Projektowanie wnętrz

Oświetlenie Biophilic Design i Vibia do stylowego wystroju wnętrz z naturalnymi elementami

Od budynków wykonanych z ekologicznych materiałów po biofilne projekty i przyjazne dla środowiska dekoracje, dziś projektowanie wnętrz w coraz większym stopniu opiera się na naturze. Projekt biofilny opiera się na założeniu, że ludzie mają wrodzone powinowactwo do środowiska. Z tego powodu jego środowisko życia powinno być z nią ściślej związane, aby poprawić zdrowie, samopoczucie i produktywność.

Połącz nowoczesny biofilny design z roślinami

wisząca roślina w połączeniu ze światłami vibia dla biofilnego projektu kochającego naturę

Ważnym elementem w biophilic design jest oświetlenie, zwłaszcza organiczne projekty i materiały, a także systemy zapewniające jasność przez cały dzień. Naśladują one naturalny wzór słońca i wspierają rytm dobowy. Ponadto hiszpańska marka projektantów oświetlenia Vibia oferuje wiele takich projektów z koncepcją biofiliczną. Głównym celem jest przede wszystkim tworzenie lepszych wnętrz do życia blisko natury. Czytaj dalej, aby odkryć szereg inspirujących przykładów rezydencji, hoteli i restauracji.

Zintegruj naturalne elementy

minimalistyczny biophilic design w biurze z przyczepą i naturalnym drewnem

Lampa podłogowa North marki Levy oświetla Mirror Bar w Bratysławie na Słowacji w legendarnym hotelu Radisson Blu Carlton. W części wypoczynkowej baru ramiona świateł Vibia rozgałęziają się w górę. Roślinny wygląd odzwierciedla motyw botaniczny. Projektanci określili to za pomocą leśnej zieleni i przestronnego drzewa pośrodku pokoju.

boazeria na ścianach w nowoczesnej przestrzeni biurowej połączona z roślinami w szklanych pojemnikach

Podczas renowacji biura w Wijk en Aalburg w Holandii, holenderskie studio projektowe VEVS chciało połączyć wnętrze z zewnętrzem. DTI produkuje masło i ciasto francuskie, więc VEVS został zainspirowany holenderskim krajobrazem ze stodołami rolniczymi. Zainstalowali okna od podłogi do sufitu, drewniane belki i meble w organicznej formie. Projektanci zainstalowali w salach konferencyjnych wieszaki Arika Levy’ego. Przemysłowe czarne kable tworzą delikatną trójwymiarową konstrukcję, która jest jednocześnie graficzna i przezroczysta oraz stanowi uderzający kontrast materiału ze stołem i okładziną z drewna organicznego.

foyer w hotelu z meblami w stylu retro i dużą rośliną w biophilic design

W hotelu Gates w Barcelonie naturalne materiały, takie jak marmur, mosiądz i orzech, tworzą bogatą, ziemistą atmosferę. Na jednym końcu loftowego lobby projektanci zainstalowali Palma autorstwa Antoniego Aroli, która łączy światło i roślinność w wieszaku. Wygląda na to, że unosi się w powietrzu. Dmuchane szklane kule w połączeniu z bujną, kaskadową zielenią również przypominają stary wiszący ogród. Położony w pobliżu przerośniętej rośliny doniczkowej, tworzy wewnętrzny krajobraz przypominający naturę i zachęca do organicznej, zrelaksowanej wrażliwości hotelu.

kolorowy salon z długim stołem jadalnym i tapetą

Arolas Palma zajmuje poczesne miejsce w restauracji Bolpetta w Turynie we Włoszech. Lekko spłaszczona sylwetka kuli ziemskiej nawiązuje do kształtu ziemi. Jest to również organiczny wzór, który uzupełnia niektóre wzory graficzne i schematy kolorów tapety. Rośliny rozlewają się po bokach, nadając pomieszczeniu nieformalny charakter i tym samym zapewniając ciepły blask.

Biophilic design dla przestrzeni życiowych

tapeta z wzorami roślin w połączeniu ze skandynawskim biofilnym wzornictwem w salonie

W tym mieszkaniu w Alicante w Hiszpanii poziomy wieszak firmy Palma oświetla jadalnię. Pokój ma również naturalny charakter dzięki jasnemu drewnu i tapetom z motywami roślinnymi. Trio globantów przeplatanych zielenią idealnie wpasowuje się w to środowisko. Profil poziomy rozciąga się na całej długości stołu.

Zielona roślina doniczkowa obok świecącej kuli na ścianie w restauracji

Petit Epicerie to restauracja wewnątrz i na świeżym powietrzu w Liège w Belgii. Ma również biofilny design. W przestronnej jadalni roślinność w przyczepie poziomej podkreśla kolor zielonoszarych ścian. Poziomy pas kulek przyciąga wzrok nad obszarem belki, której czarny metalowy dach odbija hebanowe kolory błyszczącej dachówki.

wysokie sufity i drzewko bonsai w połączeniu z żyrandolem o biophilic design

Na piaszczystych brzegach Bahrajnu czeka na Ciebie kolejna willa z potrójnie wysokim atrium. Słońce przepływa przez świetliki i oświetla kamienne ściany i drzewka bonsai. Z powyższej części nad głową zwisają dwie zawieszki wireflow.

nowoczesne elementy i małe drzewko we wnętrzu willi w bahrajnie

To także współczesne podejście Arika Levy do klasycznego żyrandola. Smukłe, czarne kable świateł również rysują przewiewny kontur. To wypełnia pomieszczenie, podczas gdy nacisk kładziony jest na wysokie sufity i przyciągającą wzrok architekturę.

Przytulna atmosfera w restauracji?

Restauracja w stylu lat siedemdziesiątych z wiszącymi lampami i drewnianymi krzesłami

Trzymaj kawałek natury w szklance

ogród wertykalny w minimalistycznym wnętrzu z roślinami w szklanych pojemnikach

Odpowiednie rośliny w formacie mini do projektowania biofilnego

małe rośliny i bonsai pod szklanymi pokrywkami dla biofilnego projektu

Strefa prywatna z zielonymi akcentami

wyznaczony obszar z parawanami i bambusowymi krzesłami w połączeniu z biophilic design oświetlenie

Ciesz się relaksującym wieczorem

zaciemniony pokój w hotelu z subtelnym oświetleniem i zachęcającymi meblami tapicerowanymi w stylu retro