Projektowanie wnętrz

Połączenie betonu, płytek i drewna: nowoczesne mieszkanie w Indiach

Betonowe płytki drewno salon purystyczne pomysły na umeblowanie mieszkania

W Ahmedabadzie w Indiach tradycja spotyka się z nowoczesnością. Dwupokojowe mieszkanie zostało gruntownie wyremontowane i przekształcone w oazę w środku wielkiego miasta. Otwarta konstrukcja, funkcjonalne umeblowanie i udana paleta kolorów umożliwiają wygodne mieszkanie nawet w ograniczonej przestrzeni mieszkalnej. Połączenie materiałów tworzy rustykalny urok mieszkania. Beton, płytki i drewno są obficie wykorzystywane jako okładziny podłogowe lub ścienne. Architekci z Saransh skutecznie zaaranżowali nisze i zakamarki, a wyselekcjonowane materiały lepiej zaakcentowały loftowy charakter mieszkania. Zabierzemy Cię na wirtualną wycieczkę i wyjaśnimy, jak możesz wdrożyć pomysły we własnych czterech ścianach.

Połącz beton, płytki i drewno i nadaj mieszkaniu loftowy charakter

Betonowe płytki drewniane do salonu w kolorze szarym

Niewielkie mieszkanie o powierzchni 67 m2 zostało pierwotnie podzielone na kilka małych pokoi. Jednak architekci postanowili zburzyć wewnętrzne ściany i zrezygnować z drzwi wewnętrznych z wyjątkiem drzwi do łazienki. W ten sposób powstała przestronna, zalana światłem strefa dzienna, w której mieści się kuchnia, jadalnia i salon. Architekci chcieli wizualnie oddzielić poszczególne obszary i jednocześnie stworzyć płynne przejście między różnymi strefami. W tym celu postanowili położyć nową wykładzinę podłogową w każdym obszarze. Do przedpokoju i kuchni wybrano odsłonięty beton. Wykładzina podłogowa jest niezwykle łatwa w pielęgnacji, można ją czyścić kilka razy dziennie i w przeciwieństwie do drewna nie wchłania wilgoci. Wzorzyste kafelki stanowią akcenty kolorystyczne w salonie, a drewniana podłoga w kąciku do czytania zachęca do relaksu.

Beton, płytki i drewno jako akcenty we wnętrzu

Płytka betonowa Drewno Geometryczny wzór Stolik kawowy Akcesoria domowe

Jednocześnie to właśnie połączenie materiałów, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują, sprawia, że ​​purystyczne loftowe mieszkanie jest tak atrakcyjne. Betonowa posadzka wnosi do wnętrza minimalistyczną nutę, kafelki – odrobina egzotyki i ciepły kolor drewna rozluźniają surowy skądinąd wnętrze. Efektem końcowym jest eklektyczne wnętrze, które wygląda zaskakująco harmonijnie.

Płytka betonowa Drewniana półka na książki Dzielnik pokoju Nowoczesne rośliny doniczkowe

Ten harmonijny, purystyczny obraz życia jest jeszcze lepiej podkreślony przez meble. W kuchni zabudowa kuchenna została wykonana z betonu, drzwi szafek i półki ścienne z litego drewna, a tylna ściana kuchni wyłożona płytkami marmurowymi.

Płytka drewniana kuchnia bez uchwytów drzwi do szafki betonowa powierzchnia robocza lustro kafelkowe

Przylegająca jadalnia, w której niski stół jadalny z marmurowym blatem i japońskimi krzesłami podłogowymi Zaisu tworzą uroczą grupę siedzeń, służy jako przejście między jadalnią a czytelnią. Przytulny kącik do czytania z kilkoma pufami i leżanką zapewnia wystarczającą ilość miejsc do siedzenia dla całej rodziny. Jednocześnie w razie potrzeby może służyć jako pokój gościnny.

Betonowa płytka z drewna Essplaty Projekt podłogi w Indiach Apartament

Podłogi z płytek betonowych tworzą pomysł przejścia

Kącik do czytania, który jest całkowicie pokryty drewnem, można w razie potrzeby oddzielić od jadalni zasłonami. Obiekt jest ekonomiczny. System regałów z drewna i szkła pełni również funkcję przegrody pomieszczenia. Poza wspomnianymi pufami i minimalistyczną kanapą nie ma innych mebli. Futurystyczna oprawa wisząca nadaje niszy nowoczesny charakter, a stare radio wnosi do wnętrza retro sznyt.

Beton, płytki i drewno tworzą purystyczną całość

Płytki betonowe drewno drewniane ściany pufy pufy poduszki salon meble egzotyczne

Izolujący beton i lite drewno nadają mieszkaniu surowy, minimalistyczny wygląd. Oba materiały wyróżniają się nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale także przyjemnym dotykiem. Zwłaszcza w Indiach beton zapewnia chłodzenie w gorące letnie dni, a jego polerowana powierzchnia jest przyjemnie chłodna.

Pomysły na projektowanie podłóg z płytek betonowych

Podłoga stała się jednym z najważniejszych elementów architektonicznych we współczesnej architekturze. Odsłonięta betonowa podłoga ma purystyczną szarość, neutralny kolor, który zapewnia spokój. W przeciwieństwie do tego podłoga z desek wydaje się ciepła i tworzy przytulną atmosferę.

Betonowe płytki drewniane wysoki sufit niski betonowy stół

Posadzka z polerowanego betonu prowadzi z przestronnej części dziennej do sypialni. Strefa prywatna mieszkańców również nie ma drzwi. W ten sposób architekci chcieli ponownie podkreślić loftowy charakter dwupokojowego mieszkania.

Mały loft w Indiach jest nowoczesny, minimalistyczny, a jednocześnie egzotyczny i przytulny. Połączenie materiałów sprawia, że ​​wygląda wyjątkowo jasno i przytulnie.

Płytki betonowe drewniane krzesła stół do jadalni lampy wiszące

Betonowe płytki drewniane schody salon na wielu poziomach

Sypialnia wygląda szczególnie morsko z niebieskimi płytkami podłogowymi i żółto-pomarańczowym kolorem ścian. Część sypialna była umeblowana dość oszczędnie. Dwuosobowe łóżko z drewnianą ramą, mały stolik i kilka roślin doniczkowych uzupełniają program mieszkalny.

Płytki betonowe drewniany korytarz sypialnia jadalnia drewniana ściana

Betonowa sypialnia z drewna w mieszkaniu w Indiach

Betonowy salon z drewnianymi płytkami zaprojektował designerski fotel

Betonowe płytki i drewno łączą pomysły projektowe przedpokoju betonowa szafka bazowa

Płytki betonowe drewniany korytarz nowoczesny minimalistyczny design

Płytka betonowa drewno niebieski wzór piasek kolor ściana drewniana rama łóżka

Płytki betonowe z drewna nowoczesnego zestawu udekoruj wzór podłogi roślin!

Płytki Betonowe Drewno Bez Drzwi Loft Mieszkanie Indie

Ściana lustra z drewna z płytek betonowych

Pomysły na dekoracje ścienne z płytek betonowych z drewna

Płytki i drewno łączą podłogę w sypialni z niebieskim betonem

Pomysły na umeblowanie mieszkania na poddaszu z płytek betonowych

Płytki betonowe i drewniane łączą sypialnie

Betonowe płytki i drewno łączą projekt wejścia

Płytki betonowe i drewno łączą plan piętra z planem

Powyżej widok planu z płyt betonowych

Projekt autorstwa Saransh Architekci.