Projektowanie wnętrz

Przytulny apartament na ostatnim piętrze w górskiej chacie – rustykalny urok drewna w górach

przytulne mieszkanie na najwyższym piętrze chata górska rustykalny urok drewno w stylu górskim okładzina z drewna spadzisty dach

Casa Maloja to przytulny apartament na poddaszu zaprojektowany przez projektanta Enrico Bellottiego w drewnianej chacie. Piękny domek znajduje się w ośrodku narciarskim Bormio, który znajduje się blisko granicy szwajcarsko-włoskiej. Lekkość światła padającego ze świetlików tłumi strukturę drewnianej okładziny. Architekt Enrico Bellotti zajął się renowacją mansardowego dachu, co zaowocowało subtelnym, ale nowoczesnym i przytulnym mieszkaniem na poddaszu.

Przytulne mieszkanie na poddaszu z naturalnego drewna

Przytulny apartament na poddaszu domek myśliwski poroże żyrandol wyspa kuchenna zlew blat sofa poduszki odcienie kolorów niuanse różowy

Wnętrze jest w całości pokryte drewnem, a atmosfera zapewnia doskonałe połączenie ciepłych pastelowych kolorów i komfortu. Apartament na poddaszu posiada również nowoczesny kominek i minimalistyczną kuchnię z wystarczającą ilością miejsca na kreacje kulinarne. Kominek znajduje się w pobliżu sofy, co sprawia, że ​​dom jest przytulny i ciepły. Całe poddasze wyłożono boazerią, z której mieszkańcy mogą korzystać we wszystkich swoich zastosowaniach. To rozciąga się od podłogi do sufitu, łącznie z akcesoriami domowymi.

przytulne mieszkanie na najwyższym piętrze domek myśliwski poroże żyrandol wyspa kuchenna zlewozmywak zabudowana kuchnia

Wejście składa się z małego przedpokoju z dachem i drewnianymi ścianami. Część dzienna zorganizowana jest w dużej otwartej przestrzeni, w której znajduje się kuchnia, salon i jadalnia. Tutaj też dominuje drewno.

przytulne mieszkanie na najwyższym piętrze chata górska rustykalny urok drewna korytarz korytarz dywan marmur

Ta sama esencja została użyta na podłodze, suficie, ścianach i niektórych meblach. Dzięki dużej powierzchni i jakości naturalnego materiału, przytulne mieszkanie na poddaszu emanuje od wewnątrz zachęcającym ciepłem. Nowoczesny szklany kominek uzupełnia przytulną atmosferę strychu.

przytulny apartament na poddaszu domek myśliwski żyrandol z poroża drewniany stół

Architekt nie wkomponował też w wystrój pomieszczeń zbędnych elementów, takich jak tkaniny czy wyszukane oświetlenie, dzięki czemu zachowany zostaje rustykalny urok górskiej chaty. W otwartej przestrzeni projektantka starannie zaprojektowała zarówno światło naturalne, jak i sztuczne. Przyczynia się do tego również imponujący żyrandol z poroża, który składa się z rogów jelenia, a raczej z korony z poroża.

przytulny apartament na poddaszu chata górska jadalnia oryginalny obraz stół krzesła drewniana podłoga kolorowe poduszki lampa

W celu poprawy dopływu światła dziennego do dachu dwuspadowego dobudowano dwa świetliki. Jednak w godzinach nocnych zastosowano serię sztucznych świateł, które świecą zarówno z sufitu, jak i podłogi. W przeciwieństwie do zdecentralizowanej części dziennej kuchnia jest prawie umieszczona we wnęce. Aby stworzyć trochę kontrastu, jedna ze ścian jest biała z dodanymi czarnymi detalami.

Odpowiednie dopasowanie koloru

przytulny apartament na poddaszu chata górska jadalnia oryginalny obraz wejście łosia

Dominacja drewna na poddaszu tak wygodnie przełamuje obficie używaną czarną farbę. Przestrzeń życiowa to także odrobina nowoczesności i prawdziwej funkcjonalności. Z drugiej strony namiętnie kontrastujące niuanse kolorystyczne, które w postaci poduszek rozświetlają szarą sofę hojnymi proporcjami.

przytulny apartament na poddaszu chata górska dekoracja sypialni szafa drzwi przesuwne łóżko koc poduszki wzorzyste

Wręcz przeciwnie, ciekawa złota lampa reprezentuje elegancję w jadalni, a urocza szafa w sypialni przypomina dawne czasy. Do sypialni prowadzi wąski korytarz, co również odzwierciedla ogólny styl domu. Wewnątrz faktycznie znajdujemy naprzemienność między drewnem a bielą niektórych ścian.

Przytulne mieszkanie na najwyższym piętrze w stylu nordyckim

przytulny apartament na poddaszu chata górska jadalnia oryginalny obraz przedpokój sypialnia szafa łóżko sypialne

Stylowo urządzone wnętrze tworzy prawdziwie wakacyjny klimat w górach dzięki delikatnym kolorom i wygodnym tapicerowanym meblom. Jak już widać, stylistyka nawiązuje głównie do zameczku myśliwskiego. Motyw projektu można poczuć w jadalni, gdzie na ścianie wisi oryginalny obraz przedstawiający łosia. Nordycki ton nadają też wełniane koce, dywany w geometryczne wzory i bardzo efektowny obraz w przedpokoju.

Przytulny apartament na najwyższym piętrze chata górska jadalnia oryginalny obraz stół do jadalni krzesła drewniana podłoga kwiaty oświetlenie

Oprócz atrakcyjnego stylu skandynawskiego, ten przytulny apartament na ostatnim piętrze zachwyca przede wszystkim otwartą przestrzenią i przewiewnością. Salon, kuchnia i jadalnia nie posiadają zbędnych barier, dzięki czemu przestrzeń jest przyjemnie większa. Ponadto strych ma minimalistyczny charakter, więc nie ma w nim wrażenia zalewu mebli. Jak widać, życie w stylu nordyckim również może robić wrażenie ciepłe, zwłaszcza gdy drewno i miękkie tkaniny nie są w stanie zrobić tego samemu.