Projektowanie wnętrz

Projektowanie przestrzeni życiowych: tak tworzysz atmosferę dobrego samopoczucia!

„Hygge” to nazwa duńskiego trendu na życie, którego celem jest uczynienie domu tak wygodnym, jak to tylko możliwe. Ale co decyduje o tym, że człowiek czuje się komfortowo w pokoju? Niezależnie od tego, czy jest to gabinet, łazienka, salon czy sypialnia – o tym, jak komfortowo czują się ludzie pracujący, wypoczywający lub chcący przebywać w tym pomieszczeniu z innymi, decydują następujące czynniki: światło, umeblowanie i temperatura lub klimat w pomieszczeniu. Dzięki tym wskazówkom możesz również zaprojektować swoją przestrzeń życiową jak profesjonaliści!

Projektowanie przestrzeni życiowych: światło z wielu źródeł

Zaprojektuj salony w odcieniach jagodowych, aby uzyskać przytulną atmosferę i połącz kilka źródeł światła

Zarówno w gabinecie, jak iw łazience należy zawsze stosować mieszankę bezpośrednich i pośrednich źródeł światła. Ciepło oświetlone tło tworzy przyjemną atmosferę, a dobrze oświetlone biurko tworzy przyjemną atmosferę pracy. Zasadniczo zaleca się stosowanie co najmniej trzech źródeł światła w pomieszczeniach mieszkalnych. Oprócz ściemnianej lampy sufitowej, dobre samopoczucie zapewniają lampy podłogowe lub ścienne oraz świece. Każdy, kto kiedykolwiek był na wakacjach w Danii lub innym skandynawskim kraju, zauważy, że na stołach i parapetach prawie w każdym pokoju, nawet w kawiarniach i sklepach stoją świece. To nie tylko wygląda romantycznie, ale także pomaga odpędzić zimową chandrę.

Projektowanie przestrzeni życiowych: umiejętne ich umeblowanie

Zaprojektuj przestrzeń życiową i reguluj wilgotność Stwórz przytulną sypialnię z drewnianymi meblami

Istnieje nieskończona liczba stylów aranżacji wnętrz, które będą modne przez kilka lat, a następnie znikną tak szybko, jak się pojawiły. Nieprzypadkowo przejrzyste formy i funkcjonalność na stałe zagościły w aranżacji wnętrz Bauhausu. Im jaśniejsze umeblowanie, tym łatwiej zaprojektować pokój z kilkoma stylowymi dodatkami do domu według własnego gustu. Kupując meble, ważne jest zatem, aby powstrzymywać się od zakupu ekstrawaganckich mebli. Im bardziej ponadczasowe meble, tym swobodniej firany, sufity, świeczniki, obrazy i wazony można zaaranżować tworząc artystyczny zespół, w środku którego od razu poczujesz się jak w domu.

Projektowanie przestrzeni życiowych: idealny klimat w pomieszczeniu

Projektowanie przestrzeni mieszkalnych Regulowanie klimatu wewnętrznego w domowym biurze Wskazówki

Każdy, kto pracował z innymi osobami w biurze wie, że regularnie toczą się spory o to, jak często i na jak długo należy je wietrzyć lub jak mocno je ogrzewać. W salonie zwykle zalecana jest temperatura pokojowa od 21° do 23°. To jak wysoka powinna być temperatura w pomieszczeniu jest kwestią opinii.

Wilgotność ma decydujące znaczenie dla dobrego samopoczucia

Umebluj sypialnię w stylu nowoczesnego wiejskiego domu i ogrzej ją ogrzewaniem na podczerwień

Oprócz samej temperatury decydujące znaczenie dla dobrego samopoczucia ma wilgotność powietrza. Decydujące znaczenie mają tu warunki konstrukcyjne: w starych budynkach, które nie są doskonale ocieplone, wilgotność jest zwykle wyższa niż w domach niskoenergetycznych. Każdy, kto planuje budowę domu, ma do wyboru różne sposoby ogrzewania. Do wyboru jest wiele opcji, od ogrzewania pelletem i gazem po kominek lub ogrzewanie na podczerwień. Jeśli masz jakieś pytania, nie powinieneś się bać, do ekspertów wybrać odpowiednie rodzaje ogrzewania i uzyskać szczegółowe porady. W tym artykule wyjaśniliśmy już szczegółowo, dlaczego ogrzewanie na podczerwień jest przyjemną alternatywą dla konwencjonalnego ogrzewania, zwłaszcza w łazienkach.

Eksperci IR, którzy specjalizują się między innymi w tego rodzaju ogrzewaniu, oferują na swojej stronie internetowej przegląd różnych promienników podczerwieni, które tworzą przyjemną atmosferę również poza łazienką. Tutaj też znajdziesz to, czego szukasz, jeśli chcesz najpierw dowiedzieć się więcej o zaletach i wadach ogrzewania na podczerwień. W przeciwieństwie do ogrzewania podłogowego, promienniki podczerwieni w łazience są również nieszkodliwe dla zdrowia osób cierpiących na problemy z żyłami lub żylakami.

Dobre planowanie jest niezbędne, jeśli chodzi o ogrzewanie

Salony projektują sypialnie w ponadczasowy sposób w szarych i pastelowych kolorach

Ogrzewanie na podczerwień jest dyskretne, działa bez nieestetycznych grzejników i generuje ciepło, które wiele osób postrzega jako szczególnie naturalne. Ogrzewanie lustra na podczerwień można zastosować nie tylko w łazience, ale także w większych pomieszczeniach. W zależności od wielkości i wydajności kotłowni asortyment tych grzejników jest obecnie stosunkowo długi. Ogrzewane jest nie powietrze w pomieszczeniu, ale ściany, ludzie i przedmioty w pobliżu powierzchni grzewczej. Jeśli zastanawiasz się nad zastosowaniem ogrzewania podczerwienią w większych pomieszczeniach mieszkalnych lub w biurach, powinieneś zaplanować montaż studni grzewczej.

Wielkość mieszkania czy domu nie odgrywa żadnej roli w kwestii, czy dom będzie wygodny. Jeśli inteligentnie zaplanujesz swoje meble, oświetlenie i system grzewczy, możesz stworzyć atmosferę w każdym środowisku, w której ludzie czują się całkowicie swobodnie.