. Światło jest bardzo ważne dla roślin. Powszechnie wiadomo, że bez odpowiedniego światła nie da się dobrze prosperować. Jeśli planujesz projektować z roślinami w biurze, pamiętaj, że rośliny nie powinny znajdować się dalej niż 3 metry od okien. W przeciwnym razie należy zapewnić wystarczającą ilość sztucznego światła.

6. Unikaj łączenia żywych roślin ze sztucznymi w biurze. To nie wydaje się harmonijne.

Rośliny w biurze o ciemnej atmosferze

rośliny w biurze ciemnia-sztuczne-lekko-łukowe skrzynki na kwiaty konopne

Jeśli jedno z pomieszczeń w biurowcu ma tylko kilka małych okien, to dla większości roślin nie ma wystarczającej ilości światła. Mimo to Matka Natura oferuje nam całkiem sporo atrakcyjnych gatunków, które w tym przypadku możesz wybrać jako rośliny w biurze. Takie są begonie, skalnica, peperomie, smocze drzewa, dieffenbachia, kliwia, maranta, liście okienne, paprocie, bluszcz pokojowy, konopie pospolite, fiołki afrykańskie, kwiaty trójmasztowe, filodendrony, fitonia i turzyca.

Jasne biura

rośliny-biura-zazielenienie-pomysł-nowoczesny-pionowy-ogród-ot-krzesło-biurowe

Przy jasnym wnętrzu wybór jest jeszcze większy. Atrakcyjnymi wariantami są rośliny aloesu w biurze, a także lilie ozdobne, bilbergia, chmiel pokojowy, gynura, jaśmin, kamelia, kolorowe pokrzywy, kaktusy, oleandry, pierwiosnki, krzewy harf, męczennica, pojedyncze liście, fuksja, przedstawiciele figi, kwiaty woskowe i rośliny cytrusowe.